ako sa stravuje v anglicku?

Sejla

v obchodoch sa da zohnat vsetko to, co u nas snad okrem rohlikov a natierkovej tresky. Brynda este moze byt problematicka. Takze ziadne vyhovorky, ze "v anglicku sa stravuje tak, ze som pribrala 10 kil" :D ...Akurat niektore jdalne, fastfoody a polotovary su take lacne, ze je financne narocnejsie varit si domace jedla.
Britania nie je preslavena zrovna svojou kuchynou a la anglicke ranajky, masove kolace a fish and chips, typicki sa teda inspiruju mexickou kuchynou, ktorej chilli con carne sa pysi s prvym miestom najvarenejsich jedal v anglickych domacnostiach, po ktorom nasleduje najroznejsie indicke tikka masala a samozrejme talianska pizza a cestoviny. Popularna je aj cina, turecka kuchyna, kebab a burgre.

katinaa20

Nebola som sice este v anglicku ale co mi sestra hovorila tak tam bola fakt stale len na hranolkach, hamburgeroch, pizze a takychto jedlach, ved tam aj poriadne pribrala. Maju tam uplne inu zivotospravu ako tu u nas na slovensku

jejke

Si srandicky robite???s anglickou rodinou som schudla za tri mesiace sest kil same cerealie s mliekom,rano a este toast s vajcom a ich slaninou co je sunka na desiatu nic obed sendvic so zeleninou,alebo omeleta alebo pie,tak studeny masovy kolas a ttycinky zeleru a redkovka paradajka k tomu,olovrant som asi vsetky jablka od hladu im pojedla a potom mi povedali ze posledne treba nechat,to je pityfull...ze je to na skoda teda sa to posledne neje.dva dni som tam gr*ala a doktor mi kazal ostat den bez jedla tekutine,ze sa to cudzincom stava...ich predosla aupairka gr cele tri tyzdne..ja som si zvykla
Vecera tri chody bez polievky...po druhom som nevladala..oni maju tea tp je pre deti zemiaky pecene alebo kasa,maso kura alebo morka alebo baranina steak alebo lasagne alebo spagetti bolognese zo skla do polotovaru sme davali sampinon mrkvu vlastnorucne zamrazenu...,dinner to bola nejaka mexicka alebo cina alebo talianska a supper...zapekanky so syrom aeste desert vascinou nejaky tarohovo ovocny pohar...to uz som nevladala...taky som mala scvrknuty zaludok

Nemaju spenat cerstvy ani salat..iba surovu kapustu som krajala na lunch...a tuniakove konzervy stale s kukuricou do sendvicov davaju , aj do cestoviny...s cervenou a zltou paprikou...casto pecu zemiak so supkou vraj jacket potato a k tomu fazulu v paradajkovej omacke a sausage co je take mlete gril klobaskam podobne...

Ta pani varila aj tradicny shepheed pie co bolo mlete s paradajkou zapecene. Na to kasa zemiakova pozdobena vidlickou..to som sa nahrala..inak som si tak oblubila avokado

Naucila sa jest surovy karfiol a brokolicu...prestala uplne udene a nechyba mi ani kysla kapusta...len kvoli mne nakupovali kysle uhorky a krupy..teta vedela krupovu old fashioned nazvala ju polevku...inac polievky iba ako nostalgiu a mixovane do salky vraj sa to uz davno takto varilo...nikto to uz nerobi...ryba cod bola super v pivovom cesticku .s obrovskymi cipsami s tym ich octom pokvapkat hotove hranolky no hroza..no najprv
som sa divila potom zvykla.maju radi morske prisery craba krevety...super slavky som. Si nedala..chobotnicu tiez nemusim..tradicny vianocny moriak s gastanovou plnkou fajn ale tie mini kely k nemu fuj,christmas puding tiez dive poluali to brandy.same figy slivky v kolaci ako guma a po dvoch kuskoch som mala dost...

Chybala mi bryndza a makovnik ten somkupila v polskom obchode.vela stastia.good luck

lineka

alebo je fakt super ked si kupite chlebovac, taku pekarnicku na chlebik a budete si vyrabat svoj, lebo tie peciva co tam maju, a su fakt drahe

tortila

Ja som bola v Írsku niečo vyše 2 týzdnov a dokonca som tam schudla :))). Dá sa tam nájsť "slovenská Jednota" alebo poľské potraviny. Kto vie variť, určite sa nestratí a nie je odkázaný jesť polotovary. :))) Pečivo nemaju dobré ani v UK ani v Írsku, a o ich "sausage" ani nehovorím,to je hotová žbrnda, fuj. Určite sa však nájde nejaká seriozna pekáreň, ktorá ponúka široký výber pečiva, len sa treba porozhliadnuť a popýtať sa ľudí. :)))

ceskepotraviny

Cesko Slovenske potraviny ve Velke Britanii a Skotsku.Nejvetsi Cesko Slovenske potraviny ve Skotsku.- 62 Albert Road,Glasgow,G428DT.Kazdy tyden cerstve potraviny.eShop-www.ceskoslovenskepotraviny.co.uk
Kazdy tyden cerstve potraviny,4000 druhu potravin.

Nejlevnejsi cesko slovenske potraviny ve velke britanii.Mouka 0,59,treska 0,99,salaty 0,99,horcice 400g pouze 0,49.horalky 0,39,oplatky mila 0,45 a mnoho dalsich

VelkoObchod CeskoSlovenskych potravin ve Skotsku-Slovakia Food and Drink Ltd.

Dale CeskoSlovenska restaurace ve Skotsku,na stejne adrese.

Odvoz veci do Ceska a na Slovensko.odvoz veci primo na udanou adresu.

Info -adresa odstránená-

Ceske potraviny v uk,Slovenske potraviny v uk,halusky,tvaroh,uzeniny,salamy,klobasy,konzervy.puding,cesky alkohol,slovensky alkohol,pivo.saris,krusovice,radegast,gambrinus

kosa

slovensky ocot ci skor ceskoslovensky na baze liehu je nebezpecna kyselina.
chuti sice super z cibulou a tlacenkou ale toto jedlo je tak dobre na infarkt.