Lumbalka

Príspevok v téme: Lumbalka
mary a neni som registrovana :-d

Ahojte :-) som Mary a mam 16. Moja mamicka bola na neurologickom vysetreni a povedali jej ze by mala ist na lumbalku. ALe ze ma podpisat nejaky papier ja som totu porozumela tak ze ked ho podpise, lekar je krýtý a mamicka ide na vlastne riziko..
Ale este na nu nepojde lebo lekar jej povedal ze este potrebuje ist na krv a ocne vysetrenie.Na neurologii jej zistili nejake zapalove ochorenie v hlave .A ona mi hovori ze nevie ci na nu ma IST lebo lekarka jej povedala ze mozno s tym zapalovym ochorenim zije uz dlho a lumbalka by bola zbytocna. Lekari aj tak nevedia presne zistit +zatial+ co to v tej hlave vlastne je. Raz uz na nej bola (ked mala zapal mozgových blan ) a hovori ze je to velmi bolestive. a ze sa s toho moze aj ochrnut. Prosim napiste mi nejae Vase nazory....
Velmi sa o nu bojim

nellka

Pichnúť ihlu do miechy nemôžu, toho sa neobávajte, pretože ten vpich sa robí tam, kde už miecha nie je. Každý takýto zákrok má svoje riziká, ale je pravda, že to dokáže urýchliť diagnózu. Všetko sa robí sterilne, odoberie sa mozg.- miechový mok na kultiváciu a zisťuje sa napr. aj prítomnosť krvi a iných parametrov...Trvá to do desať minút, pri výkone by mal pacient ležať na boku s pokrčenými nohami- skrútený do klbka, vtedy by ani ten vpich nemal byť až taký bolestivý.

dada

ahoj ta lumbalka je sice bolestiva ale vovela veciech da doktorom spravny štart na liečbu. ako sa hovorí všetko zle je naniečo dobre.