SOLARKO:(

Príspevok v téme: SOLARKO:(
čiči

Ahojte chcela by som sa opytat nieco ohladom solarka:( chodim do solarka asi 3tyz. ale zo zaciatku co som bola som bola v turbe a dost ma vsetko stipalo:(, az teraz som sa zacala supat na chrbte, brucho v pohode, ale chrbat sa mi supe:( chcela by som sa opytat, ze ked pojde zas do solarka . a opalim sa nato stale sa mi to bude supat, alebo ja neviem:( ak ma niekto s tym nejaku skusenost prosim poradte... dakujem velmi pekne

suns

podla mna si sa chcela rychlo opalit, a isla si do turba na dobrych 10 minut... ak si tmava, nemalo by to sposobit az takuto skodu... no ak si bleda, tak je to hotova katastrofa... mala som kamosku, ktora brigadovala v solarku, bola taky stredny typ, a NEROZUMIEM AKO, ale isla AZ NA 20 MINUT DO TURBA NIEKOLKO KRAT ZA SEBOU (trupka!!!) a po na nohach mala take biele bodky, aj na rukach... mala s tym proste problemy... takze radsej MENEJ A CASTEJSIE...

sissssa

tym ze sa supes, ta sa ti ta opalena pokozka zosupe prec, takze by som na tvojom mieste teraz solarko nechala, kupila si hydratacny krem az kym sa ti opat pokozka nezregeneruje, daj si piling a potom ak strasne tuzis po opaleni (ktore nici pokozku, ale o tom ti nebudem hovorit), tak sa po kazdom vzdy natri kremom, ktory ti ju zvlhci, opalenie sa ti nezosupe a dlhsie vydrzi.

sissssa

tym ze sa supes, ta sa ti ta opalena pokozka zosupe prec, takze by som na tvojom mieste teraz solarko nechala, kupila si hydratacny krem az kym sa ti opat pokozka nezregeneruje, daj si piling a potom ak strasne tuzis po opaleni (ktore nici pokozku, ale o tom ti nebudem hovorit), tak sa po kazdom vzdy natri kremom, ktory ti ju zvlhci, opalenie sa ti nezosupe a dlhsie vydrzi.

liana

Kazdy typ pokozky reaguje inak. Pokial mas svetlu pokozku, svetle vlasy, nemala by si to prehanat. Mala si zacas s kratsimi intervalmi a pomaly ich predlzovat. Zo zaciatku stacia naozaj nejake 3 minutky ... A nezabudni si precitat pravila solaria uvedene nizsie:

Každá kúra by mala pozostávať z 10 opaľovaní. Medzi jednotlivými kúrami by mala byť 4 - týždňová prestávka.

Po prvom opaľovaní je nevyhnutná minimálne jednodňová prestávka, aby ste zistili, či nenastala negatívna reakcia kože. Ak tom čase nedôjde k negatívnym reakciám, môžete v opaľovaní pokračovať.

Nikdy sa neopaľujte častejšie ako raz za deň, či už v soláriu alebo na slnku. Odporúčaný počet opaľovaní nie je viac ako 50 x ročne.

Rôzne lieky alebo kozmetické prípravky môžu obsahovať látky, ktoré v kombinácii s UV - žiarením vyvolávajú nežiaduce účinky. Preto ak užívate lieky alebo ste precitlivení na slnko, poraďte sa so svojim lekárom.

Pokožka môže negatívne reagovať na UV - žiarenie aj v spojení s kozmetickými prípravkami, parfémami alebo make-upmi. Preto pred opaľovaním zbavte pokožku krémov, pleťového mlieka, voňavky a iných kozmetických prípravkov.

Pred použitím solária ošetrite pokožku špeciálnym krémom, mliekom, gélom alebo olejom určeným na opaľovanie v soláriu. Nepoužívajte však žiadne ochranné krémy alebo samoopaľovacie prostriedky. Tieto obsahujú látky, ktoré v kombinácii s UV - žiarením môžu vyvolať nežiaduce reakcie alebo môžu viesť k spáleniu pokožky.

Ak je Vaša pokožka po opaľovaní červená a napnutá, je pravdepodobne spálená. S ďalším opaľovaním počkajte, až tieto príznaky zmiznú. Ak má Vaša pokožka negatívne reakcie i po ďalšom opaľovaní, prerušte opaľovaciu kúru a poraďte sa s lekárom o vhodnosti pokračovania.

Počas slnenia zavrite oči a vždy používajte pri opaľovaní ochranné okuliare. V samotných očných viečkach nie je obsiahnutý žiadny pigment, ktorý by oči mohol ochrániť a prenikajúce UV - žiarenie môže vyvolať závažné ochorenie očí.

Nepozerajte sa do trubíc keď sú zapnuté. Ak nosíte kontaktné šošovky, pred opaľovaním si ich vyberte.