Rybí olej....a vitamíny

moncika

ja aj priatel pouzivame cisty rybi olej uz dost dlho-len je dolezite aby rybi olej nebol kontaminovany tazkymi kovmi,dioxinmi...my ho kombinujeme aj so selenom,zinkom aj s ceckom a ziadne vedl.ucinky niesu :)

RNG

na porovnanie, co je asi dobra zmes na kosti(tj mineraly, co sa dobre absorbuju a zabuduju v tele, nie len prejdu cez telo bez absorbcia alebo s absorbciou ale berz zabudovania) som castejsie odporucal(aj dovazal) zmes od firmy Swanson, kde som odporucal branie spolu so spirulinou.Pozri na zlozenie:
-odkaz odstránený-

farmaceutka

Vapnik vo forme uhlicitanu najdes napriklad v pripravkoch Lauramed, ovovital, calcium s vit.D od Biominu, Caltrate Plus...atd.
Vo vstrebatelnej forme (citrat) je Maxi-Kalz sumive tabletky, ovsem bez vit.D. Vitamin K podla mojho nazoru nie je nutne doplnat, pokila netrpis crevnou poruchou, pripadne nejakou poruchou vstrebavania alebo pecene, pretoze sa ho dostatok tvori v creve posobenim bakterii.

farmaceutka

RNG, mne je situacia s doplnkami dost znama. Okrem toho, Slovensko nie je atraktivny trh. Ludia este stale povazuju svoje zdravie za nieco, o co sa nemusia zasluzit sami, ale ocakavaju, ze im vsetko naserviruju na zlatom podnose zadarmo. Nechcem zovseobecnovat, ale situacia trhu v USA a na SK je vyrazne rozdielna (mam na mysli potencialnych odberatelov, nie vyrobky, ich sortiment je len vysledkom terenu ako takeho).

dassenka

Farmaceutka,takze nejake dobre zlozenie mineralov na kosti co obsahuju vapnik,horcik,zinok+vit.D+K mi nevie poradit.Nieco co je dostupne u nas v lekarni v dobrej absorbovat.forme?Dik.

RNG

farmaceutka, na svete je dostatok vyrobcov, ktori vyrabaju spravne zlozenia a vazby mineralov a vitaminov na kosti. Je len na vybere dovozcov, co sa rozhodnu dovazat.
Ja som sa o to pokusil, ale nestretol som sa s dostatocnym zaujmom pre neinformovanost ludi.

farmaceutka

Je pravdou, ze davkovanie uvedene na obale byva prakticky na vsetkych doplnkov strasne nizke, prakticky neucinne. Co sa tyka pupalky, tak nenasytene omega kyseliny su substratom pre syntezu prostaglandinov, ktorych je viac druhov a ich mnozstvo a pomer su dolezite pre priebeh porodu.
RNG, podla mna na obale od MedFarmy je napisane, ze nie je vhodne pre tehotne zeny (ale nie som si 100% ista).
Co sa tyka vapnikovych doplnkov, bohuzial vsetko je vo forme uhlicitanu (alias karbonatu v medzinarodnim znaceni). Jedine Maxi-Kalz je vo forme citratu, ten je vsak bez pridanych vitaminov. Zlepsit dostupnost vapnika z uhlicitanovej formy pomaha ciastocne zapitie pripravku ovocnym dzusom, ktory prirodzene obsahuje kyselinu citronovu.