Preco dnes kazdy vulgarne nadava?

Príspevok v téme: Preco dnes kazdy vulgarne nadava?
lll

AHOJ!mam 14 a a je mi dost neprijemne ze vsetci mladi ludia dokonca uz 10 rocne deti vulgarne nadavaju,proste sa mi to zda strasne,ked to robia uplne vsetci,keby len neaky chalani co maju päťky a 3 zo spravania,ale hovoria to aj ,,slusni jednotkari\"proste je mi z toho zle a ked travim stale v takom prostredi polovicu dna sa mi to dostalo neako do usi a niekedy uz s tym zacinam aj ja,co som nikdy nechcela,niekomu sa mozem zdat trapna ze sa mi to nepaci ked vsetci hovoria veci ktore by sa v TV vypipali,hovoria to predca VSETCI,ale ja medzi nich patrit nechcem,som divna???

kjarin

Ozaj, mozete mi vysvetlit, preco skoro vsetci mladi pouzivaju slovo "mno"? Teda hlavne v pisomnom prejave. Ak chapem, tak to je nieco ako "no", aby zacali vetu? A to sa aj normalne pouziva v reci? Tomuto som ja teda nikdy nerozumela :)

dubacik

si uplne normalna :) Mne osobne sa tiez nepaci, ked niekto vulgarne nadava, sice sa to stane aj mne v extremnych pripadoch :) Ale urcite sa mi nepaci, ked kazde druhe slovo je nieco vulgarne a presne ako pisala kjarin, taki ludia maju bohuzial velmi slabu slovnu zasobu, tak pouzivaju vulgarizmy jedna radost - samozrejme, ako sa tu uz aj spominalo - aj kvoli tomu, aby "zapadli"

miro.83

lll: Tiez si myslim, ze si normalna. Pridava to k tvojmu sarmu ak neni v tvojom slovniku nadavka ci ine nevhodne slovo. Drz sa toho a nesnaz sa o to co oni.

kjarin

Ja si myslim, ze nepotrebuju ani tak zaujat, ako skor mat pocit, ze niekam "zapadli" - do urcitej skupiny (spoluziaci, kamarati,...). Ak cela skupina nadava, tak sa jednoducho prisposobia.

A tiez je to vec slovnej zasoby. Ked niekto necita, nepocuva radio a nepise, tak sa niet co cudovat, ze sa nevie vyjadrovat. Potom je bud vsetko "cool", "mrte dobre", "v pohode" alebo "....-ne", "na ....", "....te".
namiesto tych bodiek si doplnte, co poznate :)

jucika

nie si divna, len normalna. bohuzial niektori si myslia, ze su zaujimavejsi, ak nadavaju, lebo nevedia nicim inym zaujat.