Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

nohy

vsevedka

Svalová horúčka vzniká ako následok nadmerného vylučovania kys. mliečnej do svalov, pri vysokej telu neprimeranej záťaži.Prevenciou je preto pohyb primeraný našej telesnej kondícii.
Bolesť svalov prichádza po zvýšenej záťaži, najhoršia býva väčšinou na 2. max.3 deň.Do týždňa spravidla odznieva.Takže 4 týždne, to je asi neúmerná doba /ale mohli vziknúť aj mikrotrhlinky svalových vlákien!/
Pri svalovej horúčke sa odporúča liečba enzýmami, ktoré odbúravajú laktát, teda kyselinu mliečnu a zvýšené hladiny uvoľnenej kreatínkinázy.Odporúča sa odpočinok, studené obklady, relaxačné masáže, vírivý kúpeľ.Naopak nedoporučuje sa návšteva sauny ani teplé obklady, pre možnosť zhoršenia opuchu.Doporučujú sa napr. prípravky s kys.acetylsalicilovou /aspirin/,koenzýmom Q10 a L-arginínom.

maryqa

Zdravim kukučka a ďakujem za odporúčanie.Ten tlak som najskôr pociťovala iba pri sedení a neskôr aj pri chôdzi a celkom ma to začína obmedzovať aj pri šoferovaní.Dúfam, že to skoro odozneje, ale skúsim napísať rgn.

kukučka

maryqa pišeš že maš pocit napätia nad kolenom vzadu,ja preživam to iste,ale na oboch nohach je to strašny pocit,maš aj tahanie v tej nohe?mylsim nejaky tlak ? a maš to aj pri stati,alebo iba pri sedeni? opytaj sa na to OTAZKY PRE RGN on ti poradi -klikni na ostatne a tam sa ti zobrazia temy a tam to najdeš-drzim palce.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

nohy - Fórum - ZDRAVIE.sk