mam 16 a som tehotnaaa!!

lemka

No zakon tresta cloveka aj za zabitie v 4. mesiaci tehotenstva. takze to nebude uplne pravda co "nechapem" tu pise. Stavim sa ze je to nejaka nevzdelana sedliacka, co ani zakladku nedokoncila, kedze u nej absentuju zakladne spolocenske informacie.Ale hlavne ze tu mudruje aj s tou malou mozgovou kapacitou. "obdiv"

zelari

"nechapem" tak ked nahodou otehotnies a nestihnes "legalnu" interrupciu, tak ak nahodou zistis az v 8.mesiaci, ze si v tom, chytis noz a prebodnes si brucho? Lebo to este nie je clovek, aj ked tak vyzera a ma vsetky atributy uz narodeneho dietata? Milujem takychto primitivov... hroza!!

moky

happi suhlasim s tebou - nic sa tu nevyriesilo - len burka emocii a vymena nazorov,ale majus to nepomoze - chcela jednoznacnu odpoved a tu jej nikto nedal

nechápem

aby sme sa rozumeli, za "zabitie" považujem len zabitie narodeného človeka. Gibson ty sa nehraj na nejakého sudcu, čo ty vieš kto si čo zaslúži.

happi

nechapem co tu riesite, kocka nechce ist na potrat, pyta sa ako to povedat frajerovi a rodicom. Citajte pointu temy. Zbytocne si nicite nervy:-)))

gibson

Nesuhlasim...Zly clovek dokaze zabit nevinne dieta, mna uz len ta myslienka mrazi. Ludia co dokaze samovolne rozhodovat o smrti alebo zivote nenarodeneho dietata si tie moje slova zasluzia, ci sa ti to paci, alebo nie.. Moje slova boli len ilustraciou toho aki su niektori ludia kruti a surovi. Nepochopila si, nevadi..

resetka

gibson,mal/a/by si zvazovat slova.,ktore pises.Si velmi zly clovek.Skus si po sebe precitat,co vsetko si napisal/a/ a ako velmi dsi ublizil a pourazal ludi.Zamysli sa nad svojim spravanim.Tvoje slova az mrazia.....Nejdem sa vyjadrovat k teme,nakolko sa tu uz iba urazate a hlavny akter sda uz uplne odmlcal.Ale v prvom rade nezacvidim rodicom dievcata.Ti teraz budu niest najvacsie bremano.Ak sa mlada aj rozhodne sidieta ponechat,opat to budu len rodicia,ktori sa on postaraju.Uz mi nepovedzte,ze 16 rocna ma v sebe materinske sklony.To dieta porodi a necha ho rodicom.Je sama dietatom,nic v zivote este neskusila,iba sa uci zit a dieta je to posledne,co ju bude zaujimat.Mozno zo zaciatku hej,ale to po par mesiacoch vyprcha.A rodic,staraj sa....

.....

Rozprávame sa tu o dvoch rozličných veciach. Mne je jedno, kedy kto začína zo sexom. Tú dobu si musí každý zvážiť sám.Netvrdím, že má čakať pokým sa neosamostatní a nebude zabezpečená. Ja tvrdím, že nie je zrelá a rozumná...veď ona sama píše..nepôjdem na potrat, ale ho dám radšej do hniezda záchrany....užívala som antikoncepciu, ale aj antibiotiká, ktoré potláčajú jej účinok....som tehotná, vyspelá, ale aj tak píšem na nete....jáj, som tehotná, čo teraz - mám to pevedať priateľovi, rodičom...čo o mne povie okolie. Obdobie dospelosti je okolo 18 roku života a to preto, lebo vtedy dozrieva po psychickej aj telesnej stránke. Môže to byť aj skôr. Prejavom jej správania usudzujem, že to tak nie je. Nie som za potraty a ani ju neodcudzujem. Občas sa to stáva a prajem jej veľa síl, aby to zvládla. Ak dobre rátam v 16-tich je prváčka na strednej. Bude potrebovať pomoc, aby mohla doštudovať. A kto bude niesť zodpovednosť..jej rodičia, budú sa starať o ňu aj o jej dieťa.