preplachovanie nosa slanou vodou

Príspevok v téme: preplachovanie nosa slanou vodou
kamoska

ORL lekar si nevie so mnou rady, stale mam akoby zapchaty nos, uz dva roky, stala som sa zavislá na kvapkách do nosa. Teraz mi známa odporučila, aby som si preplachovala nos slanou vodou, vraj to mam normalnu alergiu na niečo. Tak som začala a dosť mi to pomohlo. Preto som si dnes chcela kúpiť takú nádobku na slanú vodu - volá sa to sloník - ale skoro som odpadla, ked mi v lekarni povedali cenu - vraj 1000 Sk = 33 EUR. To fakt vsetkym sibe? vyzera to ako maly cajnik bez pokrievky. NEvie niekto poradit, cim sa to da nahradit? niečo lacnejšie? a akú máte vy skúsenosť s takýmto čistením nosa?

Peto T

S tou slanou vodou to netreba preháňať. Baktérie v nose si na to postupne zvyknú, aj sliznica, a potom to už nie je také účinné. Aspoň tak som počul.

Keď sa chystá nádcha a podobne, tak je to veľmi dobrý prostriedok, ale keď je človek zdravý, tak to nie je dobrý nápad.

kulicka

ahojte, asi pred pol rokom som zacala uzivat muconasal plus no a uzivala som ho neustale asi kazde tri hodiny. Uz som nevedela bez kvapiek ani den existovat, no prestalo ma to bavit tak som isla k lekarovi a on ma poslal na ORL vysetrenie. Predpisali mi sprej do nosa Tafen a neviem ale mam pocit ze mi celkom pomaha, lebo uz dokazem aj normalne dychat.

sára

Kamoska: dá sa to nahradiť, kúp si med v plastovom obale, ktorý vyzerá ako medvedík. Keď ho minieš, dobre ho umy, odstrihni z vrchu kúsok, aby sa ti vytvorila dierka akú treba na nos a dá sa to používať :-) Poznám viac ľudí, čo používajú práve toto na preplachovanie nosa slanou vodou.

dada

treba si kupiť goldastop, ja som bola zavisla na kvapkach do nosa a preto som ho mala stale upchaty a to mi pomohlo...

anka

Preplachovanie dutín si robia jogíni a aj preto sú zdraví..ja si to robím vlažnou vodou a troškou soli, dám to do hlbšej mištičky, priložím k nosu a vtiahnem obsah vody až kým nezacítim slanú chuť v hrdle,...je to účinné a rýchle a ničí to mikróby...celá naša rodina to praktizuje a už si ani nepamätám kedy sme mali nádchu...

vsevedka

Asia, zrejme si mala na mysli MAR plus, ktorý okrem morskej vody obsahuje 10mg dexpanthenolu pre regeneráciu slizice.

asia

ahoj, aj ja mávam upchatý nos už 10 rokov, žiaden lekár mi nevie dať vysvetlenie, až alternatívna medecína, robia to moje vlastné toxíny v tele, ktoré reaguje alergicky- upchatím nosa, hoci skutočnú alergiu nemám. Inak si preplachujem nos slanou vodou, ale iba morskou, lebo tá klasická je veľmi silná a jódová, čo ešte viac vysúša nosnú sliznicu, Inak je veľmi dobrý sprex Mar, a ešte jeden existuje stoji cca 5eur, a má ešte obsiahnutú nejakú látku čo regeneruje nosnú sliznicu. Ja si vyplachujem nos týmto spôsobom: jednú nosnú dierku si upchám a druhou vsaj vodu z ruky do dierky a ústami vypláchnem, čítala som v čínskej medecíne to tak robia.