Jeanine - ano či nie?

maggynka

pre: my tu nic nezakazujeme, len hovorime nase skusenosti, lebo dufame, ze niektorym dievcatam pomozu a nebudu sa musiet ucit na vlastnych chybach.
myslim ze v tvojom veku a pri tvojich skusenostiach nie si v pozicii hodnotit co je pre telo vacsia katastrofa. ak mate teda s priatelom takyto problem, tak zrejme naozaj neostava nic ine len v zaujme sexi znicit tvoje zdravie. alebo minimalne narusit. lebo ak mas aspon nejake info a rozhlad tak asi viete do coho ides.
moj priatel by mi nikdy nedovolil to brat.ale to sme my.
je to na vas.

pre

hnedoocka - a co maju stredoskolacky robit? tento rok maturujem a radsej HAK ako potrat, lebo dieta by som si v mojej terajsej situacii rozhodne nenechala. robim to, co povazujem za najlepsie riesenie a tym teraz antikoncepcia rozhodne je. o kadejakych pharmatexoch a kondomoch mi ani nepis, spermicidom neverim a kondomy nam vzdy praskli (priatel je nadmerne obdareny - pri kazdom jednom styku sa nam kondom roztrhol, skusili sme viacere kvalitne znacky, aj zo sexshopu, pouzivali sme ich urcite spravne - a vzdy to dopadlo rovnako) a escapelle je podla mna vacsia katastrofa pre cyklus ako jeanine...

hnedoocka

Maggynka a Nuvaring, ďakujem za uznanie. Veru, niet nad vlastnú skúsenosť...
Maggynka, mrzí ma, že máš následky z HAK a takéto zdravotné problémy. :-( Prajem Ti skoré uzdravenie a polepšenie.
Dnes som bola na kontrole u gynekológa (mala som veľkú tekutinu v podbrušku - asi prasknutá cysta). Tekutina mi ešte nezmizla, ale pred 2 týždňami som jej tam mala vraj riadne množstvo. Som rada, že som tam dnes šla, pretože mám bolesti v podbrušku (zrasty), občas ma bolí keď idem cikať a aj pri intímnych chvíľkach s manželom. Keď ma lekár vyšetril, povedal mi, že mám zapálenú maternicu.:-( A ja som si myslela, že ma bolí krčok... Je to teda poriadna bolesť pri pohlavnom styku...:-((( Nuž čo, opakované operácie robia svoje... Nerátala som s tým, že mi lekár predpíše antibiotiká... Treba to preliečiť. Dobre, že som šla... Ráno som sa ešte nevedela rozhodnúť, či tam mám dnes vybehnúť alebo nie... Myslela som si, že som ok. Snáď o týždeň tam tá tekutina už nebude...
No a to som chcela ešte povedať, že ako som sedela v čakárni, tak tam chodilo veľa väčšinou mladých dievčat - stredoškoláčok (15-17 ky) a u sestričky si dávali predpisovať HAK.. :-( Stačilo mi, keď som počula "na 3 mesiace..."
Ja mám tiež nepravidelný cyklus - raz mi to príde skôr, raz neskôr... ale hlavné je, že to vždy PRÍDE. Teraz mi to meškalo kvôli tej tekutine... Mala som podozrenie na mimimaternicové tehotenstvo... To sa našťastie nepotvrdilo! Som rada, že môj lekár mi nenavrhuje HAK liečbu. V mojom prípade by to nebolo to najlepšie a najsprávnejšie riešenie. Určite by som takúto možnosť ODMIETLA. Nikdy viac!
Príjemný večer prajem všetkým babenkám!

maggynka

Hnedoocka, plne s tebou suhlasim, velmi dobre napisane. Mne sa malinka cysta objavila po vysadeni HAK, lebo hormony mam postavene na hlavu, Lekar chcel nasadit dalsie. Neexistuje. Som presvedcena,ze keby som to svinstvo nebrala, tak som dodnes uplne zdrava, ako som bola predtym. Ved mam 25 rokov, co mam ja co riesit cysty a nepravidelny menzes,migreny a vytoky, ked do brania HAK mi fungovalo vsetko ako hodinky? Verim ze nasledky tej chemie este vyriesim rastlinami a mozno ta cysta zmizne sama, menzes sa pomaly dostava do normalu. Urcite to nebudem riesit dalsou HAK, ved to by bol zacarovany kruh, a sla by som proti sebe. Tak ako idu vsetky baby, ktore to beru. Skoda ze si to nedaju vysvetlit skor nez okusia problemy na sebe, pretoze vacsina z nich pocas zivota okusi dopad HAK. Ostatne maju to stastie ze umru skor nez sa to prejavi.

hnedoocka

Kočky, ak vám môžem poradiť, za tie vyhodené peniaze si radšej kúpte niečo na seba, niečím sa potešte, urobte si radosť alebo si tie peniažky odložte. Pretože peniaze za HAK sú SKUTOČNE VYHODENÉ PENIAZE... :-((( A tieto peniaze sa vám nikdy nevrátia, ani vám ich nikto nepreplatí... už nehovoriac ani o zdravotnej poisťovni... Keď som "musela" brať toto svinstvo, bola som nezamestnaná a v hmotnej núdzi. No a utiahnúť to z "vreckového" 1.540, Sk bolo dosť ťažké...

hnedoocka

Antikoncepcia je VEĽKÉ SVINSTVO. Moja mama robila 15 rokov na RDG oddelení v NsP a denne tam videla s kolegami a kolegyňami ženy s rakovinou prsníka!!! Primár tohto oddelenia mal na starosť mamografické vyšetrenia. Len tam zalomovali rukami, keď našli ďalšej žene nádor...
Raz som bola na takomto vyšetrení a v čakárni ma dosť stresovala jedna žena. A nielen mňa... Hovorila, že už jej to raz našli a bála sa, aby to tam nemala zase. Nadávala na HAK! Vyšla z vyšetrovne a plakala.. Mala ďalší nádor...:-( Musela sa ísť objednať na zákrok...
No a moja skúsenosť s Jeanine? Bola som po ťažkej operácii a na ľavom vaječníku mi praskla cysta. Pravý vaječník bol ocystovaný... Chirurg ma poslal ku gynekológovi s tým, že budem musieť brať HAK. Vraj len na 3 mesiace, vraj to stačí... Z 3 mesiacov bolo 6, potom 9, potom takmer rok... Nevidela som žiadne výsledky!!! Cysty mi nemizli. Necítila som sa dobre, mala som bolestivú a silnú menštruáciu!, a silný tmavohnedý strašne zapáchajúci výtok... Asi po 10tich až 11tich mesiacoch som s tým sama od seba sekla a dala som sa radšej na bylinky. Povedala som si, že to nechám radšej na prírodu. A tak sa aj stalo... Cysty nakoniec zmizli samé od seba!!!
HAK je len reklamný ťah farmaceutických spoločností. Lekári to vždy vychvália, že budeme mať krajšiu pleť, vlasy, nechty, že nám zmiznú fúziky (chĺpky nad ústami), že budeme slabšie a bez bolesti menštruovať, že menej minieme na kozmetiku, na vložky... PROSTE BLA-BLA-BLA... A majú z toho pekné PRACHY! A my len kopu vedľajších účinkov... Veď si len pozrite ten obrovský leták!!!
Mám švagrinú. Budúcu... Má 22 rokov a od svojich 15tich berie HAK. Vkuse... bez prestávky. Je pekne vyžratá - má 80 kg na to, že má 160 cm... A okrem toho fajčí ako Turek... HAK a cigarety sú vražednou kombináciou...
TAKŽE JA SOM PROTI AKEJKOĽVEK HAK.
Na ženské problémy mi pomáhajú bylinky.

eleo

No baby ...nechcem vam kazit iluzie,ale mojej dcere z toho zacali padat vlasy brala 4 roky a v pohode ,ale teraz jej to nesedi zacala brat triregol je to starsia antika ,ale je aj o polovicu lacnejsia a je super citi sa na tom lepsie

petulka1289

Ahojte.tiez uzivam Jeanine uz skoro pol roka.menstruaciu som dostavala pravidelne,ale ked mi skoncila za niekolko dni som zase krvacala..tak zo dva dni..takto som to mala asi 4 mesiace..posledny menzes co som mala velmi slabi skor ziadny..a tyzden po menzese zas trochu krvacam..neviem ci je to normalne,pri tychto tabletkach..pretoze predtmy som brala triquiler.a nestavalo sa to.nemate nahodou niekto s tym skusenost?..a prsia sa mi bohuzia nezvacisli a ani som chvalabohu nepribrala:Ddakujem velmi pekne