Prečo sa starí ľudia nechcú umývať?

Príspevok v téme: Prečo sa starí ľudia nechcú umývať?
vnučka

mám 82-ročnú babku, ktorá stále ešte všeličo vládze, dokonca si sama upratuje, umýv okná, varí, perie, žehlí. je to taká čiperka. ale v jednom sa veľmi zmenila: pred rokmi bola veľmi čistotná aj na seba, teraz sa už sprchuje iba raz za týždeň. som z toho smutná a stále jej vysvetľujem, že čím je staršia, tým viac má dbať o svoju osobnú hygienu, aby pekne voňala a iní sa pri nej cítili príjemne. ale vždy sa na niečo vyhovorí: raz je v kúpelni zima, a ona tam nebude kúriť, lebo je to drahé. alebo si zmyslí, že už sa nemá pre koho parádiť. alebo, že ona sa aj tak nepotí. všimla som si, že aj iní ľudia sa vekom o seba prestávajú starať a niektorí starkí keď okolo nich prejdem v obchode nepríjemne páchnu. to takí raz budeme všetci? nie je to strašné? každý pokým je ešte v mladšom veku si hovorí, že jemu sa to nemôže stať, ale ktovie, ako na starosť funguje mozog, keď toľko ľudí na toto svoje predsavzatie zabudne a začne sa podobať svojim rodičom. máte aj vy podobné skúsenosti so svojimi starými príbuznými?

RNG

vcekom ubuda energie a aj obycajna sprcha sa stane projektom.
A clovek malokedy citi sam svoju "aromu"(hlavne starsi so slabym nuchom)
A starsie telo znamena horsie travenie a vylucovanie, tj skorej "zosmradne"
Taka je zialbohu smutna skutocnost.

[zruseny8]

hej mas pravdu, teraz ked som to citala tak som zacala uvazovat nad nasou starkou. a tiez sa neumyva niekedy ani raz za tyzden..iba ked sa niekam chysta napr. do mesta, k lekarovi sa vzdy okupe. tak isto sa vyhovara na zimu v kupelni, len odkedy je tam horuce nema co povedat. potom povie ze nevladze alebo sa jej nechce..fakt ani ja neviem preco je to tak

aspen

no, a potom pridu k doktorovi a tomu sa z nich zdvihne zaludok. vela starych strasne zapacha aj v dopravnych prostriedkoch to citit. nedajboze si sadnut k nejakemu dedovi alebo babke. to neni vyhovorka ze nemaju na to peniaze, staci trocha vody a lacne mydlo a su cisti.

me for me

vies,stari ludia uz asi tolko nevladzu,su celkom dost unaveni a mozno niektori skrblici na to skutocne nechcu minat..a uz nemaju ani tolko elanu do zivota..nevidia dovod preco by sa mali umyvat..