Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Kašeľ

Mimushqa

A o tom ste už počuli?! Že na kašel je dobrá čokoláda a ževraj zaberá ešte lepšie, ako nejaké sirupy a lieky...=))

fizzy

ak to pretrvava dlhsiu dobu, navsteve lekara sa nevyhnes. z homeopatie beznej dostupnej je na suchy kasel idealny uz spominany stodal sirup, alebo kvapky drosera compose.

ksl

Jednoznačne musíš k doktorovi,ja som mala taký istý kašeľ,tlmila som ho Stodalom a bola som u krčného s dutinami,poslal ma na rengen,ale omylom mi urobili aj pľúc a mám tam prechodený zápal a dostala som antibiotiká a neskôr vysvitlo z výterov,že mám Streptokokus pneumoniae - spôsobuje zápal pľúc.ATB beriem 10 deň a ešte stále pokuckávam ale na toto sa berú ATB dlho.. Takže podľa mňa určite si choď dať zrengenovať pľúca...

dubacik

suhlasim s ethel, treba najst najprv pricinu kasla. Ja som tiez mala suchy, drazdivy kasle a som sa skoro prekaslala az na zapal pluc ... Obvodna lekarka mi stale len davala tablety proti kaslu, tak sa moja mama nasrala a sla so mnou ku lekarke, az potom ma poslala na RTG a zistili mi nabeh na zapal pluc..

vsevedka

6irim, no to je kombinácia...
To by som teda radšej nekombinovala na hrdlo dvojo tabletiek s protizápalovým účinkom. Ja viem, že si to v dobrej viere v skoršie uzdravenie, ale vidíš, aj tak nepomohlo. Naopak sliznicu to môže ešte podráždiť, alebo vysušiť.Strepsils obsahuje amylmetacresolum a dichlorbenzenmethanolum a Tantum obsahuje hydrochlorid benzidaminu. Vyber si jedno z týchto liečív, ktoré máš pocit, že lepie zaberá a kombinuj ho radšej s 2 hodinovým odstupom s prípravkom z lišajníka islandského /v lekárni - pastilky isla moos, prírodný lišajník bez príchute, alebo isla mint, ktorý ja práve teraz beriem, ktorý je s prírodným pepermintovým olejom, alebo isla cassis, s prírodným výťažkom z ríbezlí.Užívaj to 3x denne po 2 pastilky po jedle, nechajú sa len rozpustiť v ústach, doporučujem hneď po požití nejesť, nepiť aspon 30 min, aby sme účinnú láku zo slizníc hrdla "nesláchli". Tieto pastilky vytvoria na slizniciach ochranný hlienový povlak z lišajníka, rovnako i na hlasivkách. V noci, keď ma zobudí kašeľ si dám isla mint, ukľudní mi sliznice, prestane ma dráždiť na kašeľ.Stojí trochu viac ako 24 pastilkový Strepsils.Na hlasivky je dobré kalcium, ale hlasivky treba šetriť, nerozprávaj hlasno. Ako domáci liek od kašľa nakrájať niekoľko cibúľ na niekoľkomilimetrové kolieska a ukladať do fľaše alebo väčšieho pohára, jednu vrstvu cibule, jednu vrstvu cukru, alebo medu, počkať kým cibuľa pustí šťavu a tú vypiť.

Ivka 1

Kup si v lekarni Mucosolvan, je to prasok s pomarancovou prichutou rozpusta sa vo vode alebo v caji a velmi dobre rozpusta hlieny,ktore su usadene na plucach a nedaju sa vykaslat.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Kašeľ - Fórum - ZDRAVIE.sk