Chcem byť zdravotna sestra

Príspevok v téme: Chcem byť zdravotna sestra
janka n

Ahojte, veľmi by som chcela robiť zdravotnú sestru. Problem je v tom, že už mam za sebou inu strednu školu a pracujem od rana do večera.
Existuje aj nejaký kurz popri zamestnaní?
Alebo by som musela chodiť externe znovu na strednu zdravotnú školu?
A na vysoku školu SZU chcu tiež najskor zdravotnu školu, takže tam ma ani nezoberú.

salonka

Ja sa nehádam!Asi to tak naozaj je na papieri,že toto všetko je potrebné.Ale zákony vedia niektoré inštitúcie pekne obísť a nikto sa viac nestará.Tak Ti poviem,nechýba mi to,že by som sa mala teraz po 23 rokoch naháňať za novou školou a ukracovať svoju rodinu o čas,ktorý by som venovala lietaním medzi školou,smenami,praxou a je neviem akými nezmyslami,ktoré ak ma nezastihli v mladosti,terz sú mi už ukradnuté.Robota ma na šťastie baví,ale nikdy som nepovedala,že v nej aj doslova umriem!Takže,ak by som aj ten čas škole teraz obetovala ,nemala by som istotu,že kým ten kolotoč skončí,tak buď budem chcieť ešte v zdravotníctve zotrvať ja,alebo či ešte bude stáť moja nemocnica!

delphia

salonka nestaci v sucasnosti len SZS! teraz na SZS koncia zdravotnicki asistenti. musia absolvovat minimalne Bc studium aby ziskali kvalifikaciu sestry.
ano, zamestnavatel nebaziruje- hlavne sukromni lekari v ambulantnej starostlivosti,ale nakolko aj pre nich platia europske normativy, tak pride cas, ze zamestnavat budu musiet odborny personal s VS vzdelanim.

janka n

Dakujem za rady. Musím si to dobre premyslieť. To by som musela našetriť peniaze a potom dať v praci výpoveď a chodiť do školy na denne študium. Ja by som radšej tu vysoku ak by ma zobrali ako strednu. A potom ma budu musieť znova živiť rodičia. A možno by sa našla nejaka brigada na víkend. Čo už.

vsevedka

Janka, ak máš taký záujem o toto štúdium, myslím, že iná možnosť ako denné štúdium(bc.-3ročné,mgr.-5ročné)nie je.Bývalé stredoškolské zdravotky sú v likvidácii, teda u nás bola zrušená už pred rokmi.Ja som tiež chcela externe, ale nedalo sa(jednak cviká boli aj tak často dopoludnia a kôli EU tam je aj veľmi veľa povinnej praxe).Ja som tiež mala strednú školu iého zamerania-strojnícku priemyslovku, takže som sa ku skúškam na Lekársku fakultu, kde som študovala ošetrovateľstvo musela naučiť biológiu a chémiu.Ale ked človek veľmi chce, všetko sa dá.Problém u teba by bol, kto by ti tie aspon 3roky štúdia "zasponzoroval", keby si nepracovala.

salonka

Nie je pravda,že kvalifikovaná zdravotná sestra je len tá,čo má aj VS I. stupňa.Stačí ti stredná zdravotná škola s maturitou,ale musíš mať minim.PŠŠ.Veľa záleží aj od zamestnávateľa,ktorý nebazíruje na tomto ,ale je rád,že nejaké sestry vôbec v zariadení má!Pracujem 23 rokov nemocnici,mám len maturitu a PšŠ a nikomu to nevadí.Je rád,že ma má.Nie je nás až tak veľa,aby si mohol vyberať.Ale je potrebné byť registrovaný v komore setier.Ale inak aj to je taká zbytočnosť,len ťahajú z ľudí peniaze,iný osoh z nej veru nie je.

ses3čka

Ak máš maturitu, tak sa prihlás na vysokú školu na Fakultu zdravotníctva a tam môžeš študovať odbor ošetrovateľstvo, pôrodnú asistenciu, alebo dentálnu hygienu.Študovať ale môžeš iba v dennej forme a štúdium trvá 3 roky.

delphia

v sucasnosti kvalifikovana sestra musi mat minimalne VS I. stupna. ziadny kurz neexistuje.nakolko nemas skoncenu strednu zdravotnu skolu, tak externe sa studovat ani neda.