Rybí olej....a vitamíny

9titinka5

ja kupujem tekuty NORSK TRAN, a co je super s prichutou citrona, viac mi tak chuti, pol litra je za cca 25 euro

fishy

aj ked jem ryby, viem ze pomer mojich omega 3 a 6 nie je to co by mal byt.

a ak by som chcela prijat tie 2-3g EPA aj DHA, tak musim zjest nie jednu, ale niekolko tabliet. to si dam radsej 1 lyzicu tekuteho oleja, je silnejsi, ale samozrejme zalezi na konkretnej znacke.

RNG

V USA maju plno tekutych rybacich olejov vo flaskach, dokonca rozne prichutenych.Su tam aj danske vyrobky aj islandske.
Ale tie co su v zelatinovych tobolkach neobsahuju ziadne konzervanty okrem trochu vitaminu E. Ja jem mastne morske severske ryby, napr divokeho lososa aspon 2 x tyzdenne.

fishy

neviete ci je dostat aj tekuty rybi olej? nie som velky fanusik toboliek a tabletiek - zbytocne chemikalie v zlozeni.

RNG

rybi olej je aj zdroj vitaminov A a karotenoidov, aj dobry zdroj vitaminu D aj zdroj roznych potrebnych omega 3 olejov na nervy a mozog(EPA, DHA), aj mierne riedi krv pre lepsiu cirkulaciu.

RNG

na trhu je plno kvalitnych rybacich olejov. Vsetky napr so znamkou GMP nesmu mat vyssie, nez velmi nizka dovolena hladina zamorenia.
Mnohe su cistene(molekularna destilacia) zopar je aj priorodzene velmi cistych, ako oleje z polarnych oblasti, kde je zamorenie zatial este stale v norme.

shenya

moncika
a kto vyraba ten rybi olej? nejake poznavacie znamenie udaj, aby som vedela, o co konretne ide a kde to najst :) dakujem!