Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

volba skoly a povolania

Príspevok v téme: volba skoly a povolania
ollie

Dobry vecer. V prvom rade vas chcem poprosit aby ste sa nehnevali, ze tu nechcem riesit temu zdravia ale viem, ze sem chodi vela ludi ochotnych poradit a dockam sa rady. Takze: som gymnazistka a o rok si budem vyberat vysoku skolu. Nie je vsak nic co by ma bavilo viac nejak extremne. Naucim sa vsetko ked treba. A tu je problem. Netusim co so mnou bude. Ktorym smerom sa vybrat. V skole mi ide vsetko dobre, snad len matika trochu pokryvkava. Kedze nie som na nic nejak specialne zamerana, mozem si vybrat hocijaku skolu. A cim viac moznosti, tym menej mam v tom jasno. Uvazujem tak, aby som nemala problem sa zamestnat hlavne ked tu mame krizu. Potrebujem oblast, ktora bude aj pocas krizy ziadana a s ktorou sa uplatnim. Ktore oblasti maju vyhody, atd? Viete mi, prosim, nieco poradit? Skutocne neviem ktorym smerom sa vybrat. Dakujem pekne

Smajlikova91

ahojte :)) ollie,to máš ešte v pohode,máš rok na rozmyslenie...ja maturujem tento rok,av 3.ročníku som nemala ani najmenši šajn čo chcem ísť študovať...ale tak,pihlášky už mám poslané,dala som si farmáciu a biochémiu.. :)) uvidíme kam ma prijmú.. farmaceutka...to fakt,1500 vzorcov? :DD no super,teším sa :DD

vevericka

preto je molekularka jednoduchsia a zazivnejsia..nemusis sa biflovat vzorce:)..aj ked kym sa knej prekuses cez ostatne predmety, ktore na biole su..ale zas to za to stoji:)..DNA, virusy, fagy, rozne postupy tvorby GMO, ale mozes ist napr aj na kriminalistiku, alebo robit evolucne vyskumy, testy otcovstva, genetika cloveka - vyskum geneticky podmienenych ochoreni, pripadne hladanie mutacii pri nadorovych ochoreniach..uplatnenie je siroke ..nemussi len to, co som vymenovala, s molekularkou je uplatnenie takmer vsade od botaniky, zoologie, antropologie az po medicinu

katus

A nad medicinou si nerozmýšlala? Zdravotníctvo kríza neohrozuje.
A ja teraz lutujem, že som neni vyučena aspoň zdravotna sestra. Ak by sa mi nepačilo v jednej nemocnici prestupila by som do inej, tak im aj trochu zavidím, že si môžu vyberať.

mia 90

no ollie myslim ze ty mas este casu, ja teraz maturujem mam par tyzdnom to podania prihlasok a vôbec neviem ci chcem robit v zivote to co som si dala, cely zivot som bola rozhodnuta ze chcem byt pravnicka a teraz som od toho cuvla, takze byt tebou este si netrapim hlavu s tym, na to mas este cas.teda to je môj nazor

ewinka

ollie,... :) máš ešte rok... ja maturujem tento rok... v máji... a chcem si podať prihlášku, chcem ísť na VŠ... nechodím na gympel... a vobec neviem kam ist.... ale co uz... :) ale kedze teraz studujem odbor : sociálno-výchovný pracovník, najskôr si vyberiem možno sociálnu prácu, taktiež chcem si dať aplikovanú etiku... a ešte.. rozmýšľam že si vyberiem možno aj niečo... od veci.. odbor... nie podobný tomu, čo študujem teraz... ale som beznádejná... a ty bud kludna... jedneho dna ta osvieti... a si vyberieš nejakú školu... pa

[zruseny8]

ollie
rozmyslas nad farmaciou? tak to jednoznacne chemiu, biolu ti ani tak netreba. napr ja som nematurovala z bioly, bo som nevedela ze idem na farmu, ako som uz predtym spomimala..
na farmacii je hlavne chemia, a ked sa naucis tie otazky z knih co skola vytvori,tak mas prvy krok k uspechu.
a ty si myslis ze farmacia nema buducnost? sak farmaceutov je coraz menej a je to super flek. odkial si?

vevericka

na farmaciu ti treba vediet chemiu a biologiu..na prijmackach su otazky z toho, takze ked chces ist na farmaciu mala si si dat tu biolu ako kruzok, okrem toho dobre je aj doucovanie z toho, alebo apson si kup testove otazky, aj medici maju nieco podobne(ak nie to iste).

kiki

Vieš ollie kríza tu nebude večne, takže na to že je momentálne by som sa vôôôbec nespoliehala. 4 roky kým skončíš výšku je dosť dlhá doba a tak isto záujem o povolania sa mení.

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.