zlomenina členka

Príspevok v téme: zlomenina členka
mišela

čauko,chcem sa opytať či mal niekto skusenosť so zlomenim členkom a pod.polamala som si vnutorny aj vonkajši členok,po 3tyzdnoch bez zatazovania,mi teraz dali opatok na sadru,a mam zaťažovať,lenže neviem ako na to,neviem sa postaviť na tu nohu,chodiť proste to nejde.chodim stale pomocou barli.ak viete nejaky postup ako zacať postupne davať do pohybu nohu,budem vďačna.dik

swistica

Ak vam daju na sadru opätok, znamena to, ze mozete chodit bez pouzitia bariel, ci len s barlami s tym ze dostupujete na nohu?

zuzka345

Aj my sme chodili bosí aj ako dospelí a deti, a hrali na zemi a robili činnosťi rozne.
Aj v sučasnosti sedíme na vankušoch alebo na koberci.Je to výborné.
Aspoń mate ohybné ostatné.Treba vydržať

MartinaH1512

Opatok (kopyto) sa pripevnuje na sadru po x tyznoch. Uprimne neviem, ake trendy su momentalne, ci sa opatky este pouzivaju alebo nie.. Ale ked mi ho raz dali a povedali, ze mam nohu normalne zatazovat, tak to asi robim...
Na kontroly chodim ako mi predpise lekar.. v priebehu 5 tyzdnov som tam bola 4x..

dudumm

Doma chodi človek bosý, sportove topanky aj iné su bez opatku, atd.
kolko nosí opatok počas dńa?- ten dobrý opatok, Asi minimalne. Preto nechapem tu filozofiu.

kikijaja

S tarý príspevok.
Ked je niečo zlomené tak to ma byť v klude niekolko týždńov.
Na jednej nohe chodiť, s ak sa vie., ten opatok tak ten nechapem ten sa nedava už.
cvičit s voľnými časťami tela trochu.
Použiť turecý zachod- čiže lavor, v prípade potreby- nebude sa x krat lietať na hajzel.
Turecké zachody použivaju aj iné krajiny aj stoluju na zemi, koberci ako životný štýl, v peknom prostredí

MartinaH1512

Ahojte,
chcela by som sa opytat na Vas nazor, ake mate skusenosti a pod.
Tiez som bola jedna z tych stastenych, ktorym sa podarilo si v lete zlomit clenok. Diagnoza znela, ze to mam prasknute a teda ide o zlomeninu vonkajsieho clenka.
Nohu mi na tyzden dali do dlahy, a potom na 4 tyzdne do sadry. Uz po 2 tyzdnoch od urazu mi dali podpatok a nohu som mala zacat postupne zatazovat. Lekari sa u nas striedaju, takze som asi bola uz u vsetkych chirurgov u nas v meste. Jeden mi povedal, ze nie je to nic vazne, a nie je potrebne ani brat nejake dodatocne vitaminy (1 tyzden od uraze). Druhy mi dal namontovat podpatok uz po 2.tyzdni..
Treti tyzden to tiez vyzeralo v poriadku, a pan doktor povedal, ze sa mi tam uz nema co pokazit.
Ked som prisla na kontrolu po 5.tyzdnoch od urazu, najskor mi dali dole sadru, potom rentgen a nakoniec mi doktor(zasa dalsi) neveril, ze uz preslo 5 tyzdnov, pretoze na rentgene to vraj este nie je vyliecene, a tak mi dali sadru na dalsich 10 dni s tym, ze nohu mam dalej zatazovat (chodit na podpadku)...
Uprimne takato reakcia ma dost prekvapila, pretoze cely cas som mala dojem, ze o nic vazne nejde a ze sa to hoji dobre. No evidentne to tak nie je. Nechapem to aj preto, ze kazdy den nohu zatazujem a clenok ma fakt neboli.
Teraz zacinam mat obavy, ci nerobim nieco zle a co mam robit, aby sa do za tych 10 dni vyliecilo..

Stalo sa to uz niekomu z vas? Ze vsetko vyzeralo byt v poradku, no odrazo sa to prestalo liecit? Vedeli by ste mi prosim poradit, ako urychlit to hojenie? Dakujem

MichaleS

Zdravím Vás všetkých :)
Skúsim sa opýtať o rady, možno niekto má skúsenosti.
Pri futbale sa mi stal úraz po vyklbenom členku som bol prevezený do nemocnice na RTG zistili že mám zlomeninu lateralneho malleolu/ vonkajšia strana členku. Bol som na operačnom zákroku kde mi to zrekonštruovali 7dierkovou dlahu, podľa toho usudzujem že na šroboch nešetrili a tiež ich je 7 :D v nemocnici po operácii som bol 3 dni prevez pravidelne každý deň.Pustili ma domov a išiel som k p. chirurgovi po 3 dňoch na prevez no posledná noc utrpenie trpnutie, tlak, bolesť...ako náhle dali dlahu dole vedel som kde je problém, že opuch narástol o dosť viac a to robilo komplikácie tlačilo na zafačovanu dlahu. V nemocnici mi predpísali lieky na opuch, ktoré som dostával jednu tabletu denne, liek Aescin vulm a tak som to mal užívať naďalej. Doktor mi odporučil 3x denne a to je prvá otázka na vás,keďže som čítal že odporúčaná dávka týchto tabliet je 1 denne a neviem, či s toho očakávať vedľajšie účinky. Ale akceptujem keďže opuch je viac než dosť veľký. A druhá otázka je, ešte mi predpísal vodičku Tanin alkohol 3%..ževraj si to mám poliať 3 krát denne, ale tiež som sa dočítal, že si tým polievaju skôr ranu na zahojenie tam mam ešte kramličky, len mje kazal aby som si to daval na nart z vrchu a štichy/kramličky sú z boku nad členkom s tým problém nemám to sa hojí fajn :) a nasledujúca návšteva resp. prevez a vyberanie kramličiek až za 7 dní čo sa mi zdá aj dosť bez kontroly, alebo prevezu.
Všetkým, ktorý si prešli podobnou situáciou, alebo majú s tým skúsenosti ďakujem za rady :) poprípade keďže neviem, či to tu funguje a ľudia reagujú, môžte odpísať aj na email solcansky.m20@gmail.com
Ďakujem za rady, tipy, triky a Váš čas o prečítanie