Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

mam 16 a som tehotnaaa!!

inka

majus,v prvom rade by som ti odporučila zajst ku gynekologovi.ty si sice vyskušala tehotenske testy ale niekde som čitala že pri uživani HAK tieto testy mozu skreslovat.nechcem ta chlacholit a ani ti davat nejaku falošnu nadej ale predsa by som len isla ku gynekologovi.mozno som preskocila par stranok a nevsimla som si ci si tam uz bola,ale co som citala tak nikde sa to nespomina.
viem asi ako sa citis,16 je predsa len priskoro na dieta.ale stalo sa a uz na tom nic nezmenis.keby si si dieta dala vziat,tak mozes prist o ovela viac ako o bezstarostny život.je to hlupost.moze sa stat že už nikdy deti mat nebudes alebo budes mat vyčitky do konca života.nie som odporca umeleho prerušenia len sa bojim nasledkov.mojej dobrej priatelke otehotnela dcera tiez v 16.dnes uz ma 24 .ma dve deti a skoncila vysoku školu.vsetci jej vtedy odporučali prerušenie,ale moja priatelka povedala že jej pomozu a dieta nechaju žit.urcite to nebolo lahke ale dalo sa to zvladnut.a to že niekto bude klebetit a odsudzovat ta tak to treba prehltnut.keby sa dozvedeli ze si si to dala zobrat budu ta ohovarat tiež.kazde ohovaranie trva par dni potom sa presunu kritici na inu temu.netreba si ich vsimat,treba zvazit svoje moznosti.jedine vy musite vediet ci ste schopni vychovavat maleho cloviecika a ci vam ma kto pomoct.lebo ak budes chciet skoncit skolu,co urcite budes,tak treba aby ti niekto pomohol ci chceš alebo nie.prajem aby ste sa spoločne rozhodli pre spravne riesenie a aby ste v živote nikdy nemuseli lutovat ako ste sa rozhodli!

malickasom

RNG, aj nase babicky mali sex v 15tich, 16tich... ved ked sa vydali take mlade, snad necakali do 18 :-) nemyslim si ze v minulosti to bolo ine...mozno sa len o tom tolko nehovorilo. V kazdom casopise, v telke, vsade dnes vidiet samy sex a podla mna to v tych deckach podnecuje zvedavost. Myslim ze na skolach by mala existovat nejaka sexualna vychova kde sa riesia taketo veci ako ochrana, choroby a tak mozno by to pomohlo aby bolo menej 16rocnych matiek.

amorea

je mi ta velmi luto...ty a tvoj priatel mozete za to obaja rovnako takze mu to urcite povedz...poviem ti moj nazor...mas proste zniceny zivot...ale clovek sa dokaze dostat z roznych sraciek a hlavne bud silna...

igua_

dovolim si nesuhlasit s rng...viem, ze je to mudry clovek, ale neviem, v akych casoch zil, ked tvrdi, ze v minulosti to bolo ine...majus, aj v minulosti mali zeny deti v 16ich...aj v 11ich! hlavne sa nenechaj zdeptat. velmi ti drzim palce! aby si vychovala dobreho cloveka.

ivka.

RNG TOTO SI NAPÍSAL VEĽMI DOBRE. Tvoj príspevok by mali založiť ako novú tému a nalepiť niekde bokom aby bola na očiach všetkým mladým ľuďom do 20 rokov!

RNG

majus, jedine co ti viem poradit, je pohovorit si s rodicmi, frajerom, jeho rodicmi a dufat, ze ti pomozu dieta vychovat spravne.
Lebo obet tu nie si ty, hoci aj ty budes postihnuta, ale hlavne tvoje nevinne dieta, ktore predcasne a nezodpovedne privedies na svet.
Lutujem ta sice, lebo chyba plynie aj zo spolocnosti a amoralnych spolocenskych kriterii, ale tvoje dieta za to rozhodne nemoze a nemalo by v ziadnom pripade za to niest nasledky.
Drzim ti palce, ze to s pomocou rodicov nejak predsa len zvladnete.
....
A pre ostatnych sexualne aktivnych tenagerov, uvedomte si, ze sa vam to hocikomu moze stat a ze sex nie je privilegiom bez brania zodpovednosti zan a mali by ste sa aspon krotit, aby ste na to rovnako nedoplatili.
Totiz ziadna ochrana nie je 100% ucinna a stare prislovie hovori:
"tak dlho sa chodi s krcahom po vodu, az sa nerozbije".

RNG

Cely problem tu tkvie v absurdnej demoralizacii, kde prakticky cela spolocnost akceptuje, ze mladi pod vekom maju PRAVO na sex ale nie povinnost niest za to nasledky.

Ja som z inych casov, ked sa este moralka dodrzovala a sex bol len pre dospelych, tj takych, ktory sa povacsine vedeli o nasledky sexu=deti postarat. VBynimky boli extremne zriedkave.
Dnes je ale situacia ohodne horsia , ako v minulosti, lebo kvoli ovela vacsim narokom na vzdelanie sa vek materialnej zrelosti posuva hore(22-25 rokov) a sexualna vyspelost vplyvom potravin a roznych hormonalnych zamoreni smerom dole(okolo 13).
Pritom spolocnost miesto toho, aby pritiahla moralne zasady a povolila sex az vo veku materialnej zrelosti ho provokuje doslova rozsirovanim amoralnej kultury, z ktorej si nezrela mladez vytvori mienku, ze maju plne pravo na uzivanie bez ohladu na mozne riziko a nasledky.
Vysledok toho je cela generacia poskodenych deti, ktore nedostanu spravnu vychovu a vytvoria "luzu" povacsine, ako je to v getach v USA

malickasom

ja si myslim ze cela vasa diskusia je odveci... dievca ma problem a vy sa hadate o kravinach...kazdy ma iny nazor na interupcie-vzdy tak bolo a vzdy bude... nic tu nevyreiesite... keby som bola Majus ani vam uz nenapisem ze ako sa to vyvija

ano:)

babätko si nechaj,urcite ti rodicia pomozu.....ludsky zivot je velmi vzacny a najkrajsi dar......myslim na teba drzim palceky ,aby si nepodlahla nalihaniu blizkych,rodiny......s laskou merien:)

monika+íá

ja tiez nepodporujem tehotenstvo v sestnastich. ale stalo sa, tak za to treba niest zodpovednost, nie je to ziadna az taka katastrofa, stava sa to mnohim nie som ani proti potratom pokial su na to padne dovody, ale pokial sa da treba sa vyhnut. ona na potrat ist nechce tak prečo jej jto navrhujete vy? netvrdim ze je dospela a psychicky zrela, ale tehotenstvo trva devat mesiacov a to je dlha doba na to aby sa pripravila na materstvo. človek po porode dozrie ovela rychlejsie. a nerieste tu či jej budu alebo nebudu pomahať rodičia ved niektore otehotneju v 25 a tiez su zavisle, tak prečo ju sudite len koli veku, ten často nehra az taku velku rolu. no a to ze tu ide niekto hovoriť o tom kto je vzdelany a kto nie a ani ho nepozna tak to no comment

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

mam 16 a som tehotnaaa!! - Fórum - ZDRAVIE.sk