cakam malinke,ale...

Príspevok v téme: cakam malinke,ale...
safa

...ale priatel sa zblaznil. neveri,ze je jeho,pricom za celych tych 5 rokov co sme spolu som nikdy na ineho chalana ani nepomyslela,ani som sa s inymi bez jeho pritomnosti nestykala osamote, chodili sme von spolu a s jeho kamosmi..neviem co robit,on sa musel zblaznit,mozno to je obranna reakcia pred sokom z toho,ze cakam male..ale ako mi to mohol povedat??? =(((((

Chilli Papricka

No to verim, ze clovek na to zle rychlo zabudne a ma v pamäti uz len to dobre - v tomto pripade ten pocit, ako sa to malinke narodi. Ten musi byt uzasny, aj ked ja este nie som ani tehotna, ale urcite by som dieta chcela (uz mi vela casu na rozmyslanie neostava, mam 27 :) Pozerala som si aj videa na youtube, kde je porod, no a ja som plakala s tymi matkami. Ale musim povedat, ako to mladi zvyknu, ze "respect" :)

dd

chilli papricka, v tomto Ti ja neviem povedat, najlepsie by Ti povedal asi nejaky porodnik, preco to tak robia a v tomto, co som si tak vsimla, tak su aj rozne nazory..jedni tvrdia, ze lepsi je nastrih a ze sa aj lepsie hoji, ini tvrdia zasa opak..samozrejme, najlepsie by bolo, keby sa zena nepotrha ale ani nepotrebuje nastrih..mna nastrihavali, ale ani nemam tusenia kedy, v tych porodnych bolestiach som ten nastrih ani nezaregistrovala..ale sitie naproti tomu som teda registrovala a poriadne..ale uz som na to aj zabudla :)..

Chilli Papricka

Ahoj Safa. Gratulujem vam velmi velmi k dcerke :) Ja som ti tu do temy este nikdy neprispela, ale vzdy poctivo citam, uz od zaciatku. Asi nas je viacej takych :) Tiez som s napatim cakala, kedy napises, ze uz to mas za sebou.. a ako si to zvladla.. A teraz som to citala uplne ze s otvorenymi ustami, srdce mi bilo, slzy mi do oci isli, no skoro akoby som v tej nemocnici bola ja :) Chcem sa ale opytat, ako to je, lebo ma to dost zaujima.. Snad napisu aj ine rodicky.. Nechapem, preco lekari nechaju zenu, ktora rodi, aby sa potrhala?? Preco ju nenastrihnu? Nie je to potom ovela jednoduchsie, ci uz so zasivanim a nie su bolesti potom mensie??

dd

ahoj Safaaaa!!no konecne teda si sa ozvala, uz som sa zacinala bat..
ale velmi velmi moc Vam blahozelam k malej Chiarke!!! :) a ked aj je troska drobnejsia, nic sa neboj, rychlo dozenie a ked bude v puberte, tak budes musiet este chladnicku zamykat :D..nic jej nebude chybat..aj ja som bola take mrnave, mala som 2600g a 47cm, takze este mensia ako Chiarka a teraz sice som nizsia(ale nemam moc po kom byt vysoka), ale nic mi nechyba :)..
no s tou skoro nehodou..fuuuh...to som sa normalne bala, ked som to citala..lebo vsak pri mne pri porode manzel nebol, lebo mal havarku..tak uz som z toho vzdy taka nejaka roztrasena a velmi sa o neho bojim, ked niekam ide sam autom, ale aj ked ideme spolu..
ale malicka uz iste zahnala vsetky zle myslienky :)..a ked sa citis zle zo spodu, mozno skus zavolat svojmu gynekologovi, ze co a ako, ci je to normalne..mne sa to hojilo celkom v pohode, takze v tomto Ti teda neviem..a ked si odchadzala z nemocnice tak Ti nic nepovedali na to?aby si tam nedostala nejaku infekciu alebo co..
v kazdom pripade sa ale hlavne teste z maleho pokladiku a vychutnavajte si kazdy den radost a stastie!a hlavne, aby Ste boli zdravi!!! :) papa

jajka001

ahoj, safa, tak gratulujem ! :)) som rada ze ste aj s malickou v poriadku, no pekne si si uzila ten porod teda, uff, este ze tam bol Maťo s tebou, videl co si si musela prejsť a bude ešte ohľaduplnejší, ešte raz, gratulujem, obom Vám želám veľa zdravia :))
tie bolesti su prve dni velmi intenzivne, tak snad to bude v poriadku, mna tiez nechceli pustit rodiť a tvrdili mi že ma to nemože bolieť :D som mala chuť škriabať steny od bolesti, u teba to bolo o to horšie že si to mala hneď, vdaka vyvolavačke, u mna to islo postupne.
Ale hlavne, že to máte za sebou a ste obe v poriadku, držte sa , páá :)

safa

no ahooojte!!!!! =)
vcera sme prisli z nemocnice-mame nadhernu dcerku,nakoniec som urobila Matkovi radost a vola sa Chiara..take male drobco,vazila 2700g a merala 49cm..
v sobotu rano ma odviezol do nemocnice,na ceste do nej,hoci isiel ozaj pomaly,co na neho az nezvyk sme dostali smyk,bola poladovica,vleteli sme doprotismeru kde bol kamion...to bolo o taky kusok ta havarka,ze az..mato sa zlakol,zastal na kraji,a ze ci som v poriadku..mne sa tazsie dychalo,sa mi ospravedlnil,ale ako som pisala,to som mu aj povedala-isiel sipomaly,proste stalo sa..nesiel besno..o 9.15 som dostala prostrednictvom tabletky vyvolavacku..priblizne o 10 mi zacali mierne bolesti,ale behom par okamihov to bolo na zblaznenie..v sprche som si hlavu "trieskala" o kachlicky.. prosila som,nech mi nieco daju,lebo tie bolesti su nenormalne...povedali,viete,vy ste prvorodicka,take silne bolesti vam nemozu prist tak skoro..to bolo o 12.30 - a ja stale ze ich prosim,aby nieco robili..potom museili rychlo utekat,lebo nastal iny porod,a boli nejake komplikacie..cosi sa dialo..pribehne ku mne sestricka a ja vravim-prosim vas,prosim..ona vravi-spravime ozvy..ja som lahla a potom hned odlepila pasy,lebo som nemohlsa len tak lezat..ona vravi-pre istotu vas vysetrim-a zrazu-no do haja,ved vy uz kazdu chvilu porodite-volajte manzela (kedze som ho chcela pri porode)..bezala po doktora,dobehol a uz ma odvadzali na salu..velmi som sa potrhala,ved aj teraz sedim na stolicke len tak,na chlpkoch a neviem si s tou bolestou rady..no a pri porode sa vyskytla taka situacia,ze ja neviem ci z vycerpania ci z coho,prestala som ich vnimat,viem ze doktor kazal sestricke aby mi nieco dala,lebo ze ma stracaju..to uz aj som citila ze mato cosi so mnou myka..ale ja neviem uplne vsetko co sa dialo tych par chvil..potom som tlacila a potom sme uvideli ten nas zazrak..po porode som sa dozvedela,ze mala sa rodila s hlavickou vpredu,co je dobre,ale zaroven mala hore rucicku,takze asi preto mi to slo tazko..ňrodila som bez epiduralky,pretoze moj anesteziolog musel odcestovat a poslal mi svojhokolegu-ibaze ten zabudol,ze ma sluzbu v inej nemocnici..takze som to zvladla bez epiduralu a s matkom..na zaciatku,to som na koze eln lezala,az zbledol,a prislo mu zle,ale potom bol so mnou do konca,aj ked som 2 hodiny lezala na sale uz zosita,az kym ma neodviezli na izbu..po porode mi bola velka zima,som sa nenormlane triasla-najskor ma poprykryvali plachtou a potom priniesli uz aj paplon a aj tak som s triasla..lekar povedal,ze toprejde neskor,lebo ze som velmi vycerpana..som rada,ze mam po a ze tam bol mato so mnou,jeho pocity boli tiez zaujimave.. =)
no chcela by som mat aj po bolestiach zo spodu-je to nenormlane-nechcem ist ani na WC,mam problem vstat v noci k malej-lebo sa nemozem pohnut-vsetko boli a stipe nehorazne,,az mam niekedy pocit,ze tak by to stipat ani nemalo,ze sa nieco deje..

dd

fuuha Safa a ja som si uz vazne myslela, ze uz mas po porode..teda Ti aj ja velmi drzim prsty, aby Vam vsetko dopadlo dobre, boli Ste v poriadku,malicke aby bolo to najkrajsie na svete, Mato ten najstastnejsi a najpysnejsi otecko a teda budeme cakat s napatim, kedy sa ozves a verime, ze napises len tie najpozitivnejsie spravy :)!drzte sa!!!papa :)

safa

no ahoj...
tak ja som bola vcera v poradni,takpovedali,ze nic z toho,ze babu sa ozaj nechce,tak ked si to do zajtra nerozmysli,co kazdy si mysli,ze fakt nie,tak v sobotu rano,teda zajtra sa mam najneskor rano o pol 8 hlasit na prijme v nemocnici. cize uz pojde von "nasilu". mam strach,obavy a zmiesane pocity co a ako bude..na druhej strane radost,ze bude po.
tak sa teda lucim,je jasne,ze sa par dni neozvem,len co budem moct,pridem napisat,akos me dopadli,ako sa volame a vsetko okolo toho =))
a prajem vam prijemny vikend,aj cely buduci tyzden...
ahojte =)

dd

:D no tak to si pis, ze moja svokra je teda riadne eso..tu len tak hocikto neprebije :D..no tu u nas zatial nesnezilo, ale uz mam obavy, ze tiez sa k tomu pomaly schyluje..tiez k tym popraskom..ja mam z toho depky, lebo nemam rada zimu, ked su neviem kolko minusove mrazy, vsetko mi omrzava..mozno tak na jeden den je to ok, ale viac nie..a aj sneh na cestach, nemam to rada, brodenie sa v nom a jazdu po snehu a celkovo, som tak troska na teplejsie pocasie :D..
hmm..no neviem, svadbovali sme pred dvoma mesiacmi a teraz a konec na niekolko rokov tipujem..lebo uz nie je nikoho takeho, kto by mal v rodine ci medzi kamosmi svadbu..takze zasa si dobre dlho pockame, kym pojdeme svadbovat :(..ale tak keby si sla veru na nejaku svadbu, mozno by si sa pretancovala k porodu :)..a ktovie, mozno to uz budes mat zajtra alebo vo stvrtok za sebou :)..
prajem dobru noc a sladke sny! :)