Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Farba Henna - ako na to

karmen77

no tak to podla toho,aky odtien chces dosiahnut,ja nechcem rysavu,ale taku teplu cervenohnedu,keby som vedela,ze ty chces len rysavu,tak by mi napadlo,ze bez odstatia to asi nebude dobre.no aspon uz vies ako to takto chyta a nabuduce si to tak nedas.a vysledok zavisi samozrejme aj od znacky a kvality henny.ja som pouzila viacej znaciek,uz asi viac nez 5 a poviem ti,ze s ani jednou som nedosiahla uplne rovnaku farbu.

Juchu

Karmen - tak som si vcera nakydala na hlavu henu. Nenechala som ju odstat celu noc ale iba daku polhodinku... Zaliala som ju horucou vodou a dala som tam jeden citron.. Na hlave som to mala 6 hodin. Vlasy vyzivene, leskle ale farebnost je skor taka hnedastozlatista ako rysava.. Asi sa mi viac pozdaval vysledok, ked som henu nechala odstat cez noc... Ale ma teraz dako hlava svrbi, teda mna vzdy svrbi hlava ked si dam henu cca take 3 dni od farbenia - ale vzdy som si myslela, ze som si ju asi zle zmyla, no teraz som sa so zmyvanim fakt pozabavala a nepomohlo...

karmen77

ano,tuto stranku mam uz nastudovanu,tak vraj by to skodit nemalo,ale ta citr.stava samotna mi pripada dost agresivna na pokozku hlavy.no a vodou horucou zalievat si myslim,ze je spravne,pre pripad,ze by mohli byt v zmesi nejake bakterie,skoro vriaca voda ich znici.

Juchu

Karmen, pozerala si si tu knihu henna for hair? www.hennaforhair.com
Tam napr. spominaju, ze sa to ma zalievat citronom - citronovou stavou (a nic neriesia ze by to bolo "nebezpecne" pre vlasy) ale o horucej vode hovoria ze skodi henne.. Takze kazdy ma na to iny nazor...

Juchu

Ja mam svoje vlasy take cokoladove a hennou sa snazim dosiahnut rysavy odlesk :) Ta citronova zmeska sa mi zda (ale fakt ja som rozdiel na vlasoch videla len slabulinky) ze bola taka akoby viac vyzmyvana rysava, pricom ta zaliata horucou vodou a pridany kusok citrona bola taka sviezejsia, ohnivejsia rysava..
Ale neviem ci ty si ten citron, citronovu stavu zohrievala.. Lebo vravim, ja som to miesala s uplne studenou a bolo na zaciatku vidno, ze sa to omnoho tazsie rozmiesava ako v pripade horucej vody. Aj zmeska s citronom bola zelena, pricom zmeska s horucou vodou bola hneda...
Zmesku som nechala odstat asi 14 h, pricom som do obidvoch zmesiek dala papier, aby som videla, ked budu pustat farbu (citronova pustala omnoho skor).. Na hlave som to mala asi 6 h.

Karmen, vyskusam to asi aj ja hned nanasat, ci bude farba vyraznejsia :) Tiez nechcem tmavsie vlasy

karmen77

ja ju hned davam na hlavu,nenechavam odstat :).odstat som ju za tie roky co ju pouzivam dala mozno 2krat.ja som rozdiel nevidela,ibaze to bolo o hodne tmavsie,co mne nevyhovuje.

karmen77

a ja si myslim,ze rozdiel by malo byt vidno,lebo cim viac je to kyslejsie,tym viac farbiva sa ma uvolnit,aspon tak to bolo tvrdene myslim niekde.
a kolko hodin ju nechavas?

Juchu

Mne padaju vlasy rovnako aj z jednej polky hlavy aj z druhej :D - aj citronovej aj necitronovej :) Ale ked som si dala cerstvo hennu tak mi padali omnoho menej, ale za dva tyzdne sa mi zda, ze som tam, kde pred hennovanim...
Karmen - ako dlho si nechavala odstat hennovu zmesku, kym si si ju nanasala na hlavu? Este s tymto chcem urobit experiment :-/ Niekto ju namiesta a dava priamo na hlavu, iny ju nechavaju odstat celu noc.. Mne sa zda, ze mi lepsie chytila henna uplne prvykrat ked som si ju davala a vtedy som ju odstat nechala asi pol hodinku

karmen77

chcela by som vediet este, ci velke mnozstvo citronu nemoze nejako sposobit padanie vlasov a taktiez pikramat sodny.zatial som sa o tom nikde nedocitala,iste zeny iba tusia,ze im pikramat sposobil padanie,ale nie je to dokazane..

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Farba Henna - ako na to - Fórum - ZDRAVIE.sk