Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Kokosový olej

[zruseny1]

natieraj si nim kludne pokozku, ale pit naco? mozes si na nom pripravovat jedla, nahradit nim ine oleje, ale neviem si predstavit ako by si to pila.. :)

inaak..nasla som v jednych schovanych biopotravinach jeden, o dost lacnejsi a kvalitou velmi podobny tomu z bioplanet, juchu

casanta

A ten v dm je v akom velkom baleni a kolko stoji?Som dnes bola pozriet, ale neviem nikde som ho v dm nevidela.Kde ho maju ulozeny(kde si ho nasla ty)?pri tel. mliekach alebo??

mirka 23

on je v pohode, ale su aj kvalitnejšie. Určite je ovela lepši ako chemicke telove mlieka. Tešim sa na ten od planet.

iny pohlad

akurat mam an sebe ten z DMky, je uplne v poho, na obale je napisane, ze je bio, lisovany za studena, bez ziadneho umeleho pridavku a po otvoreni pekne voni, konzistenciu ma rovnaku ako ine, takze myslim, ze je dostatocne kvalitny

RNG

Kokosovy olej je potravina, nie farmaceutikum.
Preto by som sa vyhybal chemicky cistenemu farmaceutickemu prostriedku.
Panensky kokosovy olej ma velmi prijemnu kokosovu aromu(tj pre tych, co maju radi kokos, moja zena ho neoblubuje, ale predsa som ju nahovoril, aby pouzivala kokosovy olej na varenie, ktory miesa na polovicu s panenskym olivovym)
Extra panensky sa dokonca vyraba z duziny nezrelych kokosovych orechov, pre ktore treba liezt na kokosovu palmu, nie len zbierat zrele orechy popadane na zem takze je vonavejsi a podstatne drahsi.
Nezrelu duzinu vyskrabu lyzickou, zaleju vodou a nechaju 2 dni kvasit. Olej co vyplava na povrch zhrnaju.
To je velmi stara tichomorska metoda, ktora sa dnes uz zriedka pouziva, vacsina olejov na trhu je vyrabana zo susenej kopry, panenske ale obvykle z cerstvej kopry vytlacaju za studena.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Kokosový olej - Fórum - ZDRAVIE.sk