je mozne milovat 2 ludi sucasne?

Príspevok v téme: je mozne milovat 2 ludi sucasne?
nattalka

Rozum mi hovori, ze je to nemozne, ale srdce nieco ine.
V prvom rocniku na strednej sme si s jednym spoluziakom "padli do oka". Ale boli sme len kamarati. Postupne sa medzi nami vyvinulo zvlastne puto, mali sme spolu aj mensi neoficialny(lebo sme obaja mali partnerov) romanik. Nikdy sme vsak spolu nechodili, ale vzdy sme si vedeli tajne ukradnut chvilky len pre nas dvoch a vtedy nam bolo spolu fakt krasne. Potom prisli vyznania lasky...a vzdy ked to uz vyzeralo fakt na zaciatok oficialneho chodenia, stalo sa nieco, co to pokazilo.
Dnes mam nadherny vztah s uzasnym clovekom, ktoreho nadovsetko milujem. Sme spolu uz 4 roky. A ak by ma aj hned teraz poziadal o ruku, poviem ano bez rozmyslania.
Ale problem je v vtom, ze toho mojho uz byvaleho spoluziaka nemozem dostat zo srdca, nech robim cokolvek, jednoducho to nejde. Casto na neho myslim, hoci nie sme spolu absolutne v kontakte. Strasne ma mrzi, ze moj priatel nie je jediny, komu patri moje srdce. Mam preto vycitky...
Ak by som si mala medzi nimi vybrat, tak jednoznacne si vyberiem mojho priatela, tak nerozumiem tomu, preco mi zalezi aj na tom druhom, preco ho stale lubim.
Zazili ste aj Vy nieco take???
Co si vobec o tom myslite?

katka50

preo sme take? hej, je laska kurva ale preco ked sa raz lubime tak to nevijde, a potom lubis este viac,dufam ze si sa stretla s nim a malinka, ty ako vies ze ta este lubi? ja som sa s tym mojim stretla a citila som nieco, len niesom si ista ci nieco zacat, tiez je to uz dlho... trapim sa

malinka231

Je to mozne ja dodnes milujem dvoch muzov, s jednim zijem a ten druhy je moj expriatel a nikdy som ho neprestala milovat a stale budem a viem ze je to obojstranne.

nattalka

simona - tiez mam taky pocit, ze medzi nami zostalo este nieco nedopovedane, ze osud s nami ma nieco v umysle, ale nema vyznam s nim o tom hovorit, lebo on nevie vyjadrit svoje city, akoby sa bal. a dalsi problem je, ze moj terajsi priatel bol tiez nas spoluziak a myslim, ze by mu to asi povedal a myslim, ze by to rozbilo nas vztah. a to nechcem.
Mam pocit, ze v takomto "rozpolozeni" zostanem navzdy. Najhorsie je, ze sa o tom nemam s kym porozpravat. Nie ze by som nemala kamaratky, ale vsetci maju prilis radi mojho priatela a urcite by sa to k nemu donieslo. Neviem si predstavit, ako by som reagovala ja, keby som sa dozvedela, ze priatel okrem mna "lubi" aj nejaku inu. Asi by ma to polozilo.
Asi si to zoberem az do hrobu a cely zivot budem rozmyslat preco to tak je.

simona

Podla mna ti pomoze jedine to, ak sa stretnes znova z tym tvojim spoluziakom a porozpravate sa ako kto zije, akych mate partnerov a podobne. Ty mu povies ze mas svojho mileho ktoreho miuljes a on ti mozno povie ze aj on ma nejaky vztah..Toto ti podla mna chyba..nieco ostalo otvorene a nedopovedane a kym do toho znova nenakuknes a neuzavries to definitivne,tak stale budes mat ten pocit ze ho miujes tiez-teda toho druheho.Podla mna ked sa s nim este raz porozpravas, zistis ze to co k nemu citis teraz uz nie je realna-terajsia laska,zalubenost,ale ze proste len ti s nim niekedy bolo fajn a su to len take pocity pekne stravenych chvil, ktore u teba aj doteraz pretrvavaju.Skus to.