orbitrek

dubacik

jalla vyslo mi ze by som mala mat tep. frekvenciu od 118 - 159 uderov za min.(po zaokruhleni). Naozaj, ak budem dodrziavat tuto tep. frekvenciu spalujem okamzite tuky, aj ked by som cvicila len 5 min ? Obycajne cvicim 15 - 20 min denne na orbitreku na navyssej zatazi, ale teraz som po chorobe, cize tento tyzden len tak s mierou po 5 min. denne + cvicim na leg traineri a zajtra by mi mala dojst aj tocna. Ma niekto skusenosti s tocnou ? za aky cas sa dostavia prve vysledky ? ako dlho treba na nej denne cvicit ? dakujem

stacarka

tu vsetky pisete o orbitrekoch?
mne zajtra dovezu stacionarny bicykel, cize rotoped, ale kvalitnejsie nieco.. dufam, ze mi nezhrubnu svaly hned.. inak mne sa srdce rychlo rozbuchava.. uz po 5 minutach intenzivneho skakania.. ale nemeriam si ho, nemam ako.. na stacionarnom su nejake snimace, tak uvidime :)

jalla

no u kazdeho je to individualne ...
Najvhodnejšia tepová frekvencia počas záťaže by mala byť medzi 60 – 85 % maximálnej tepovej frekvencie, ktorú vypočítate 220 – vek...niekde okolo 135-145,ale samozrejme nie pre kazdeho.tak napr.
Príklad výpočtu celého vzorca u štyridsať ročnej ženy je nasledujúci: Maximálna tepová frekvencia je 220 – 40 = 180 tepov/minúta. Spodná hranica 60 % je teda 180 x 0,60 = 108 tepov/minúta, vrchná hranica 85 % je 180 x 0,85 = 153 tepov/minúta.

jalla

anka:
aj ja na nom cvicim,tiez sa mi trochu rysuju svaly,ale musis vydzat a pojdu dole aj cm a ostanu ti len pekne tvarovane stehna....vsetko chce cas,ja cvicim uz tri mesiace vkuse a tiez to este nie je to,co by som chcela,ale som trpezliva

jalla

no tak informacia,ktoru ty mas bola davno vyvratena,ja chudnem a necvicim vkuse 20 minut....ked mas spravnu tepovu fekvenciu,tuk sa spaluje od 1.minuty a mam to overene na sebe,takze ziadny lekari ani treneri ma nepresvedcia o opaku