orbitrek

miro.83

jalla: Informacie mas take ako ja na zaciatku chudnutia. Never niektorym strankam a ani tomu ze telo zacina spalovat tuk po dvoch minutach cvicenia a ani tomu, ze ak si v urcitej tepovej frekvencie tak spalujes tuk. Nespalujes zo zaciatku tuk ale spalujes iba glykogenove zasoby (rychla energia, ktora je ulozena vo svaloch a v peceny) a tie musis najprv spalit a potom nastava spalovanie tukov a svalov v urcitom pomere zalezi v akej si zone tepov. Okrem toho ten vzorec, aky si udavala je nepresny sportovec ma nizsi kludovy tep ako nesportovec a od toho zalezi aj ta zona, ktora urcuje pomer spalovania tukov a svalov. Okrem toho ak to prezenies a spalis si takmer vsetky svaly tak chudnutie uplne spomalis, pretoze tuk sa spaluje za pomoci svalov a cim menej svalov tym pomalsie schudnes na tukoch. Preto je vhodne aj popri tom behani posilovat inak sa moze stat, ze budete bojovat s poslednymi tukovymi zasobami, ktore sa vas budu drzat a nebudu chciet ist dole.

vevericka

bianca nechajte to tak:)
jalla ja som tiez z bioly ale teda taketo veci sme nemali.maximalne na biochemii jednotlive procesy metabolizmu ale, co odkedy sa pri cviceni zacina spalovat to teda nie:D

biancaa

jasne, ja to chapem ze nikto tu nevie kto som a tak, ale nemam to ako dokazat a vlastne ani nemam preco, dala som len radu, je to vlastne tu o tom.

kazdy nech si ju zoberie ako chce, a ak sa tu objavi niekto dalsi co sa tomu venuje, dam ruku do ohna za to ze to tu potvrdi :)

a to co si napisala... ze kolko cvicis, ak je to pravda ze az tolko, tak to je odpoved na to ze preco chudnes :) nie to ze spalujes od prvej minuty :)

a dobre ked odbocime od debaty o vzorcoch... odkial mas ze spalujes po prvej minute? :) pretoze tento fakt by si sama na sebe mohla zistit maximalne na zaklade napojenia na ekg, na tu termo vec, co ti zobrazuje rozlozenie tepla v tvojom tele a podobne pristroje pocas cvicenia :)

a ked sa pozres vsade na tie stranky co si sem sama poslala, na tej prvej je pisane ze pre efekt je odporucanych minimalne 30 minut, a na tej druhej ze k spalovaniu zacina pri 20 minutach :)

jalla

no tak pozri,ja necvicim chvilu,lebo cvicim kazdy den minimalne hodinu,chodim 2-krat do tyzdna na bojovy sport,3-krat do tyzdna som na plavarni a este chodim do posilky+pokial je to mozne,kazdy den so psom 60kg vaziacim rotvika,ktorý da riadne zabrat.uz roky blbnem s chudnutim a presla som si toho dost,od piluliek cez ocot az som konecne zakotvila na spravnej vyzive.
a este ja nechcem ta spochybnovat,ale odkial tu maju "baby" dat na teba,ked nikto ani netusi,kto si,lebo tu hocikto moze o sebe napisat,ze je aj nositel nobelovej ceny
ked si nahodis stranky,kde sa venuju spravnej tepovej frekvencii pre spalovanie tukov a to tu davam len par,na ktore som hned natrafila,tak je dost tazke neverit tomu,co tam je a ja som prave z tamad zobrala ten vzorec,ktorí som tu dala....
magazin.atlas.sk
wanda.atlas.sk
www.cassovia.sk
ja nepatrim ku zabednecom,co melu stale svoje,ale odkial mam mat istotu,ze sa v tom naozaj vyznas a fakt ta nechcem urazit...
a co sa tyka kniziek,tak ja sa orientujem viac na zdravu vyzivu a popritom aj cvicenie,ale najma zdrava vyziva a tych som uz doteraz precitala dost,internet alebo casopisy su len sekundarne zdorje informacii a este cerpam aj z vysky,kedze studujem biologiu,tam sa o ludskom tele tiez vela naucim a opat len pocuvanim a citanim.a este som chcela dodat,ze

biancaa

neviem co ti na mojich odpovediach pripada agresivne ale ok... ak tych par vykricnikov tak tie davam k informacii dolezitej nie zeby som mala chut kricat :D

a nehvorosimze nemas citat knihy, ale ako pises, citujem "odkial maju ludia brat informacie,ked nie citanim alebo pocuvanim tych,ktorí uz nieco zazili alebo videli alebo o tom vedia,lebo sa tomu venuju???"

ja sa tomu venujem aj som to zazila a chcela som pomoct! povedat ti chybu kde robis ale ty si meles proste svoje lebo si to citala...respektive povedat aby tu chybu nerobili baby...

samozrejme ze vsetci maju informacie z netu a ja nespochybnujem vsetko! ale ked uz ti niekto poradi ze zrovna ta vec ktoru si si precitala ty, nieje zrovna ta spravna tak ty nie a nie pocuvat...

mne je jedno, rob si co chces, mas super stastie ked chudnes aj ked cvicis len chvilu, ale vedz ze to nieje preto ze by ti spalovalo po prvej minute...

ja som sa sem neprisla hadat ani nic ine, ale chcela som poradit

a baby ktore si to tu citate, je to na vas podla coho sa budete riadit, ale rucim vam ze po prvej minute spalovat nebudete...
bolo by to sice pekne, a lahke, ale ako same viete (hlavne tie co ste skusili uz vsetko aby ste schudli), chudnutie ide len tazko... a ziadna lahka cesta k nemu nevedie... keby to bolo take lahke, myslim ze by nadvaha uz davno neexistovala :)

jalla

a este na tvoj komentar,kde ti vadi,ze informacie mam z citania a pocuvania inych-odkial beru informacie buduci lekari,ekonomovia a pod.,ked sa este len ucia????nie nahodou z prednasok a z knih,zo stranok,kde sa tomu venuje???maju minimum praxe,kopce knih a prednasok,takze z tamad beriem informacie aj ja,lebo este nemam rontgenove oci,aby som videla do svojho tela,co sa tam prave deje..ale ty mi nestojis za natahovanie.prajem ti pekny vecer

jalla

takze po prve:ty tu na na nevyskakuj a po druhe ja som nikde nevidela,zeby tvoj vzorec bol niekde uvadzany a je mi jedno,comu sa venujes..a myslim,ze by si si mala dat do poriadku nervy,lebo ako sa zda,nemas ich poriadku.toto je FORUM,kde si ludia vymienaju nazory a nie bojove pole a co sa tyka cvicenia,tak prvych 15-20 minut telo na "ZAHRIATIE" vyuziva sacharidy...a este nieco...odkial maju ludia brat informacie,ked nie citanim alebo pocuvanim tych,ktorí uz nieco zazili alebo videli alebo o tom vedia,lebo sa tomu venuju???
diky pekne za takuto agresivnu "osobnu trenerku"

biancaa

za prve... niesom tvoja tak ma tak neoslovuj

mozno mas len dobry metabolizmus a akekolvek cvicenie ti robi dobre...

ja sa tomuto venujem 20 rokov, robim aj ako osobna trenerka a moja sestra je diabetologicka, robime prakticky spolu... a rozhodli sme sa tomu venovat z toho dovodu lebo aj my sme mali velke problemy s vahou...

a to ked som dala ten interval 160-170, za to sa ospravedlnujem,pisala som to o tretej v noci tak som sa preklepla...

a co ja som nebodaj napisala nieco ine????? samozrejme ze si ma kazdy odmerat svoju tepovu frekvenciu...

a tym som dokazovala aj to ze ten tvoj vzorec nieje spravny...

ten zaklad 220 je stale rovnaky, ten sa nemeni!!! ale ako som napisala pri tom vzorci treba dalsie dva udaje- vek a max. tepova frekvencia... a 0.6 cize 60%... ten vzorec som uz napisala...

a pozri... ty si si nasla ten vzorec na internete a silou mocou tu vsetkych presviedcas je je spravny... to ze ty si schudla mohlo mat na svedomi milion inych veci...

ja sa tomu venujem 20 rokov tak sa ma tu nepokusaj presviedcat nejakymi blbymi otazkami typu ze co robi telo prve minuty, ci caka kym prejde pol hodina... telo sa zahrieva...! bez zahriatia to nieje fyziologicky mozne...a najprv vyuziva sacharidy ktore sa v nom nachadzaju a az potom zacne brat z tukov...

a pises "pocula som", "citala som", "mam to z tej a tej stranky"... toto beres ako adekvatne dokazy? no pekne...

ked uz tak by som odporucala kupit si nejake knihy, tie su doveryhodnejsie a ak chces, tak ti sem mozem napisat aj nejake konkretne tituly, ktore su skutocne velmi rozumne