Čo s použitým šatstvom...

Príspevok v téme: Čo s použitým šatstvom...
isabel

Chcela by som poradit, co sa da robit s malo pouzivanym, kvalitnym oblecenim, ktore mi je luto vyhodit, lebo je este moderne a pouzitelne?
Vela ludi by sa mu mohlo potesit a ja to mam vyhodit? Chcela som to ponuknut na charitu, no nik nema zaujem, kazdy chce len peniaze.
V zahranici (UK) existuju velke zberne kontajnery, kam ludia vyhadzuju oblecenie, niekto to pretriedi a predava sa to v sekacoch.
Setri sa tym priroda a aj penazenky tych, ktori nemaju na utracanie.

asdfjklô

brat raz doniesol z roboty igelitky plne mikin, triciek a teplakov, ze im to doniesli z unicefu, ze nech si to zoberu a pouzivaju ako handry... a bolo to neposkodene oblecenie. tak si viete predstavit, kam davaju oblecenie charity...
ked uz, tak by som dala, abo predala oblecenie do nejakeho second-handu. aj sa v poslednej dobe pohravam s touto myslienkou.

gianna

Ved prave o to ide, tie deti vobec nepotrebuju, aby im niekto materialne prispieval. Vzdy sa najdu stedri sponzori, ktori prispeju roznymi potravinami, sladkostami kratko pred koncom zaruky, alebo znackovym oblecenim, ktore sa im nepredalo a pravdepodobna ani nikdy nepreda. Tak oni naozaj nebudu nosit nieco obnosene, ale toto nie je predsa riesenie. Tie deti potrebuju rodinu!!! Nemusite im materialne prispievat, ved to je len alibizmus, snaha zaplatat nejakym sposobom svoje svedomie a vobec nikomu to nepomoze.

monika+íá

myslim ze to suvisi s temou kedze deti odmietaju taketo satstvo. ja viem ze dieta potrebuje rodinu a to je najviac pre kazdeho človeka, ale nie som za to aby sa laska kompenzovala materialnymi vecami. vela deti nema značkove veci a ani milujucich rodičov , ale tieto deti nelutuje nikto. ja s manzelom tiez prilezitostne prispievame (asi raz dva krat ročne( nie som ziadna angelina jolie, alebo na nejaku nemocnicu a podobne, ale s decakmi si to uz po prečitani tejto temi riadne premyslim, pretoze nesuhlasim aby sa deti vychovavali takymto stylom

tinusska

monika+íá - vobec to nemusis brat spat... ako cest vynimkam, ale som z dediny a zrovna na tej istej ulici je aj DD.. parkrat som tam aj bola (spoluziacka bola z DD).. jedine kto tam akoze pomaha su baby aj to v kuchyni, ked maju chut sa naucit nieco varit...

gianna

Zaujimave, ze otazka bola, co s pouzitym satstvom a zrazu sa to tu zvrhlo proti detom z detskych domovov. Ano, deti z DD maju mozno znackove veci, mozno nemusia robit domace prace, mozno chodia na dovolenky k moru, ale toto vsetko dieta nepotrebuje. Dieta potrebuje predovsetkym lasku a rodinu a toto deti z DD nemaju. Im naozaj nie je co zavidiet, ved cely zivot ziju s pocitom odmietnutia a davaju si to za vinu sebe. Laska je predsa dolezitejsia ako peniaze a vsetky materialne vyhody. No a aby som sa vyjadrila aj k povodnej otazke, tak ja by som taketo satstvo odporucila darovat niekomu v krizovych centrach, kde sa urcite minu saty aj pre dospelych aj pre deti.

monika+íá

vazne?? tak potom beriem spat. ja som počula ze nerobia nič. ale ked to tak nie je tak je to v poriadku. ale tiez si myslim ze s tymi drahymi darmi to netreba prehanať u takichto deti. nehovorim ze vobec kazde dieta si zasluzi niečo pekne. ale nie aby sme sa dopracovali tam kde sme. ze ine ako nove a značkove ani nechcu. tiez ich treba priučiť trocha skromnosti.ved čo z nich bude po osemnastke???

zuzzz

no s tou zasluhou, je tu trosku na mieste, totiz oni vraj musia tiez pomahat, upratovat a pod. mama vravi, ze ak napr. decko ma neporiadok v skrini, vyhadze mu a kym nepoprace, nedostane veceru, alebo kazdy ma isty rozpis sluzieb, napr. umyvat zachody, sprchy, poriadok v kuchyni, umyvanie riadu a pod.

monika+íá

tinusska mas pravdu. a este ma zaraza ze ty rodičia musia dať suhlas na adopciu. mali sme v blizkom okoli rodinu ktora si vzala chlapceka z decaka rodičia ho nevideli strasne dlho, ani o neho zaujem nemali ale uz s adopciou suhlasiť nechceli. tak priezvisko po "adoptivnych" rodičoch dostal az v plnoletosti

tinusska

my sme sa so sestrou normalne pytali do DD :) my sme museli na zahradu robit a oni labzovali po vonku... VS som ukonicla kvoli peniazom, nasi na to nemali, a ked som mala cas, musela som ist pomahat na zahradu... cez leto boli aj dvakrat pri mori, ja este ani raz (22)... napadla ma myslienka, co tak dat svoje buduce deti do DD :) mozno po dohode s nimi ked budu mat trosku vlastneho rozumu :))))))))))

monika+íá

bodaj by nie ked vsetky "socky" su zvyknute uz asi len fakt na značkove nove veci s vysačkami!! mali by sme sas asi vsetci spamatať a prestať prispievať na decaky a podobne, lebo to ide dolu vodou. ja davam saty po synčekovi kamaratke a ani raz neohrnula nos. pretoze je sama a na deti si musi aj sama zarobiť!!! tak vie ze kazda pomoc sa zide