Štítna žľaza

Príspevok v téme: Štítna žľaza
bejkaa

ahojte, mala ste niektora normalnu funkciu stitnej zlazy a zistenu strumu?vola sa to asi eufunkcna struma..lebo ja mam 2 strumy (struma nodosa),ale vysledky krvi v poriadku - nemam ani zvysenu ani znizenu funkciu..no pytam sa to preto, lebo myslite, ze mozem mat v sebe nejaky nepokoj,nervozitu atd - priznaky ako pri zvysenej ci znizenej stitnej zlaze? lenze vysledky mam v poriadku,akoby som nemala ziadnu poruchu, okrem tych strum - uzlikov.

dnes mi predpisala thyroxin na liecbu tychto strum, od zajtra zacnem uzivat, len ma znepokojuje uz nejaky ten tyzden ten nepokoj v sebe, nervozita a vsetky priznaky ako pri nie normalnej funkcii stitnej zlazy :( zeby sa aj uzliky takto prejavovali? prosim pomozte mi..uz nejaky tyzden pocitujem akoby som nebola vo svojej kozi, tak sa mi trasie vnutro, hoci nema preco :( moze to byt tymi strumami? velmi sa bojim

RNG

Inac ked si chces precitat o tom rovno od lekarov co sa s tym zaoberali, mozes si to vyhladat cez Google.sk zadanim slov rng, jod
Tam som dal rozne lekarske literatury roznych vyskumnikov a link- y na dalsie
Pochybujem, ze bezny endokrinolog o tom vie vela, prave naopak, vacsina je dosial zo skol uplne chybne informovana.
Totiz organizovana medicina nechce zobrat do uvahy tie vyskumy o jode, ani fakt, ze Japonci vobec existuju s 90 nasobnymi davkami jodu a maju ovela menej problemov , vcitane acni a stitnej zlazy, a obezity.A ziju dlhsie, ako my.

RNG

Kelp, Jodova tinktura, Lugolov roztok, to su silne zdroje jodu.
Jod sa podiela nielen na vyrobe roznych hormonov, ale aj enzymov.
Stitna zlaza vplyva aj na ine zlazy v tele a ked je stitna zlaza v neporiadku, nastane v celom tele chaos. Aj ine zlazy potrebuju jod, nielen stitna.
Hormonalne kolisania ovplyvnia aj travenie a absorbciu zivin, aj napr hospodarenie s mineralmi.
A to ma za nasledok unavy,priberanie, padanie vlasov, malokrvnost, zrychlene starnutie, osteoporozu a hromadu inych.

evellina

RNG...dakujem,vies aj poradit ci si teraz k L-thyroxinu mozem zakupit jod?...a aky jod?...alebo sa mam poradit so svojim lekarom?....enzymi som si uz objednala,dufam ze pomozu....:)

A vies aj poradit,ako dlho trva,po nasadeni liecby,aby vlasy prestali padat???...dik

RNG

ako som povedal, strumy su najma z nedostatku jodu, podobne aj rozne ine utvary v tele, uzliky hrcky atd. Vsetko je to tiez spojene s nedostatkom enzymov, co taketo utvary odstranuju, pripadne s hormonalnymi kolisaniami, co davaju nespravne informacie celemu systemu a tym moznost casto aj tvorenia roznych smetnych kosov v tele.
Thyroxine len nahradi jeden z hormonov zle fungujucej stitnej zlazy, ale neodstrani ani uzliky, ani ju nevyhoji.
Jod a enzymy ale ju vedia vyhojit.
Len necakajte, ze vam to lekar poradi alebo predpise, cest vynimkam.
Lekarom bolo natrubene do hlavy uz od 40tych rokov minuleho storocia, ze "jod je jedovaty" a napriek vyskumu od osemdesiatych rokov, kde mnozstvo lekarov jasne dokazalo, ze potrebujeme ovela viac jodu, nez hovoria tzv odporucene denne davky z roku 1948, ze jod v davkach mnohonasobne vacsich je este stale uzitocny a nie skodlivy(vid Japoncov, ktory maju PRIEMERNU spotrebu na dospeleho 13.6 mg z morskych zelenin co je vyse 90 nasobok tej primalej odporucenej dennej davky a su jeden z najzdravsich a najdlhsie zijucich narodov na svete, dlhsie nez Europania aj Americania.

evellina

ahojte....ja budem rada,ak mi tu niekto odpise.Zijem v zahranici a pred 10-timi dnami mi tu u lekara zistili znizenu cinnost stitnej zlazy.Zacala som uzivat L-Thyroxin Henning 50,1 x ranno pol hodiny pred jedlom.
Pred rokom mi zacali padat vlasy a teraz ja som si to padanie vlasou dala do suvisu zrejme so stitnou zlazou.Pokozku na hlave zvyknem mat cervenu ako ked zapalenu a vlasy stale padaju.Chcem sa opytat ci ste niekto mal tiez take problemy,ze pri znizenej stitnej zlaze vam vypadavali vlasy.A ak ano,viete aj poradit,po ako dlhej dobe po liecbe to padanie prestane.?..a ci vobec prestane?..L-Thyroxin beriem este len 10
dni,takze viem,ze je to kratka doba,ale ak ma niekto skusennosti a napise mi tu,ze mozno mesiac,mozno dva....tak ma velmi potesi......prosiiiim piste,dakujem

michaela312

Sajfina, veď ona ju nepodceňuje tú liečbu, veď berie predpísané lieky tak ako aj Ja, najprv sa to rieši medikamentoznou liečbou(liekmi) v niektorých prípadoch strumy zmiznú, nie vo všetkých, až po neúspešnej medik.liečbe prichádza do úvahy operácia...

michaela312

Aj ja mám strumu na ľavej strane :( Tiež beriem thyroxín, ale nejako sa mi nezmenšuje, takže časom budem musieť zrejme absolvovať operáciu, nikdy som si nemyslela, že v takom mladom veku budem mať takéto starosti, ale čo už, človek si svoj osud nevyberie.. Ten Tvoj nepokoj môže byť aj tými tabletkami, mne osobne z nich búši srdce, ale už sa to celkom ustálilo.. Držím palce, nech sa Ti to zlepší.

RNG

Enzymi odstranuju nepotrebne a nefunkcne tkaniva, tj doplnok silnych enzymov a tiez jodu, ktory sa podiela tiez na tvoreni vlastnych telesnych cistiacich enzymov pomaha telu sa zbavit roznych neziaducich utvarov.

magenta

RNG vidim ze tu reagujete, mozete mi poradit nieco na proti tvorbe fibroadenomov. nerada by som isla na operaciu a bratie vitaminu E neviem neviem ci to pomoze.

RNG

podla viacerych lekarov ma mierne znizenu cinnost stitnej zlazy, najma u zien az 60% populacie. Davaju to dokopy s nedostatkom jodu v tele.
Jod z tela rabuju ovela silnejsie halogeny, ako brom, chlor a fluor, ktore su coraz castejsie zamorenie a to nielen v jedlach, ale absorbuju sa napor cez kozu z vody v znacnych mnozstvach, az miligramy denne pri teplej sprche alebo kupeli, ked sa otvoria pory.
Preto potrebujeme dnes ovela vacsi prisun jodu, ako kedysi, podla mnohych lekarov az niekolko miligramov denne. Jod sa pouziva nielen na rozne hormony, ale aj enzymi, ktore cistia telo od roznych neziaducich utvarov(hrcky, uzliky, cysty, tumory, myomy,polypy, hyperplazie....)
Samozrejme na odstranenie tychto utvarov pomaha aj priamo brat silne enzymi ako potravinove doplnky na pomoc telu, na cistenie a detoxifikaciu.