Chcem byť zdravotna sestra

Príspevok v téme: Chcem byť zdravotna sestra
janka n

Ahojte, veľmi by som chcela robiť zdravotnú sestru. Problem je v tom, že už mam za sebou inu strednu školu a pracujem od rana do večera.
Existuje aj nejaký kurz popri zamestnaní?
Alebo by som musela chodiť externe znovu na strednu zdravotnú školu?
A na vysoku školu SZU chcu tiež najskor zdravotnu školu, takže tam ma ani nezoberú.

jajkafr

Laura
nikde nepotrebuješ SZŠ ešte pred pár rokmi keď sa prijímalo bez skúšok tak študenti s dobrým priemerom so SZŠ alebo gymnázia boli uprednostnení na fakulty zdravotníctva teraz to už tak nieje... a napr. u nás máme aj automechanika, kozmetičku :)

Laura22

Ahoj,na SZU v odbore Osetrovatelstvo nepotrebujes strednu zdravotnicku skolu,ale je to taktiez iba denna forma.

Prijimacky sa robia z gymnazialnej biologie a nauky o spolocnosti.

jajkafr

petulda
skús si vyhľadať na nete jednotlivé vysoké školy a prečítaj si kritéria na prijatie... každá škola ich má na nete

petulda99

Ahojte, mala by som záujem o štúdium ošetrovateľstva v Čechách, dá sa aj externe ako zdrav.asistent,počula som. Prosím má s tým niekto skúsenosti? Študuje tam niekto?
Ďakujem.

Trash

Bradavka ale ved vsade pisu,ze externe sa uz osetrovatelstvo studovat neda...A takisto ani ked mas gymnazium ta nikde nevezmu.

vanica

ked si už dlho zo školy určite to pomôže, ale, mohla by byt špecializácia a školenia, čo sa týka nových vedomostí a nie vysoká, tú nech majú sestry vo vedúcich pozíciach

delphia

vanica mam 25 rokov praxe a absolvovala som aj VS. z daleka nemozem povedat, ze by to bolo opakovanie nauceneho. diagnostika napreduje milovymi krokmi, takze je sa sustavne co ucit. skola mi velmi vela dala, ale mala aj svoju dan- okrem ekonomickej stranky aj za cenu zdravot. problemov. 5 rocny stres sa automaticky odzrkadli na zdravot. stave.
ale aj napriek vsetkemu vobec nelutujem.

vanica

inak to je hrozné, ved tá škola je opakovanie,toho čo sme sa učili a aj tak prax dá najviac, ved to je požierač času a peňazí-hlavne z tých úbohých slovenských platov

vanica

aha, tak dík za info, to som nevedela, ja som po troch rokoch odišla zo slovenského zdravotníctva a tieto info mi nikto neposkytol a moje byvale kolegyne v SR to nemajú, len pšš, tak preto sa pýtam, či mi nestačí pšš, mi sme spadali pod výnimku