pomozme si vecer nejest

poliewoocka

Kazde telo je original, co ineho vylieci, to druheho moze zabit..samozrejme,obrazne:))
AdamKrt, mas super vytrenovany zaludok:) ale mna by tento sposob znicil..su rozne teorie. Tato je tvoja.Moja je zas ta,ze telo sa ma vnoci regenerovat a nie zaberat cas travenim potravy. Ziviny ziskane pocas dna sa maju vyuzivat, bunky regenerovat..ak by som sa na vecer najedla tak "poriadne", tazky spanok by ma cakal..a rano otapenost a prasno v ustach. Ja som nastavena tak, ze doobedu potrebujem papat viac ako k veceru..vravim,kazdy je iny:) mozno aj preto,ze ty si tridsatrocny (?)chlap a ja 19-rocna zaba:)

sade8

na ja sa nedokazem napraskat na vecer alebo vobec najest normalne mne to vecer netravi a vobec zle by som spala, takze nesuhlasim s tym ked sa ludia dokazu najest na vecer a nevadi im tak to nechapem

AdamKrt

kacik - Jem dost na veceru, ale zase do prasknutia to neni. Neni mi z toho zle. Iste je to omnoho vacsia porcia, ako je vacsina ludi, ale pre mna to zas tak vela neni. Do prasknutia viem toho zjest este viac. Mam jednoducho za tie roky uz vycviceny zaludok, metabolizmus sa prisposobil. Proste zaludok pracuje.

Co ma zaludok robit pocas spanku, oddychovat ? Blbost. V noci sa travia ziviny, telo z toho regeneruje. A rano prichadza faza vylucovacia, nie faza prijmu. Az po vylucovacej faze si nastartujem den ovocim - enzymy a vitaminy. Menej jedla a podpori mi to travenie. Prestavka medzi vecerou a ranajkami je cca 12 hodin. Staci si pomysliet, ze za 12 hodin pocas dna, clovek absolvuje bezne 3 chody. A v noci by mal byt 12 hodin bez jedla a s malou porciou ? Ved by ho rozleptala kyselina od hladu :) V spanku clovek hlad neciti, ale telo ma svoje energeticke potreby.

Telo sa po noci potrebuje zbavit natraveneho - cize rano je faza vylucovacia. Prijmacia faza zacina tak od 9-10 hodiny. Co som poslednou dobou pocuval, tak sa hovori, ze vobec to neni tak, ako je to zazite, ze ranajky su najdolezitejsie a na veceru treba hladovat. Zaujimave, ze vsetci ludia, ktori sa tohoto drzali, sa stazovali na svoju vahu a priberanie :)

Proste metabolizmus si treba pestovat a telo sa postupne prisposobuje.

Este nieco - nejem, ked mavam hlad, ale naucil som sa jest pravidelne, plus minus v istu dobu. Ked uz ma clovek ozaj hlad, tak telo vysiela signal, ze ma nedostatok potravy a potrebuje ziviny. Takto mi telo hlasi, ze ma neustale nadbytok jedla...

poliewoocka

Aj ja sa pridam svojou skusenostou..mne nerobi dobre, ked sa navecer napcham. Pre mna su dolezite ranajky-najradsej mam ovsene vlocky, jogurt a kooopu ovocia:) milujem ovocie..najma doobedu. A dalsie jedlo,co zjem je obed, ale nerada sa napraskam, jem tak normalne, aby som nemala potom pocit zvalit sa na gauc a spat dovecera:) poobede okolo tretej mam zvycajne nejake to cvicenie, vtedy mam najviac energie. Co sa tyka vecere, nedrzim sa nejak striktne pravidla a nepozeram na hodinky. Riadim sa svojim telom a jeho potrebami. Podla mna to je zaklad. Mnoho ludi ho nepocuva..ked si hladny, najedz sa. Naco sa zbytocne tyrat a stresovat?Telo neoklames. Ak mam chut vecer na nieco sladke, dam si jablko, dynu alebo nejaky jogurt. Ak slane, tak nejaky salat s kuskami syra alebo kurata..no jedno je pre mna hlavne-idem spat vzdy kusok hladna,aby som sa tesila na ranajky:)

kacik

pre zvedavec: to ze sa ma jest do piatej nie su hluposti ak veznes ze clovek ide spat o deviatej. najneskorsie by sa malo vecer 4 hodiny pred spanim takze, ked je niekto zvyknuty spat o 12.00 tak si veceru mozu kludne naplanovat na osmu

kacik

pre adamkrt: myslis ze ked sa v noci napchas do prasknutia len preto ze celu noc predsta nebudes jest robis nieco mudre. v noci totiz telo ma oddychovat, ale v tvojom pripade sa len trapi, lebo celu noc musi pracovat. a co sa tyka ranajok tie su dolezite preto aby nastartovali telo po oddychnutej noci

zvedavec

Adamkrt:)
súhlasím ,konečne jeden kvalitný príspevok...ľudia ešte nechápu že chudne sa najlepšie častým jedením,samozrejme že sa takto aj priberá.Ale to už závisí od množstva a druhu potravy.Že posledné jedlo o 17.00..takéto hlúposti..

AdamKrt

Na veceru sa vzdy najem najviac. Na obed tiez slusne, len ranajky mam slabsie - ovocie. Vsetci mi hovoria, ze tak sa nemam stravovat, ze kde sa to do mna zmesti a akoze nepriberam. A Ti co jedia menej v okoli, tvrdia, ze clovek nemoze mat take velke porcie, ze by z toho pribrali. Jedia podstatne menej a priberaju, priberaju. Hovorim im, nehladujte - ale vraj nie su hladni. Lenze telo si ziada svoje a pri hlade sa tvoria zasoby. Zaujimavy paradox, ze vela ludi, co su chudsi sa naje poriadne. Ked som volakedy bol niekde, ze som maval tak polovicne porcie toho, co dnes, tak som trochu zacal priberat. Nebol som sice hladny, ale nemal som pocit zasytenia. Teraz jedavam na vecer tak, ze zaludok citim naplneny az skoro do konca.

Ked si clovek zoberie, ze X hodin, celu noc je bez jedla. Este rano nie som hladny, tak si dam iba nieco lahke, ovocie. Do obeda mi vytravi z toho a pokracujem normalnym, slusnym obedom. Hlavne, ziadny pocit hladu, ale pocit zasytenia....

jaanik

ja sa do klubu nepridam... ja sa s kludny svedomim najem aj vecer, len samozrejme treba vediet co jest, napr. nejake tie bielkoviny v podobe cotage cheese, tofu, nizkotucnom syre, ci jogute, alebo zelenina, kuraciny, ci ryb... ked si das kusok niecoho takehoto tak nic nepokazis... skor naopak... posledne odporucane jedlo je 2-3 hodiny pred spankom, a ked chces schudnut telo nesmie byt hladne, lebo ked je hladne raz, nadobudne pocit, ze bude hladne aj nabuduce a co zjes nabuduce sa snazi ukladat vo forme tuku pre pripad dalsej hladovky... ja som vecerala aj o desiatej vecer a schudla som za necele dva roky 50 kil... kedysi som pocula vetu prejedzme sa k stihlosti a v mojom pripade plati na 100percent... ked som zacala chudnut, tak som jedla viac porcii a az mi doma hovorili, nejedz tak casto, priberies... opak bol pravdou v mojom pripade... a este mozno mas vecerne navaly hladu, alebo chute preto ze pocas dna poriadne nejes, aspon u mna to tak kedysi bolo, prisla som vecer domov po celom dni ked som moc nejedla a bola som schopna zozrat slona aj vola, v podstate prve co mi prislo pod ruku, ked nie som pocas dna hladna, staci mi ako dalsie jedlo zjest len trosku... a navalove chute na jedlo zmizli... drzim palec...