pomozme si vecer nejest

zvedavec

kacik:) už si to nejako natiahla že 4-hod pred spaním...xi,,ešte si raz prečítaj pozorne čo som napísal..hmm?papám aj o 22.00.a mám športovú postavu..Vieš ja síce čítam,ale hlavne trávim čas medzi kulturistami,a babami čo robia fitness súťažne..

AdamKrt

Chudnutie suvisi s metabolizmom. Zoberte si, ze kopec ludi, ma tenku postavu a jedia vela, hodne vela. Vtip je v tom, nastartovat ten metabolizmus tak, aby takto pracoval.

Napr. najhladnejsi clovek na svete, dokazal zjest niekolko kurciat a za par desiatok minut uz bol hladny. Pravda, cast je genetikou, ale cast aj stravovanim, lebo organizmu to trva, prisposobit sa.

Chcem vsak upozornit, ze upravou metabolizmu - alebo tou 90 dnovou rozlisovacou dietou, skor ziskate upravu vahy, ako chudnutie. Tam ide o to, ze telo ziska urcitu prirodzenu vahu. Ta sa vsak nemusi zakladat na idealnej zenskej predstave o vahe, ale o idealnej vahe vzhladom na zdravie a stavbu daneho tela. Cize je predpoklad, ze velmi chudy clovek by mohol pribrat, nie zhodit.

AdamKrt

martinaT:

precitaj si nieco napr. o 90 dnovej rozlisovacej diete. Jes VSETKO, ale kombinujes niektore. Sam sice tuto dietu nedrzim, ale podstatna cast toho vsetkeho je aj v tom napr. ze sa jedia SLUSNE porcie, prevazne lahko kalorickeho jedla. Zaludok je tak zatazeny, spracuva nieco, telo nema hlad.
Tuto "dietu", alebo skor upravu metabolizmu, ako by to bolo lepsie nazvat - vsak drzi par ludi v rodine a vidno, ze im to velmi pomohlo pri uprave metabolizmu a vedlajsom efekte, chudnuti.

U mna ten metabolizmus je podmieneny aj vylucovanim, pretoze som sa naucil na pravidelne vyprazdnovanie kazdy den rano. Proste tej potrave neumoznujem zdrzat sa v tele dlhsie, tym padom sa za kratsiu dobu nevstreba tolko zivin a ked telo chce ziviny, musi zrychlit metabolizmus. Cize produkujem vela odpadu :)

AdamKrt

Lenze ja sa tak stravujem uz od puberty... V rodine som videl pripady, ze cim menej jest, drzat diety a nasledoval jojo efekt a cim sa menej jedlo, tym sa priberalo.

Ked niekomu potom nieco nefuguje, je pravda, ze metabolizmus kazdeho cloveka moze byt odlisny - tak staci skusit opak.

Mne pomaha - pekne sa napraskat. A v rodine ludia, co mali problem, ze jedli malo a priberali, ked sa dali na 90 dnovu rozlisovaciu dietu, kde sa je vcelku velmi slusne, tak zacali chudnut tiez. Treba si len zrychlit metabolizmus. Nejedna sa len o jedenie, ale aj o vyprazdnovanie. Cim dlhsie je to v tele, tym viac zivin to moze vstrebat. Ked su creva plne, tak prijem potravy znamena coskoro uz aj vylucovanie dalsej. Potrava ak je v creve dlho, tak hnije, vznikaju toxiny atd. Cize zjem viac, vylucim viac.

Ako hovorim, ked som jedaval menej, tak som zacal trochu priberat. Ked je spravne nastaveny metabolizmus, potom nevadia ani sviatky, ked sa clovek napraska sladkosti atd. Vtedy priberiem tak 4kg. Prejdu sviatky a do tyzdna su 4kg dole... Vazne to neni taka veda - len treba vydrzat, pretoze metabolizmu trva, kym sa moze prisposobit.

Clovek, ktory si narusil metabolizmus jojo efektom moze zo zaciatku ocakavat, ze bude priberat, nez sa to upravi...

martinaT

AdamKrt

mohla by som prosim ta vediet,kde si si o tom cital,alebo ako si prisiel na to ako teba tak metabolizmus nastartoat?mas nejaky clanok tom?

dakujem