Biele guličky v hrdle - čapy. Pomôže výber mandlí?

zuzic

caute kocky. tie capy si dajte vybrat ak budu prekazat hlavne vam a nie lekarovi ved vy najlepsie viete ako vam je. ja ich tiez mam ale lekar povedal ze ak mi nejak extra neprekazaju netreba ich vybrat.inak LALIjkA myslim ze po dokonalom vybrati sa uz nemaju kde robit

amika

caute,nedavno som sa dozvedela,ze tieto "gulicky" pomiznu ak sa odstrania iba podnebne mandle",ma s tym niekto skusenosti?

nellka

FW je sedimentácia a hovorí o nejakom nešpecifickom zápale v tele. ASLO je už špecif. vyšet. na prítomnosť streptokoka v organizme.

tinka222

Baby a neposlali vas na alergologiu??? Ja som to takto mala tri roky plus skriabanie v hrdle a vzdy bez teploty a lekarka mi povedala ze je to z alergenov. Teraz beriem lieky uz pol roka a som v poho. :))

mii

ASLO sa robi z krvi. kolegyna bola na vysetreni ORL s uplne inym problemom a zistili jej chronicky zapal - hnis v mandliach. museli ist von a to uz ma po 50-tke. ani nebyvala chora ani hrdlo ju nebolelo. preto som sla aj ja na ORL lebo som vedela, ze mam tie capy. no tam mi povedali, ze ak nemam zvysene ASLO, kt. mi robila obvodna na odporucenie ORL a pozit. vyter mandle nemusia von. ze je to v poriadku. vyter som mala vzdy negat. a ASLO tiez. zijem s tym. a hrdlo ma tiez bolievalo casto, no to malo suvis so znizenou imunitou. chodim na imunologiu a ked som castejsie chora berie mi krv a zistil mi znizenu imunitu, dal lieky a je to ok, samozrejme po case.

nellka

Ľudia, ja si myslím, že pokiaľ tie čapy spôsobujú problémy- t.j. neustále zápaly hrdla, zvýšené teploty, celk. únava, slabosť, ak je to potvrdené aj pozit. výterom, zvýšeným ASLOm, tak vtedy tie mandle určite treba vybrať.
Lenže, ja keď si to vytlačím, tak mám aj mesiac pokoj, nemám teplotu, pozit. výter mi preliečili atb, ASLO v pohode, aj ostatné výsledky, unavená som celý život, ale ja mám taký zvláštny biorytmus, preberám sa večer:) a v podstate mi nič nie je. Lekár mi tie mandle neodporúčal dať vybrať. Ja som už bola odhodlaná, nech mám pokoj, ale on mi tvrdil, že ich nemám až také zlé, ako tvrdím. Ja sa v tom už nevyznám, len dúfam, že to nie je hnis, ale len tie upchaté kanáliky, keďže mi inak nič nie je.

filipka

Ja som mala capy sustavne, vytlacala som si ich asi 15 rokov a dala som si vybrat mandle a mam svaty pokoj, odporucam. Odvtedy ma ani raz hrdlo nebolelo, neskriabalo a predtym kazdu chvilu som s nim nieco mala.

lalia..

Aj ja si myslim, že to nebude z jedla, inak by som nemala každý deň 10 rokov vkuse zapalené hrdlo. Asi aj ta moja ORL bude nejako podplatene vyštudovaná, keď nevie čo to spôsobuje.
A navyše mam stále vyrážky, možno aj z toho hrdla.
A ak sa to Aslo robí z odberu krvi, tak mi ani to nerobila...