Štítna žľaza

Príspevok v téme: Štítna žľaza
bejkaa

ahojte, mala ste niektora normalnu funkciu stitnej zlazy a zistenu strumu?vola sa to asi eufunkcna struma..lebo ja mam 2 strumy (struma nodosa),ale vysledky krvi v poriadku - nemam ani zvysenu ani znizenu funkciu..no pytam sa to preto, lebo myslite, ze mozem mat v sebe nejaky nepokoj,nervozitu atd - priznaky ako pri zvysenej ci znizenej stitnej zlaze? lenze vysledky mam v poriadku,akoby som nemala ziadnu poruchu, okrem tych strum - uzlikov.

dnes mi predpisala thyroxin na liecbu tychto strum, od zajtra zacnem uzivat, len ma znepokojuje uz nejaky ten tyzden ten nepokoj v sebe, nervozita a vsetky priznaky ako pri nie normalnej funkcii stitnej zlazy :( zeby sa aj uzliky takto prejavovali? prosim pomozte mi..uz nejaky tyzden pocitujem akoby som nebola vo svojej kozi, tak sa mi trasie vnutro, hoci nema preco :( moze to byt tymi strumami? velmi sa bojim

evellina

kto ma skusennosti s ochorenim stitnej zlazy???...vie niekto poradit,po akej dlhej dobe od zacatia liecby ustupi padanie vlasov....a ci vobec ustupi???...

evellina

Takze nikto nic????...nikto nevie asi za aku dlhu dobu sa priznaky znizenej stitnej zlazy,ako napr.vypadavanie vlasov po zacati liecby znova upravi???....ludia prosim piste....dik

RNG

Nuz preto, ze ich je podla novych vyskumov nedostatok v potrave, kazdemu odporucam brat selen, zinok, jod, vitaminy C E a D-3
Telo s nimi celkove lepsie pracuje, lebo sa podielaju na tisicoch roznych procesov v tele.

evellina

michaela 312...dakujem.....precitala som si tie priznaky,len stale neviem,ci dojde k zlepseniu stavu,ked sa zacne s liecbou a tiez ma zaujima ci prestanu vlasy vypadavat...???...este jednej veci nerozumiem,co to znamena,ze plet je cestovita???...dik

michaela312

Príznaky

Sú často nenápadné a kedže je to ochorenie vyššieho veku, často sa pripisujú starnutiu.

Struma (ľudovo povedané hrvoľ) môže, ale nemusí byť prítomná. Býva zvýšená únava, zvýšená citlivosť na chlad (zimomrivosť ), apatia, strata záujmov, znížená telesná a duševná výkonnosť. Koža je suchá, šupinatá, studená, cestovitá, svetložltej farby. Vlasy sú suché, lomivé, vo zvýšenej miere vypadávajú, v tvári vidíme opuch okolo očí, veľký jazyk s otlačeným zuboradím. Môže dôsjť k zvýšeniu hmotnosti, spomaleniu srdcovej frekvencie (bradykardia), prípadne zväčšenia až zlyhania srdca. Častým príznakom býva aj zápcha, u žien v reprodukčnom veku poruchy menštruačného cyklu, zvýšené riziko potratu či predčasného pôrodu, u mužov impotencia, poruchy spermatogenézy, ochabnutie a slabosť svalstva, drsný, chrapľavý hlas, ktorý sa môže chybne považovať za ochorenie hrtanu. Nastávajú aj zmeny laboratórnych parametrov (napr. cholesterolu, sodíka, krvného obrazu).

cubana

ludia....prosim vas,ved uz niekto napiste,ci vypadavanie vlasov patri k znizenej cinnosti stitnej zlazy.A ak ano,tak po akej dlhej dobe,ked sa zacne s liecbou sa to zhruba upravi-teda dufam,ze sa to upravi....
Mne zistili stitnu zlazu pred 10 dnami a beriem L-Thyroxin 50,ked mate niekto skusennosti aj s padanim vlasov,tak napiste ....dik

hermínka

Na štítnu nestačí dodať jód, potrebujete aj ďalšie ultrastopové prvky na jeho spracovanie v tele. Mne perfektne pomohol prípravok Hippokratin, ktorý všetky tieto prvky obsahuje.

michaela312

Konkrétne aké sú tie enzými?, ktoré šž potrebuje pri tých strumách, ja ju mám, a vôbec neviem čo si mám na to kúpiť, beriem tiež thyroxín, ale vôbec ten uzol na to nereaguje a nezmenšuje sa..