Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

sojove mlieko...

tuto

Najlepsie a najkomplexnejsie bielkoviny su v strukovinach ????? Ty si tusim odbornik diamon ci ako sa volas. A takyto odbornici to este aj pisu ludom ty im aj veria. Ak myslis ze bielka, a kuracie prsia a kopu dalsich veci je zlych (aj maso) tak ta lutujem. zer iba strukoviny a uletis ako balon.

damian

Dragonfly. Ja som mal podobne problemy zorientovat sa v bludoch naokolo nas. Skoncil som s mliekom, presiel na soju a nakoniec som zrusil aj soju, lebo je horsia ako bio kravske mlieko a normalne kravske mlieko. Bludov je vela, za kazdou informaciou sa casto skryvaju financne zaujmy. Aj preto som rozsiril na SK Kampan za pravdu v medicine (matersku v UK), ktoa sa snazi veci uviest na pravu mieru a aspon sa co najviac priblizit pravde. To, co piseme na stranke, na tom nezarabame. Mame svoje stale prace (velmi dobre platene) a tak nas nemozno obvinit, ze sirime nieco pre vlastny prospech.

Ja som v prostredi ludi z mnohych krajin. Kolega je z Hong Kongu, kolegyna z Filipin a mnohi ini. Nik z nich neje a nepije soju ako hlavne jedlo, ale len obcas, ako specialitu. A ani ju nepovazuju za zdrave jedlo a takto to je v Cine a v Azijskych statoch. Historia soje je taka, ze sa zacala pouzivat ako ludsky pokrm az vtedy, ked ju vedeli fermentovat (miso, tempeh), nikdy predtym sa nejedla. Az neskor sa kapitalisti rozhodli, ze skoda vyhadzovat odpad z produkcie sojoveho oleja a lepsie je ho spenazit predajom ludom.

damian

Majuska, ja som tiez proti jedeniu masa (hoci sem-tam si este dam). Otazku soje mam dost rozcitanu. Metabolicki lekari, ktori su tiez proti prilisnej konzumacii masa (a mnohi aj uplne) soju neodporucaju.

Umela zelenina nie je dobra, ale aj tak je menej nebezpecna, ako umela soja, v ktorej je navyse vysoka hladina estrogenu + vacsina je geneticky modifikovana.

dragonfly53

v lete som tiez mala zamer pit sojove mlieko, kupila som si take v prasku a ked sa minulo uz som viac nekupila. Soju vsade velmi chvalia, ze v azii maju zeny od nej peknu plet, menej zenskych chorob, pomalsie starnu a tak. Teraz citam, ze je skodliva. uz poriadne ani nevieme, co mozeme jest. vsetko raz vychvalia, potom zakazuju. aj soja je strukovina. a tie margariny, moj syn klasicke maslo ani neochutna, este dcera ano, je starsia a ked vyrastala, aj ja som jedla masla viac. lenze mam zvyseny cholesterol, tak som presla na "zdravsie" margariny. damian, neviem, ci sa u nas da kupit sojovy jogurt, soj.maso susene ano. Tofu teda je tiez skodlive. tolko sa chystam ho zacat varit, pozhanala som si plno receptov.

majuska.

a nie je to tak, ze soju zavrhuju predajcovia a ti co chovaju maso ? lebo predsalen je to rastlina, preco by prave ta mala byt zla? mam jest zeleninu, ale aj ta je plna roznych umelych latok, hlavne ta v obchodoch..cez leto si dopestujem vlastnu, ale co v zime?? jest tu umelu? ved to je rovnako nebezpecne ako ta soja, nie?

damian

Majuska, dolezite je, aby telo malo kvalitne a lahko vstrebatelne bielkoviny. Tie nie su ani v mase ani v soji. Najkvalitnejsie bieloviny a lahko vstrebatelne si v strukovinach.

Co sa tyka stavby traviacej sustavy cloveka, ta sa podoba plodozravcom, nie masozravcom. Toto nie je moj fanatizmus, ale fakt. Fanatik zatiala nie som, stale obcas jem kuracie maso a jem vela ryb.

Ak chces teda zdravo jest, jedz vela surovej zeleniny, ovocia, roznych plodov, dalej strukoviny, s mierou obilniny/ryzu hnedu/zemiaky. Ak mas velku chut, obcas si pochutnat na bielom kuracom nezaskodi + ryby, nesmazene, ale skor pecene/grilovane. A pit vela vody treba, cistej, nesytenej.

damian

Muc, ak niekedy pouzijem maslo, tak kozie alebo bio-kravske, s mierou.

Nezijem na SK 10 rokov. Pred tyzdnom som mal 32. Pracujem v zdravotnictve, zial stale v ortodoxnom.

majuska.

no waw, jedavam soju, ako nahradu za maso, viem ju dobre pripravovat a teraz si precitam toto ?! ach jaj, kto sa v tom uz ma vyznat, ze co je a co nie je zdrave...

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

sojove mlieko... - Fórum - ZDRAVIE.sk