FórumDo kategórieKam som prispelObľúbenéVyhľadávanieNová téma

Téma: PET vysetrenie,ako prebieha...

Pridať do obľúbených **OdpovedaťObnoviťHľadať "PET vysetrenie,ako prebieha..." v článkoch
 • Ikona kategórie Téma v kategórii: Zdravie - iné
  bobulatko07.02.09 15:54

  co obsahuje...

 • jedlička21.05.14 23:30

  Keď sa politika pletie do zdravotníctva, tak sú tam prachy! Škoda,že ich potom užívajú tí,na ktorích možno príde čoskoro rada a ani prachy im už nepomôžu.Prajeme im to, čo najskôr.

 • llek02.12.13 22:20

  Na PET/CT pracovisku v Kosiciach nevykovnavaju vysetrenia. PET-je v Bratislave v Bionte a v OUSA, v Nitre a Banskej Bystrici. Su 4 pracoviska n SR

 • nadamac02.12.13 18:49

  tu je prehlad pracovisk na Slovensku www.ssnm.sk

  su uz v 10 mestach :-)

 • Lejla2206.10.13 11:03

  Vie niekto prosim ci este funguje Pet/ct v Košiciach??

 • DUDIKA08.06.10 09:56

  Liecim sa na Dg. Ca ovarii bilat.Absolvovala som operaciu,nasledne chemotherapiu6 krat.Rok som mala markery v norme,no potom sa zvysili.Bola som na PET CT kde bolo zistenych niekolko metastaz.Zase som dostavala chemotherapiu 9 krat,doncila som vjanuari.V marci som bola na kontrolnom PET CT ,vysledok bol negat.bez meteztaz.Markery v norme.Od maja zase stupaju,robili SONO RTG Gama skeletu,vsetko negat.Moja onkologicka tvrdi ze PET CT sa moze robit len opol roka,pre vysoku davku ziarenia.Tak neviem,pol roka u onkol .pacientov je vela.

 • llek06.06.10 16:18

  PET vyšetrenie je vyšetrenie, pri ktorom je velmi dolezite mat presne definovanu otazku preco ho davam robit, co mi vysledok povie a co s tym vysledkom urobim. Nie je to vysetrenie, ktore sa dava robit len tak. Moze sa robit aj opakovane, ale musim presne vediet preco. Napriklad aby to bolo zrozumitelne - pri Hodgkinovom lymfome ho dame spravit na zaciatku, pred zahajenim liecby a potom po ukoceni celej naplanovanej liecby, len potrebujem vediet, ci je pacient skutocne v remisii ochorenia. PET vysetrenie nenahradza ine vysetrenia napr CT, MRI a podobne a v ziadnom pripade nikdy nemoze nahradit biopsiu, teda odber vzorky na histologiu. Biopsiu nemoze nahradit ziadne vysetrnie, na to sa niekedy zabude. Urobi sa nekonecne vela vysetreni, ktore vsetky hovoria o tom, ze niekde nieco je, len biopticka vzorka sa neurobi a medzi tym cas bezi a aj bez histologie nemozeme s pacientom robit nic.Zaujimalo by ma DUDIKA, preco si postavila tutop otazku, ze ako casto sa PET vysetrenie moze robit

 • DUDIKA06.06.10 15:12

  Ako casto sa moze opakovane roboit PET CT vysetrenie

 • damian11.02.09 00:22

  Ale ved maju BODY, a pocit, ze nieco robie, nie? A to je na 1 mieste. A k tomu to, ze aj vyrobcovia PET tekutin a ostatnych procedur si dobre napchaju vacky.

  Pravda je, ze je viac ludi co sa na rakovine prizivuje, ako je ludi, co na nu umiera.

 • bambulecka08.02.09 00:02

  PET :vysetrenie na slovensku je jeden velky humbuk.Lekar vas tam posle a kym sa dopracuju k vysledku(2 mesiace a viac)tak nador narastie do takej velkosti ,ze uz sa to neda operovat.Super nie? A co vam ponuknu? Bud chemo alebo ozarovanie,alebo vas poslu s panom bohom.Asi tolko.No ale pre info sa vas opytaju ci by ste este aj tak neboli ochotny ist dat odobrat vzorku z tkaniva aby zistili o aky typ rakoviny sa jedna,lebo ten ich super drahy pristroj im to neprezradi. TO JE STRASNE!

 • damian07.02.09 20:06

  1. Treba upresnit, ze ta radioaktivna latka je GLUKOZA

  2. Glukoza je palivom pre rakovinu a rakovina najviac z toho zj zije. Vlastne na tomto zaklade je aj PET zalozene, ze kedze rakovina "miluje" glukozu, po podani radio. glukozy ta smeruje rovno k rakovine. Teda, okrem "vysvietenia" rakovinovych lozisk, je rakovina zarovan aj radio. glukozou podporovana k progresii.

  3. Na priklade PET je jasne, ze onkologia VIE, ze rakovina zije z glukozy a aj napriak tomu pacientov nevystrihaju pred konzumaciou sladkych alebo glukotvornych jedal, ako napr ryza, zemiakya pod.

  PRECO?

 • damian07.02.09 20:05

  1. Treba upresnit, ze ta radioaktivna latka je GLUKOZA

  2. Glukoza je palivom pre rakovinu a rakovina najviac z toho zj zije. Vlastne na tomto zaklade je aj PET zalozene, ze kedze rakovina "miluje" glukozu, po podani radio. glukozy ta smeruje rovno k rakovine. Teda, okrem "vysvietenia" rakovinovych lozisk, je rakovina zarovan aj radio. glukozou podporovana k progresii.

  3. Na priklade PET je jasne, ze onkologia VIE, ze rakovina zije z glukozy a aj napriak tomu pacientov nevystrihaju pred konzumaciou sladkych alebo glukotvornych jedal, ako napr ryza, zemiakya pod.

  PRECO?

 • bobulatko07.02.09 19:46

  dik,caka ma to...asnaj dobre dopadnem...

 • narnia07.02.09 16:05

  Čo je SPECT, PET a PET/CT ?

  Pri vyšetreniach nukleárnej medicíny sa vyšetrovanému podáva, najčastejšie do žily, malé množstvo rádioaktívnej látky k zobrazeniu niektorého orgánu. Pacient sa umiestni pod diagnostický prístroj – kameru. Podľa druhu vyšetrovaného orgánu sa zvolí postup – napr.jednoduché statické vyšetrenie, dynamické vyšetrenie, celotelové vyšetrenie, SPECT, PET. SPECT je skratka pre jednofotónovú emisnú tomografiu a PET pre pozitrónovú emisnú tomografiu. Obidve tomografické vyšetrenia umožňujú priestorové zobrazenie funkčných vlastností jednotlivých tkanív a orgánov pomocou počítača. Získané obrazy pomôžu k presnejšej diagnostike alebo k voľbe správnej liečby. Vyšetrenie PET/CT je vyšetrenie PET, kombinované so súčasne vykonávaným CT vyšetrením. Pri CT vyšetrení je telo vyšetrovaného vystavené rontgenovým lúčom, ktoré detailne zobrazia tvary a štruktúru jednotlivých orgánov. Pre lepšie vzájomné odlíšenie orgánov je niekedy potrebné vnútrožilovo podať kontrastnú látku. Kombinované PET/CT vyšetrenie predstavuje jeden z najvýznamnejších diagnostických nástrojov dnešnej medicíny. PET a PET/CT sa najčastejšie používa v onkologickej diagnostike, pri neurologických a kardiovaskulárnych ochoreniach. Je to veľmi účinná metóda na potvrdenie alebo vylúčenie prítomnosti nádoru, posúdenie jeho agresivity, odhalenie, či sa nádorové ochorenie šíri v organizme. Vie zodpovedať aj na otázky, či ochorenie odpovedá na liečbu alebo či je pacient už vyliečený úplne. Toľko z internetu.Je to neinvazívne a bezbolestné vyšetrenie.

Nový Príspevok

NOVINKA! Odteraz môžete ku každému príspevku vkladať aj obrázky.


  Opíšte písmena z obrázku vľavo

K príspevku môžete priložiť 1-3 fotografie. Fotografia musí byť vo formátoch jpg, jpeg, gif, png. Fotografia môže mať maximálne 2 MB a nemôže byť širšia, alebo vyššia ako 2000 pixelov. Pridaním príspevku do diskusného fóra potvrdzujete, že ste si prečítali a súhlasíte s pravidlami diskusného fóraInzercia

Ayurvéda v Indii

Ayurvéda v Indii

Vyzerať dobre a zdravo je prianím takmer každého z nás. Ayurvéda používa liečebné procedúry, ktoré prinášajúci fyzickú, psychickú a duševnú harmóniu.

Máte vysoký cholesterol?

Máte vysoký cholesterol?

Ako účinne znižovať hladinu cholesterolu v krvi prirodzenými metódami? Akcia !!! Ku každému baleniu prípravku ARD Cholesterol 48 tbl dostanete + 1 balenie navyše v hodnote 29,38 EUR zadarmo!

^ Späť na vrch