Seknuta?

Príspevok v téme: Seknuta?
majka_

ked dlhsie sedim na stolicke, tak mam problem sa potom postavit. teda postavim sa, ale v krizovej oblasti citim riadnu bolest, akoby som tam bola seknuta alebo co. moze to byt dosledok urazu, ked som bola v lese, smykla som sa a buchla som si to miesto o pen stromu? to sa mi stalo asi pred 3/4 rokom.

alebo to moze byt aj tym, ze som pred 2 rokmi priblizne sa smykla na klzkych schodoch v zime a tiez som si buchla krize? ale to by bolo asi velmi davno nie? inak som nijaky uraz nemala.

to miesto ma boli aj ked napr. sedim (hoc aj vystreta) na zemi mozno 10 minut a viac a potom sa chcem postavit, tak sa chytam vsetkeho mozneho, aby som sa postavila...

[zruseny12]

podla toho,co som citala o myopatii,je to dost zlozite,ale ked je to ochabnute svalstvo,tak skus aspon na to brat vapnik+ryby olej/z lekarne/
a k tomu cviceniu,ak budes cvicit tak sa ti to svalstvo trochu spevni.../a asi budes musiet dlhodobo cvicit,sak si casom zviknes,aj ja som mala problem zo zaciatku,a teraz ked necvicim,tak ma zacne vsetko boliet,nemusis nejake namahave cviky/

inak,ak neurolog.ti nechce dat odporucanie na rontgen,tak sa pytaj k ortoped.a od neho sa pytaj na rontgen,alebo mozno aj sam ta posle ked mu povies svoje problem.Klaina poznas,aj mlady aj jeho otec,ze su dobry ortop.ja som bola u mladsieho...

majka_

mala by som brat jedine vitamin E a potom mi dnes dala letacik na liek KELTICAN, ktory hovorila, ze sa predava jedine v Nemecku a Rakusku. hovorila, ze na myopatiu moze byt aj tento liek s tym, ze ked si ho zaobstaram, budem ho mat, ak nie, tak nie... ja cestu do Rakuska ci Nemecka mat urcite nebudem. a okrem toho viem, ze na myopatiu ziaden liek neexistuje, lebo je to neliecitelna choroba. a tento liek predpokladam ze je dost drahy... takze si ho nezaobstaram.

bola som na speening, myslela som si, ze mi to nejak uskodi, ale vobec som bolest v krizoch pocas cvicenia necitila. tak skusim to len rozvicit. ak sa mi to podari, tak budem rada.

od buduceho tyzdna by som chcela zacat plavat. tak to vyzera, ze takto cvicit budem musiet uz dlhodobo.

chcela som este vediet, kto mi moze dat listok na rontgen? musi to byt neurologicka? ci staci, ked mi ho da obvodna? rozpravala som sa s mojou sestrou, ktora je zdravotna sestra a ona hovorila, ze mi ho musi dat neurologicka ci iny odborny lekar. ked som sa pytala dneska neurologicky, ze co sa da robit s tou bolestou, dopadlo to tak, ze mi povedala "ved ste mali ist vtedy na chirurgiu". ale tak ako fajn, viem co som spravit mala a neurobila som, ale ja chcem riesit situaciu a problem teraz... nemam rada vety typu "keby, keby...". vravela, ze teraz sa uz nic neda robit. proste v presove mam pocit, ze neexistuje dobry neurolog. nepoznate nahodou dakoho?

mjanik

toto je priam školský prípad pre liečbu akupunktúrou-ak máš kde,vyhľadaj ju,aj stredne zdatný akupunkturista si s tým poradí

[zruseny12]

majka,je to dost zlozite ta myopatia.Podla toho,co som citala,skus sa pytat RNG,na nejake doplnky ci ti nepomozu,ale aj tak skoc aj na rontgen s tymi krizami ked si spadla...budes mat istotu,ze si v poriadku,a ked ta bolia svaly,aj pri spravnom sedeni to je normalne ked ich mas oslabene a mas tu myopatiu...
a aj nieco beries na tu myopatiu?

[zruseny12]

ja len preto,ze ja mam zasa tetaniu,to je zasa tuhnutie svalstva-krce a to tiez posoby na krize,kosti chrbticu a bolia potom kosti atd.
ale ty mas skor,ze ich mas oslabene/ako pises/...neviem presne,co to znamenia ta myopatia...
pozriem sa na to,len tak aby som vedela,o co sa vobec jedna...

majka_

mam myopaticky syndrom - oslabene svaly. vraj to moze mat suvis s ochorenim stitnej zlazy, ktore mi zistili len pred 2 rokmi. myopatiu mam sice od narodenia, ale ze problemy so stitnou zlazou som mohla mat uz vtedy...

majka_

mam myopaticky syndrom - oslabene svaly. vraj to moze mat suvis s ochorenim stitnej zlazy, ktore mi zistili len pred 2 rokmi. myopatiu mam sice od narodenia, ale ze problemy so stitnou zlazou som mohla mat uz vtedy...