Častá masturbácia

Príspevok v téme: Častá masturbácia
ngasdkjgh

Cavte mam 17 a uz od 14,5 priemerne 1-2x za den masturbujem a stale musim. Ked nemasturbujem 2-3 dni ma chyta az stres , ci depka, nervozita. Chcel by som sa opitac či ta neprehanam, Ci je to zrave a ci si tym neak neposkodzujem. Mam uz aj nocne mori, ze ked dovrsim 30 sa mi nepostavy. Pls poradte mi a len seriozne odpovede. Dakujem.

kks

ahoj mam 12 a stale masturbujem vadi to lebo mam rad ten pocit ja taki svrbivy a potom to vinde a ese nieco ja ked honim a ide mi tak mi nevistriekne ale iba mi to tam ostane neviem je to problem

janqua podko

dobry vecer.volam sa jana kralikova a mam 12 rokov.detska doktorka mi povedala,ze este nie som v puberte,ale ja pri tom masturbujem a myslim na peknych chalanov.no masturbujem potakomky,lebo sa bojim povedat,ze ja uz v puberte som a hanbim sa priznat,ze masturbujem.a ja sa vas chcem spytat:puberta sa potvrdi len vtedy,ak sa priznam,ze uz masturbujem?prosim vas,odpiste mi co najskor.dakujem!!!:)

ferishift

Ja mám 19 masturbujem uz od 14 pravidelne 2-3 denne a myslim ze to to nieje zle prave naopak. ked to robime s priatelkou tak niekedy aj 3 hodiny pricom 4 kondomy je normálka :D

J111

Sexos:D Tak to mozes byt nad mieru spokojny. Ja len neviem, ako si k nemu mohol prist:D Asi bol dobry geneticky material.

sexoss

mam 15 a mam pri sexe vydrz rad si ho masturbujemm ked mi nestoji meria mi 16 cm a ked sa postavyy okolo 20 riadny klatt haha

bella12

borat, a ty to necítiš? Každý, kto má zlozvyk či dokonca závislosť na masturbácii Ti odpovie, že je to normálne. Keď vedie slepý slepého, nepadnú obaja do jamy?

Masturbovať je možno ľudské, ale nie dobré a prospešné. Okrem rizika vzniku závislosti v človeku prebúdza čosi živočíšne, pričom zabúda na to, že je aj duchovnou bytosťou. Uzatvára ho do seba samého a učí ho sebectvu. Pod jej vplyvom hľadá čím ďalej, tým viac podnetov na vzrušenie, to, čo mu spôsobovalo slasť pred rokom, mu už teraz nestačí, chce stále viac a viac. Takto to dlho nemôže ísť, skôr či neskôr sa človek ocitne v pasci, z ktorej sa dá len ťažko uniknúť. Taký človek nemôže plnohodnotne prežiť vzťah či lásku s iným pohlavím, pretože to pre neho predstavuje v prvom rade prostriedok k vlastnému uspokojeniu. Nemasturbuje už sám so sebou, používa na to priateľa/priateľku. Nie je to ponižujúce pre oboch? Pre toto sme boli stvorení? V čom sa pri tomto človek odlišuje od zvierat?

Ak chceš raz spoznať lásku a budovať krásny vzťah s dievčaťom, s ktorým by si sa neskôr oženil, zlozvyk masturbácie Ti bude veľkou prekážkou. Ak chceš skutočne krásny vzťah, musíš si vybrať - masturbácia, alebo dievča. Žena chce muža, na ktorého sa môže spoľahnúť, ktorý zvládne problémové situácie, je takým mužom muž, ktorý nedokáže zvládnuť ani svoje pudy?

Jedným riešením, ktoré sa tu na fóre ponúkajú, je aj "stiahnutie" druhej stránky do masturbácie. Je to však láska? Obaja hľadia len a len na svoje uspokojenie a toto nazývajú láskou. Sú spolu dovtedy, kým im ten druhý ponúka dostatok sexuálnych stimulov a uspokojenia.

Skutočná láska sa však druhému darúva, nehľadí na seba. Dokázal by si svoju priateľku milovať tak, že by si sa kvôli nej úplne vzdal masturbovania? Dokázal by si neskôr svoju manželku milovať tak, že by si moment rozkoše vyhradil výlučne najintímnejším chvíľam spojenia s ňou? O čaro a duchovnú hĺbku týchto chvíľ sa oberajú všetci, ktorí svoju sexuálnu energiu plytvajú pri masturbácii.

Život vo dvojici je postavený na vzájomnej láske, úcte a pomoci, netočí sa iba okolo sexuálneho uspokojenia. Kvôli masturbácii však človek tieto aspekty vzťahu nemá čas a ani chuť spoznávať, pretože je zaujatý len sám sebou. Navyše, žena nemôže byť manželovi k dispozícii kedykoľvek sa mu zachce. Muž tak uprednostní masturbáciu pred ňou. Pre koľké ženy je to veľmi zraňujúce, darmo to mnohí zľahčujú či sa z toho vysmievajú. Skutočne milujúci muž urobí všetko pre to, aby sa žena jeho života necítila byť ním zranená či ponížená ... Toto je skutočná láska, ktorá dokáže prinášať aj obety.