Štítna žľaza

Príspevok v téme: Štítna žľaza
bejkaa

ahojte, mala ste niektora normalnu funkciu stitnej zlazy a zistenu strumu?vola sa to asi eufunkcna struma..lebo ja mam 2 strumy (struma nodosa),ale vysledky krvi v poriadku - nemam ani zvysenu ani znizenu funkciu..no pytam sa to preto, lebo myslite, ze mozem mat v sebe nejaky nepokoj,nervozitu atd - priznaky ako pri zvysenej ci znizenej stitnej zlaze? lenze vysledky mam v poriadku,akoby som nemala ziadnu poruchu, okrem tych strum - uzlikov.

dnes mi predpisala thyroxin na liecbu tychto strum, od zajtra zacnem uzivat, len ma znepokojuje uz nejaky ten tyzden ten nepokoj v sebe, nervozita a vsetky priznaky ako pri nie normalnej funkcii stitnej zlazy :( zeby sa aj uzliky takto prejavovali? prosim pomozte mi..uz nejaky tyzden pocitujem akoby som nebola vo svojej kozi, tak sa mi trasie vnutro, hoci nema preco :( moze to byt tymi strumami? velmi sa bojim

salminka

Dobrý deň! Mám vyoperovanú štítnu žľazu pred dvomi rokmi,nakoľko som tam mala nezhubné nádory. Beriem Euthyrox 100. V podstate sa cítim dobre, ale pri akejkoľvek minimálnej námahe napr. okopávanie v záhrade po 10 minútach sa cítim unavená ako keby som pracovala celý deň, oddýchnem si 2-3 minútky a som opäť v poriadku a takto to ide stále. Lekár povedal, že je to v poriadku, ale ja si to nemyslím. Prosím poraďte mi, či mám vyhľadať iného lekára, alebo je to naozaj v poriadku. Je pravda, že mám 59 rokov, ale pred operáciou som túto únavu nepociťovala, chodila som cvičiť a pri práci som si skôr oddýchla nakoľko pracujem duševne. Unavená som bola po niekjoľkých hodinách čo bolo prirodzené Ďakujem za radu. Pekný deň.

riki

ano su este aj ine priznaky,vidis to o tych suchych rukach som zasa ja netusila,hmm.
ja idem prave zajtra k dr.mam podozrenie na ochorenie šž.citim velky tlak v krku,akoby sa mi tam zaseklo jedlo,ani nie v krku ale nizsie,padaju mi vlasy,som stale unavena,nevladzem nic robit,obcas mi busi srdce a zadychavam sa,niekedy mam taku vnutornu triasku,hlavne po fyzickej namahe.tiez mi znama ktora sa lieci na šž doporucila navstevu endokrinologa,nakolko vsetky opisane priznaky mala aj ona a teraz sa lieci.

mbabulkam

pekny dnik prajem...vcera ma kamoska vystrasila...lieci sa na stitnu zlazu a ked sme spolu kavickovali, som jej povedla, ze mi zacali strasne padat vlasy a ona hned, ze ci mam stale vysusene ruky a ja, ze hej az tak, ze mi praskaju do krvy...myslela som si, ze to mam z cistiacich prostriedkov co pouzivam v praci a ona hned, ze aby som isla k lekarovy,vraj mozem mat nieco so stitnou...su este nejake ine priznaky ako by som to zistila ci zbytocne stresujem

majko 361

Ahojte.Moja priateľka má zníženú funkciu štítnej žľazy,berie lieky niekoľko rokov.Teraz má problémy s chodidlami,popraskané až do krvy.Môže to mať súvis so žľazou.Vie mi niekto poradiť ako jej pomôcť?

jaeny

ahoj,tie uzlíky sú iste horšie ako znížená alebo zvýšená funkcia,mna operovali pred 7rokmi,zajdi si na špecialne vyšetrenie do Lubochne tam ti iste poradia/prečítaj si témy štítna žlaza Lubochna/

sajfina

ja ťa asi veľmi nepoteším,moja mamka je akurát po operácii tých uzlíkov,užívala euthyrox pár rokov,ale uzlíky sa zväčšovali apribúdali a aby som nezabudla,ani ona nemala zníženú ani zvýšenú funkciu štítnej žľazy,žiadne príznaky,robili jej aj punkciu,vraj to nie je zhubné,ale potom prišla operácia,vybrali jej polovicu žľazy a hops,ono to je zhubné,tak jej v pondelok zobrali aj druhu polovicu a teraz musi absolvovať rádiojód.....v žiadnom prípade nepodceňuj tie uzlíky

bejkaa

prosim poradte :( resp. povzbudte ma, ze to naozaj mozu sposobovat tie strumy - tu nervozitu a nepokoj v tele, bez zjavnej priciny :(