Jeanine - ano či nie?

maggynka

aluska, neviem ci ty beries HAK alebo neberies, alebo ako... ale vidim podla tvojich prispevkov ze ku vsetkemu mas co povedat. ide o toto:
my tu netvrdime ze kazda rakovina alebo cysta ci myom je sposobena HAK. to nevie nikto.
okrem toho existuje mnoho hormonalnych liekov, ktore zasahuju do endokrinneho systemu a hoci jeden problem napravia, NIKTO si nemoze trufnut povedat, co este ovplyvnia. pretoze cely metabolizmus a chemicke premeny v tele su ovplyvnovane hormonalne. rakovina aj ked nie je teda dedicne podlozena (ako tvrdis v pripade tvojej mamy)/ (co sa neda vediet, lebo pred 100 rokmi mnoho ludi umieralo na rakovinu bez toho aby o tom vedeli, takze rakovina moze byt v anamneze kazdeho z nas, aj ked sa trebars nestihla u prababicky prejavit) ale moze byt vyvolana chemickym zasahom do tela, nie len HAK, su kortikoidy, hormony na stit. zlazu a kopa dalsich, ved ktovie co tvoja mamka pocas zivota brala, ja to teda vobec nemozem vediet, davam len hypotezy.
takze ja by som sa neuspokojila s tym, ze ked moja mama (zatial!!!) nema chvalabohu rakovinove prejavy, aj ked HAK brala 15 rokov, tak mozem HAK alebo hocico bezpecne papat aj ja.
v skratke : su zeny, ktore HAK nikdy nebrali a maju rakovinu. OK
su, zeny, ktore ju brali a maju bujnenie v tele, ci uz zhubne alebo nie.
ja nemozem vediet co je cim sposobene.
ale potrebujem to riskovat a koledovat si, ked je sanca (a nie mala!) ze si tym k problemu pomozem?
to je vsetko co sme tu myslim s hnedoockou chceli naznacit.

aluska1

hnedoocka ved dobre, ja sa normalne pytam..len tvrdim, ze vela zien hak nikdy nebralo a ma take iste problemy
a ked tvoja mama brala hak, tipujem ze za mladi, resp asi to nebolo pred par rokmi, tak to bolo o niecom inom, hlavne tie davky boli niekolkonasobne vyssie, to sa neda porovnat so sucasnostou
samozrejme aj teraz ma hak neziaduce ucinky, ale neporovnavala by som vtedy a teraz
takze tak

hnedoocka

Maggynka, takže aj ty teraz papáš ATB. Ďakujem Ti za prianie a tiež Ti prajem hlavne veľa ZDRAVIA.
A nemáš mi za čo ďakovať. Rada som Ti poradila. :-)

hnedoocka

Akuska1: Určite to čo som napísala nie je kravina. Vyjadrila som si len svoj názor. Mama to má 100%tne z HAK! Má to potvrdené od gynekologičky aj od primára RDG oddelenia...

maggynka

Inac, posledny mesiac som na sono cez vaginu bola kazdy tyzden, pokial tam bola druha cysta ktoru nenasli a predvcerom praskla...tak to je riadna smola co? :(

maggynka

Hnedoocka:
dakujem velmi za rady.
Dnes je to o cosi lepsie, aj ked stale citim cosi,akoby som bola trosku nafuknuta, ibaze v podbrusku. Posledne 2 dni som bola u 3 gynekologiciek, no v podstate ziadna nenasla nic akutne. Pre istotu mi dali ale antibiotika na 4 dni a miestne byliny v podobe tabliet. Zial nase rastliny tu teraz nezozeniem. Ale poprosila som kamaratku nech mi posle Indonal od nas, vraj to zabera na cysty, takze po navrate domov v lete mozno bude vysledok, resp. sa aspon nezvacsi.
Druha lekarka ten "vodny vak" ani nevidela, tak neviem co si mam o tom mysliet... ako dlho sa take nieco vstrebava? Myslim ta vytecena tekutina? No, hlavne ze sa to snad poriesi same, v krvi mi nic nenasli, akurat pri vysetreni ked Dr naozaj silno stlacila tak bolela maternica aj vajecniky, ale urcite menej ako v stredu. Tiez mi poradili aby som bola opatrna s pohybmi teraz, obliekam sa teplo,az sa potim obcas :)skusim aj ten termofor urcite.
Ta cysta je mala, 2cm vraj netreba zatial riesit, no ale... zrejme aj ta narobi sarapatu ak je na blbom mieste :( uvidim, tu si ju urcite nechcem dat vyberat, no uistili ma ze to ma cas... lebo je to vyvolane prave hormonalnou nerovnovahou po vysadeni HAK. Vysadila som v maji a v septembri tam este nic nebolo...takze snad zmizne sama :)
Dakujem a zelam vsetko dobre aj tebe, hlavne zdravie :)

aluska1

jaj este som chcela napisat nieco k tej rakovine a nadorom...to nemusi byt dedicne, staci na to stres,fajcenie, alkohol, sucasne super zdrave zivotne porstredie, super prechemizovana strava,tazka strava, psychika a pod

aj v mojej rodine je rakovina v sucasnosti, pritom ta zena nikdy hak nebrala, nefajcila, nepila atd..a nikto pred nou to nemal...tak preco to mala?

aluska1

hnedoocka a to kto povedal ze to ma z hak?kolko zien to v zivote nebralo a teraz ma rakovinu...a to nemusis mat v rodine ...takze to co si povedala je kravina...

hnedoocka

A ešte malý dodatok. Aj moja mama brala HAK. Kedysi... Vtedy však bola iná doba a iná antikoncepcia. Iné zloženie, iná chémia... Tiež experimenty na ženách...
Brala ju rok, dva... Teraz má 53 rokov a zdravotné problémy. Už asi 5 rokov má veľký nádor na maternici...:-( Máva veľké bolesti, dávno nemenštruuje, skoro prišla do prechodu... Má nález aj na prsníku. Nechce ísť na operáciu... Bojí sa, že jej tam všetko vyberú... Nenútime ju do toho. Je to jej rozhodnutie. Chúďatko čaká, že sa to ešte zlepší... Nikto to nemal v rodine! Je to z HAK! :-((