Amniocentéza - áno či nie

Príspevok v téme: Amniocentéza - áno či nie
pomoooc

mam najvyssi cas, no nechcem na nu ist a teraz mam hroznu dilemu. Bojim sa potratu velmi, lebo uz niekolkokrat som spontanne potratila a mam rizikove tehotenstvo. Na odber plod. vody by som mala ist koli veku a vysli mi hranicne vysledky z krvnych testov. Na sono morfologickom to vyzeralo byt vsetko v poriadku. tak teraz neviem co robit,lebo viem ze jedine amniocenteza da 100perc. zaruku,ale zas, ak by som zdrave dietatko koli tomu potratila... no proste,tam nechcem ist, ale chcem mat zdrave dietatko.uvitam akekolvek reakcie.trapim sa tym a cas ma tlaci

alica7

co sa tyka ostatnych hodnot, neviem velmi posudit .. viem vsak, ze zvysene hcg moze byt v aj v pripade, ze zle vypocitali vek plodu .. stava sa to hlavne pri netypickych cykloch, kedze oni rataju so standardizovanymi cyklami pri vypocte datumu porodu. Nie som odbornik, iba sa uz dlhsie zaujimam o temu a rozmyslam nad vyhodami ale hlavne rizikami vyplyvajucimi z prenatalnej diagnostiky ... a bojim sa, ze je casto pouzivana neadekvatne a rodicky su zavadzane o rizikach a tlacene k rolzhodnutiam, ktore by mozno neurobili, keby mali viac informacii.

alica7

"Pomooc", mozno ti pomoze toto ... ak ti vyratali pravdepodobnost 1:247 (berem tu horsiu variantu), znamena to inak povedane, že pravdepodobnost, ze sa ti narodi dieta s trisomiou (down syndrom) je cca. 0,4 % .. cize inak povedane, dieta bude s 99,6 % pravepodobnostou zdrave ... v skutocnosti je teda pravdepodobnejsie, ze potratis pri amniocenteze ako ze sa ti narodi dieta s downom ... a to dokonca viac nez 2 x pravdepodobnejsie ... skoda ze to lekari nepovedia mamickam takto. Drzim palce.

Lea21

pomooc, zalezi od toho, ci by si v pripade negativnych vysledkov volila prerusenie tehotenstva. ak nie, tak nema velmi zmysel tam ist. drzim palce kazdopadne

hurvinek

Išla som tam kvôli veku ale aj potratu ktorý som mala, brala som lieky a nevedela som že som tehotná, odstup medzi deťmi 9rokov skrátka všeličo. Ale bola som spokojná keď boli výsledky OK a tehotenstvo som si užívala. Ak môžem tak radím choď!

hurvinek

Nedá mi nezareagovať.Ja som mala potrat za 2 roky som bola zasa tehotná čakala som dieťa v 35rokoch. Okolie ma odrádzalo ale na amniocintézu som išla. Bolo to pred 8 rokmi, dcérka je zdravá všetko dopadlo dobre. Nebolo to nič, čo by sa nedalo vydržať.

pomoooc

alica7
a zabudla som, ano, to co si pisala o riziku potratu pri amnio som citala tiez ze vraj je vyssie u zien ktore uz predtym spontanne potratili a teda -viac mi nebolo treba, vratili sa mi vsetky pocity co som prezivala vtedy a hrozne sny.
skoda ze nieje mozne ine vysetrenie,ktore je bez rizika(nemyslim tym triple testy,lebo tie mozu vyjst aj ok a moze to dopadnut zle , cize mozu byt tak falosne negativne ako aj falosne pozitivne )

pomoooc

alica7
raz mi vyslo risk 1:247 a po opetovnom zmerani a zopakovani odberu nieco kusok nad 1:300. HRANICA JE 1:300. TAKZE NIC MOC.no a navyse je tu ten vek od 35! AFP vyzeralo byt v ramci normy pretoze sa obidvakrat pohybovalo +- okolo toho 0,9 MoM. Zvysene bolo vzdy HCG na 1,8-1,9 MoM. ak teda tomu rozumies. Preco si sa pytala. mas nejaku skusenost?uvitala by som nazor na to :)

gwen

Moja svokra sa stara o 13 rocne dieta, ktore nevykazuje ziadne funkcie mozgu. Mala ho v 40-ke, vsetky geneticke testy mala v poriadku, aj amniocentezu, no bohuzial mal prist na svet sekciou, no porodnik to zanedbal a rodila prirodzene. PUPOCNA SNURA SA MU OMOTALA OKOLO KRKU A CELA LAVA CAST MOZGU OSTALA NEOKYSLICENA. Takze maju podobne starosti ako ty Eva a nemali inu moznost ako sa postarat onho, lebo to zistili az ked mal 3 mesiace a prirastol im ku srdcu:-( Niekedy si s nami osud pohrava a mi nevieme co je najspravnejsie. Kebyze ta amniocenteza je pozitivna, isla by si na vyskrab, alebo to dieta sa nejak inak usmrti? ved je uz vele... Boze to je strasne..

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Evka - plne suhasim s tebou, nemam taku skusenost, ale normalne so msa vzila do toho co pises ...nie je to sranda a presne tak ako ppses, bude raz dieta velke, my sa pominieme ak orodicia a ?????? co potom, to nie je len tak priviest na svet dieta....