Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Zdravotná karta pacienta

Príspevok v téme: Zdravotná karta pacienta
bikam

Zdravím všetkých!
Chcela by som sa spýtať,či by niekto nevedel poradiť.Manžel nebol u stomatológa od vojenskej služby (10 rokov)Dedične má zuby dobré,málo sa mu kazia.Teraz som ho presvedčila,aby už konečne išiel,ale k svojej zubárke nechce ísť,bojí sa jej,chcel by prejsť ku inému zubárovi.Moja otázka:Ako dlho je zubár povinný držať zdrav.kartu,aj keď ho pacient nenavštevuje dlhý čas,napr. ako manžel 10 rokov.Existuje ešte vôbec tá karta?

farmaceutka

Karta je majetkom zdravotneho zariadenia, takze je len na povodnom zubarovi, ci ju drzi alebo nie. Vydat ju nemusi, je to jeho majetok. Je povinny dat iba odpis zdravotnej karty.

bamafi

ja som prednedavnom vyberala kartu u stomatologa. staci ak tam pojdes a vypyta si ju, daju ti iba papier o preventivnej prehliadky karta ostava im. ten novy stomatolog mu urobi druhu.

[zruseny12]

bikam,tiez neviem poradit ohladom karty,ale ked sa mu zacali odrazu kazit zuby,tak nech si doda doplnky presne ako pise muc,lebo ciste iba zubar mu nepomoze,on mu len osetri kazi,ale zuby nedostatkom vapnika atd.sa mu budu kazit dalej/vlastna skusenost/

muc

k otazke sa ti zial neviem vyjadrit, ale jedno je iste, ze stav zubov nepodlieha dedicnosti, ale ustnej hygiene, hladine mineralov (fosfor, vapnik) v organizme a celkovemu zdravotnemu stavu

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Zdravotná karta pacienta - Fórum - ZDRAVIE.sk