Cytologia C2

Príspevok v téme: Cytologia C2
mikmik

Nedavno som sa vratila od gynekologa, vysledky mojej cytologie boli "C2"...bola som taka zaskocena, ze som ani poriadne nevnimala co mi doktor hovori.Predpisal mi dvoje tabletky (Macmiror a Gynoflor)a tiez povedal, ze neskor podstupim laserove osetrenie. Chcela by som spytat,C2 znamena to iste ako CIN II? Ako vazny je moj stav? Je to predrakovnove stadium?...viem, ze tieto otazky som mala adresovat lekarovi, ale nejako v tej chvily som nevedela na co sa pytat. Dakujem za odpovede

monika11

ahojte,

mam obavy, ze sa tu splietli nazvy metod II., a CIN II, a ich hodnotenia,

vysledok cin 2 je stredne tazka az tazka predrakovinova zmena buniek a podla testovania pap cislo 2 nie je este hrozbou

vysvetlenie najdete na:

www.hpv.cervix.cz

resetka

Ja mavam bezne II.a moja lekarka mi hovori,ze je to dobre,v poriadku.Ani mi nic nepredpisuje.Inac I.som mala asi iba 2x.

genera

Ja si myslim ze C2 je v absolutnom poriadku. C1 mavaju vacsinou panny. Neznamena to ze mas papilomavirus, ale ze mas male zmeny na krcku maternice, moze to byt vplyvom pohlavneho styku. Mozes tam mat aj ranku. Takze nestraste ju zbytocne..

mikmik

To znamena, ze uz mam ten virus v sebe? Netrva to 3 az 5 rokov pokym sa zacne ten virus nejako prejavovat? V zivote som mala iba jedneho sexualneho partnera, mojho terajsieho priatela a my nie sme spolu anilen rok a pol...

qqqqqq

CIN II....jedná sa o zápalový proces, pri ktorm sa už tvorí mierna dysplázia,,,inak ja som po konizácii,,mala som pred konizáciou CIN III,,,a teraz mám CIN II-gynekolog není spokojný..anija..pretože už aj pri CIN II sa robí dysplázia..tzn. rakovinotvorné bunky,,,