Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Diskusia: Ako byt lepsim clovekom?

Príspevok v téme: Ako byt lepsim clovekom?
ciapocka

Taha sa to so mnou uz dlhsie, ani neviem presne, kolko rokov. Chcela by som byt lepsim clovekom. Viem, nikto nie je dokonaly, ale mna dokazu rozculit a vytocit malickosti, somariny, kt. by pre inych boli nepodstatne. Vie ma vytocit aj mala krivda (s ktorou castokrat nemozem urobit nic). Nechcem v sebe hromadit hnev, zlost, na co je to dobre ? Len jednoducho neviem, ako sa nepozastavovat nad zbytocnostami, ako nehromadit v sebe zlost ?

nazvi ma ?

ľudkovia vlastne v každom komentári píŠete pravdu ale prečo sa nám toto vŠetkým stáva prečo sa dokážeme rozčúliť za každú hluposť a potom svoj hneď za ktorý si sami môžeme lebo nie sme vyrovnaní zo sebou vylievame na iných .Prečo ubližujeme iným lebo sa cítime byť zranení no áno ale je to len pocit preČo keĎ sa mi začne konečne dariť nastane ten zlom a vráti ma to na začiatok veľa vecí i ja či vi vlastnemi všetci ešte musíme pochopiť ale jedno robím a aj dúfam dobre pomáham ale nie tak ako do teraz som ubližoval skutkami atď.. ale snažím sa s kýmlkovek koho niečo trápi porozprávať a vlastne mu skúsiť pomôcť aj keď slovne keď sám sebe pomôcť zatiaľ úplne nedokažem ďakujem

glam

Ja viem ze preto je taka, ona sa trapi, ale nedava to na sebe poznat. Ziju spolu s manzelom, maju velmi harmonicky vztah nastastie. Manzel -svokor jej v zivote vlas na hlave nepokryvil. On chodi do roboty a ona sa stara o dieta. Nezasluzi si to..

ciapocka

este mi napadlo - tvoja svokra zije sama iba s tym postihnutym synom ? Ak ano, mozno preto, ked je s tebou tolko rozprava, potrebuje sa vyrozpravat, aby sa jej ulavilo. Urcite sa trapi pre syna a komunikaciou ako tak "zabuda" na starosti.

ciapocka

ja neviem, z coho to prameni. Vraj som sa tak zmenila od strednej, ked som sa zacala kamosit s jednou holkou - bola stale uhundrana, vsetko jej vadilo, asi sa to prenieslo i na mna alebo co :( Castokrat sa pytam priatela, ci na mna doma nic zle nehovoria, jeho mama alebo sestra, ze chcem pocut pravdu a on mi vzdy povie, ze pred nim este ani raz kriveho slova na mna nepovedali.

Mozno mame nejake komplexy alebo co :( Ked hladame stale nejake chyby na inych, chceme dokazat, ze my take nie sme, ze my sme bez chyby .. fakt to inak neviem vysvetlit. Ked nas opat budu chciet pohltit zle myslienky o inych, skusme potichu naratat od 1 do 10, zapnut si hudbu, telku, urobit cokolvek, aby sme prestali bezdovodne hladat na inych to, co nam "vadi" .. pritom to vobec nie je dovodom na nas hnev ci nenavist

glam

Ciapocka, ja ti neporadim, lebo sama zo sebou mam problemy. Ty vies z coho tieto tvoje postoje pramenia?
Ja si myslim ze aj keby som mala hyper-superovu, idealnu svokru, by som ju nemala rada. Ona je pritom taka dobra. Stara sa o postihnuteho syna uz 13 rokov. Je v kuse doma medzi 4 stenami, no napriek tomu je to optimisticka osobka, plna energie. Je velmi obetava. Ja neviem preco ju tak nemam rada, pritom moj manzel ju vobec neuprednostnuje predomnou. Velakrat da za pravdu mne a vzdy stoji pri mne, tak nerozumiem tomu. Lezie mi na nervy s tym ako rozprava, ona vkuse rozprava, aj ked to niekedy uz ani zmysel nedava, len aby rozpravala. A velakrat som ju pristihla ze ked ja nieco hovorim, vobec ma nepocuva, len rozmysla nad tym co bude hovorit ked ja dokoncim a zacne uplne odveci temou. Potom ze odkedy som tehu tak mi dost casto vola. Tak ale to nie je dovod na to aby som ju nenavidela, ze? Potom mi este "pila krv", ked na svadbe vsetko ona riesila, menu, zakusky,... ved to je normalne. Potom mi este vadi ked napodobnuje veci, zvierata, deti a tvari sa pri tom tak cudne :-) Ja viem ze problem je vo mne a musim s tym nieco robit. Navonok sa tvarim, ze ma nic nerozhadze a ze som o.k. Dokonca sa nedokazem zdoverit problemom nikomu inemu ako manzelovi. Pred kamaratkami som superzena, vzdy dokonale upravena a "sebavedoma". Dnes mi zase volala svokra, ze nam manzelov krstny vyrobil krasnu bielu postielku pre nase mmiminko. Tak mi doslo luto az do placu ze aka som ja krava.

ciapocka

glam toto si napisala aj za mna s tou svokrou - sice ja este nemam svokru (snad buduca svokra), ale tiez ma dokazu vytocit niekedy jej komentare (kt. nemysli zle, ale ja si ich pripustam k srdcu), irituje ma aj priatelova sestra, pretoze citim a vnimam, ze jej sa od rodicov dostava vacsej pozornosti ako mojmu priatelovi (pricom priatel pre rodicov urobil ovela viac ako ona). Pred nou som mila, ale ked som s priatelom, casto sa do nej navazam kvoli tomu, co pocitujem, mozno je to aj preto, ze dost casto si ma premeriavala od vrchu po spodok, ako vyzeram (nepatrim postavou ani tvarou medzi modelky, ale zase nie som na tom ani zle) a nikdy som mnou sama od seba nezacne rozhovor, vzdy som ja ta prva, ktora zacne (neviem, ci jej nie som na rozhovor dost dobra? )... moje sebavedomie ozaj nie je bohvieake vysoke, aj ked sa to pomalicky lepsi. Musim sa naucit mat seba rada, verit si. Castokrat sa bojim nieco urobit (ved co si o mne potom pomyslia ini), niekedy si pripadam byt zviazana, nedokazem sa uvolnit :(

glam

Ja to teda skusim:-) Mas pravdu,som dospela a hlavne slobodna a uz sa nemozem donekonecna odvolavat na to ze za vsetko zle v mojom zivote moze on. Uz nebudem nanho mysliet v zlom. Minule som sa prichytila pri tom ze som myslela na pekne veci ktore som s nim prezila,( aj ked ich bolo mizerne malo)a zacala som ho mat rada. Verim ze ked mu odpustim, mne sa ulavi a popracujem na sebe, ved svojmu dietatu nechcem davat podobny priklad aky nam daval otec :-)Okrem toho mam skveleho manzela, on je pre mna akoby kompenzaciou.

engel

tak zacni tym,ze najdes si kludnu chvilu a v mysli si predstavis,ze otec sa ti ospravedlnuje za vsetko,co konal,ze je mu to luto (je to tazke,ale snaz sa) a ze ty mu odpustas.Fakt,ver mi ze je to velmi dolezity ritual,inac ta snura ostane nadlho medzi vami ( a bude sa zosilnovat,lebo ju stale vyzivujes spomienkami).Mysli na babetko,ved zasluzi si prist do laskyplneho okolia bez hnevu,ved je uplne nevinne...Vies,draha,kazdy ma urcitu minulost,ktoru sa neda zmenit,ale pritomnost vytvarame si sami,sme architektmi nasho zivota.Ako povedala Pippi -Dlha Pancucha: "Urob si svet,akym ho chces mat!". Tak uz prestan,prosim ta lipnut na tom,co bolo,hoci to bolo hrozne,dokaz sa odputat,najdi silu,neziv stale hev a zlost v sebe: ak ich prestanes zivit,zahynu..Odpust,ved mas tu moc,ved je to bozsky prvok.A potom sa sustred na ludi,co su pri tebe,ktori ta miluju a chcu ti pomahat..Ved mas okolo seba vela lasky a nedokazes jej plynut do tvojho vnutra,lebo je tam ta blokada"otec".Odstran to a zacnes vnimat zivot z inej perspektivy,zacnes brat aj davat lasku, zavladne u teba rovnovaha.Babetko ma prist do laskaveho okolia!!!! A este: nie si sebec.Ved clovek stale ma pracovat na sebe,pozorovat sa,zlepsovat sa... :-)

glam

Engel dakujem a mas pravdu, raz mu budem musiet odpustit. Ja som sa s nim dlhe roky nerozpravala, asi 4 roky, odkedy surovo zmlatil moju mamu. Stale sa mi vynaraju tie situacie aj z detsva. Sikana, slovne aj fyzicke utoky... Mal moc nad nami vsetkymi, velmi sme sa ho bali. Okrem toho sme boli na nom financne zavisli, aj ked mama zarabala dobre, podnikali spolocne, takze keby sa rozhodla od neho ujst, on by jej bol vsetko zobral. Som strasne nestastna, cakam babatko a vsetko to prenasam aj na neho. Navonok sa tvarim ze som hrdinka, vyrovnana a stastna, no opak je pravdou. Niekedy si davam otazku, ci to nie je tym ze som sebec, ze stale riesim len samu seba, svoje malichernosti. Nevyznam sa v sebe :-( Chcem sa zmenit a velmi.

Textová Inzercia

Silvestrovské MEGA pobyty v Dudinciach

Užite si posledné dni v roku 2016 v hoteli HVIEZDA***

Len jeden klik ku zdraviu

Vždy individuálny prístup k liečbe chorôb vášho tela. Fyzioterapia, rehabilitácia, vnútorné lekárstvo, rodinný lekár.

Získajte svoj červený hrnček

Pozrite si našu ponuku a do piatich dní ho máte doma.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Ako byt lepsim clovekom? - Fórum - ZDRAVIE.sk