Chcem byť zdravotna sestra

Príspevok v téme: Chcem byť zdravotna sestra
janka n

Ahojte, veľmi by som chcela robiť zdravotnú sestru. Problem je v tom, že už mam za sebou inu strednu školu a pracujem od rana do večera.
Existuje aj nejaký kurz popri zamestnaní?
Alebo by som musela chodiť externe znovu na strednu zdravotnú školu?
A na vysoku školu SZU chcu tiež najskor zdravotnu školu, takže tam ma ani nezoberú.

jajkafr

pendula
odkiaľ si? skús si nájsť na nete strednú zdravotnícku školu v tvojej blízkosti... na väčšine SZŠ sa dá študovať diplomovaná externe...

PENDULA

Ahojte!
KDE SA DÁ ŠTUDOVAŤ V ODBORE DIPLOMOVANÁ SESTRA EXTERNE, NA KTOREJ ZDRAVOTNÍCKEJ ŠKOLE. PORADŤE MI PROSÍM
JAJKAFR TY SI TO PÍSAL

Pikachu

Myslim, ze to nie je dobre rozhodnutie. Najma v tvojom pripade. Ak by si sa rozhodla pre tu pracu, caka ta vzdelavanie, do ktoreho musis vrazit peniaze. Pracu zrejme dnes v zdravotnictve najdes, ale za tu drinu je to nezaplatena robota. Takze cista strata. Pracujem v zdravotnictve. Neodporucam ti to. Jedine ze by si bola naozaj taka altruistka a chcela by si sa zodrat a obetovat pre spolocnost, ktora tvojmu stavu neprejavi ani minimalnu uctu a neohodnoti ta.

jajkafr

snecnica
na vysokej to je väčšinou od pondelka do štvrtku... na externé môžem napr. sociálnu prácu, ale to nebudeš môcť robiť ako sestra pri lôžku... prípadne na strednej zdravotníckej škole v odbore zdravotnícky asistent a potom VOŠ ako diplomovaná sestra, ale nebudeš mať vysokoškolské vzdelanie, stále sa to ráta za stredoškolské aj keď budeš môcť robiť riadne sestru

snecnica777

Denné to myslíš, od pondelka do piatka, tak ako na strednej? To asi nepôjde, lebo som zamestnaná /a popri tom chodím aj na TU/. No aj tak nevieš o odbore v oblasti zdravotníctva kde by som mohla chodiť externe.

jajkafr

snecnica
ak chceš študovať denne prax nepotrebuješ a v dnešnej dobe sa externe ošetrovateľstvo ani študovať nedá... nemusíš mať ukončenú zdravotku... napr. my máme v ročníku babu z obchodnej, chalana, ktorý študoval automechanika a neviem ešte aké odbory takže kľudne... ak spravíš prijímačky... držím palčeky

snecnica777

Ahojte. Chcem sa informovať. Rada by som bola zdravotná sestra. Vie mi niekto poradiť či ma zoberú na niektorú z VS v odbore ošetrovateľstvo, keď nemám ukončenú strednú zdravotnú školu a tým pádom nemám ani žiadnu prax. Dík

martina1000

Zdravim , pracujem ako zdravotna asistentka na ODCH ale planujem nastupit na VS v obore Diplomovana vseobecna sestra, na strecianskej skole v BA chodi tam niekto ??? viete mi poradit ako to tam chodi co sa prebera na co sa mam pripravit a aky titul budem mat po 3 rokoch? Dakujem kontaktujte ma pls na mail.. :-)