Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

nehnutelnost

Príspevok v téme: nehnutelnost
krma

Po rodičoch som zdedil chalupu, ktorú si mysleli od 1975, že ju vysporiadali a je teda právne v poriadku, v ich vlastníctve. Spoločne sme do nej investovali dali natiahnuť vodu, elektrinu,pridelili nám súpisné číslo, platili na mestskom úrade dane. Po zavedení elektronickej služby kataster na webe (kapor.sk) som s hrôzou zistil, že je na katastri vedená na iné meno. Lepšie povedané, na starších mapách je iné meno, na katastri nie je na ňu vložený list vlastníctva. Ostatné pozemky priľahlé k tomu sú v poriadku, len pozemok pod chalupou nie. Ako postupovať? Pomôžte, ďakujem.

krma

Daň sme platili, ved sme celý čas mysleli že je to v poriadku. Štatút vydržania môžeš, ale musíš mať podpis súčasného majiteľa. A ten náš má už 199 rokov.

kamoska

nie som expert, ale tiež mám chatu na cudzom pozemku. Zisti si, či si či ste platili daň z nehnuteľnosti alebo daň z pozemku. Ak si platil iba daň z nehnuteľnosti a enmáš žiadnu zmluvu o prenájme pôdy a nikto nikdy od teba nežiadal platiť nájomné, tak by si mohol použiť štatút vydržania - myslím že v novom zákone je na to nároik už po 10-tich rokoch, kedy pôvodný majiteľ nejaví záujem o svoj majetok. Ak si nájomné platil, tak kontaktuj majiteľov pozemku a skús to od nich kúpiť

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

nehnutelnost - Fórum - ZDRAVIE.sk