Epilepsia a tehotenstvo

Príspevok v téme: Epilepsia a tehotenstvo
jančura

Po narodení môjho prvého dieťatka mi epilepsia vymizla,no teraz pri ďalšom tehotenstve znovu objavenie epi.Je to zase len dočasné? Mohol by sa môj stav po narodení dieťatka opäť tak zmeniť?Aby bolo všetko fajn.Aby sme boli celá rodinka zdravá,lebo naozaj zdravie je to najdôležitejšie. Vedela som to,no naozaj som to pochopila až keď som bola celkom bez záchvatov.Chcela by som stav zdravia znova,lebo nechcem ohroziť moje dieťa.

jancecka

britney, pokiaľ ja viem, cisárksky rez si môžeš zaplatiť bez toho, aby ti niečo bolo. Mne to dokonca ponúkali.

britney21

Dobrý deň, som vyliečená epileptička už cca 10 rokov.

Chcem otehotnieť, a rada by som rodila cisárskym rezom, ale viem že u nás je to možné len ak je nejaký poroblém. Je možné aby ma dali na rizikové ak som vyliečená z epilepsie?

ZA ODPOVED DAKUJEM

britney21

Dobrý deň, som vyliečená epileptička už cca 10 rokov.
Chcem otehotnieť, a rada by som rodila cisárskym rezom, ale viem že u nás je to možné len ak je nejaký poroblém. Je možné aby ma dali na rizikové ak som vyliečená z epilepsie?
ZA ODPOVED DAKUJEM

mifo

mozte mi poradit priatelka berie uz par rokov vraj silne lieky proti epilepsii. Moze mat o to znizenu schopnost otehotntie t ako ine zeny. Ktore tuto chorobu nemaju a lieky na nu neuzivaju. Pomozte mi prosim velmi by som chcel aby sme mali spolu babetko. A chcel by som vediet co by sme pre to mohli urobit. Dakujem

syma

ak uzivas nejake antiepiliptika, tak si precitaj nasledovne
antiepileptika tretej generacie, ako napriklad gabapentin, lamotrigin
podla doterajsich pozorovani priniesli taketo vysledky - viac ako 90 % deti epileptickych matiek sa rodi bez akychkolvek vyvojových chyb a inych komplikacii, porad sa o tom s gynekologom a potom uvidis, drzim paste aby ti to dopadlo tak ako pri prvom dietatku