Invalidny dochodok - kto ma naňho nárok?

alexa 222

7 slniecko tak máte s tým zlé skúsenosti. Ono je to tak, že asi každý lekár má svoj názor, Jeden by mu ho priznal, druhý zas nie. Keď má syn len 18 rokov, tak oni to posudzujú tak, že je ešte mladý, nemá chorobou ešte zničené srdiečko, cievy, zrak atď. Ale ak nastanú v jeho zdravotnom stave nejaké zmeny, napr. zhorší sa mu celkový stav, môžete si opätovne požiadať o posúdenie zdravot. stavu. Ja viem je to kolotoč nervov a sama dobre viete aké výhliadky na zamestnanie majú chorí ľudia. Ale v dnešnej dobe to nikoho nezaujíma. Tiež s tým bojujem tak viem o čom to celé je. Nech sa Vám darí aj pre syna všetko len to naj.

7slniecko

mam syna diabetika 4krat denne picha inzulin ma 18r a bol mu zamietnuty invalidny preto ze jeho vysledky su dobre na to aby ho zevraj poberal.....

alexa 222

Na invalidný dôchodok má nárok ten, kto pre dlhodobo nepriaznivý zdravot. stav nie je schopný sústavne pracovať. Podľa poznatkov lek. vedy by mal tento nepriaznivý zdravot. stav trvať aspoň 1 rok. Potrebná doba zamestnania na vznik nároku na ID poistenca vo veku nad 28 rokov je najmenej 5 rokov a zisťuje sa z posledných desiatich rokov pred vznikom invalidity.Pozrite si Zbierku zákonov § 263a zák. č. 461/2003 Z. Návrh na preskúmanie invalidity podá ošetrujúci lekár. Bližšie info Vám dajú aj v Soc. poist. Treba si vypýtať tlačivo, vyplniť ho, doložiť kópie zo zdravot. dokumentácie. Toto potom dať na Soc.poisťovňu a oni Vás potom predvolajú na komisiu. Tam Vám povedia, či Vám priznávajú invalidný dôchodok a určia podľa dg. ďaľšiu kontrolnú prehliadku. Je tam veľa paragrafov podľa ktorých sa priznáva ID. Môžte sa pozrieť na www.socpoist.sk a tam si môžete zadať otázku, danú tému oni Vám odpovedia. Držím palce, nech sa to podarí. Ja som tiež na ID od roku 1991.