Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

spoplatňovanie Vš

jucika

miro123, skus sa pozriet na web-stranky jednotlivych skol a tam najdes aj info o jednotlivych formach studia. Bohuzial, dnes je spoplatnene na niektorych skolach aj denne studium. Uroven, kvalita a narocnost su rozdielne a nesuvisia vzdy s tym, ci studujes na dennom, externom alebo na kombinovanom...Samozrejme zalezi aj na tom, ze aky odbor si vyberies. Pozor:neplati na kazdej skole, ze ked si za nieco platis, tak automaticky dostanes aj skusku! Mam za sebou jednu vysku (denne studium) na jednej z najlepsych skol (fyzika) a popri praci studujem na druhej vyske -dialkovo, ak to mozem posudit, nie je to az take tazke ako denne, ale mam co robit :-). Vela stastia.

moniqa87

good luck, ty si jedina v ktorej nazore nevidim ani naznak odsudzovania... a za to ti samozrejme dakujem... ja si ani externe vyskusat nechcem, pretoze chcem nacerpat co najviac informacii aby som bola v svojom obore fakt dobra, preboha, ved chcem byt ucitelka a nechcem byt ako kazda druha co to odflakla a decka sa na ne potom len stazuju, ved koniec koncov vidim co za ludi so mnou chodia do skoly a ja osobne by som z nich aj polovicku vyhodila...
ja dobre viem, ze su aj taki co si nemozu dovolit ist dalej studovat, ale zivot je uz taky... bohuzial, nie vzdy spravodlivy a ja s tym nic nespravim a ani vy....
ja som mala mozno stastie, ze mi mama povedala, ze aj ked nebudeme mat co do huby, tak ja studovat mozem, lebo samozrejme som vedela, ze sme zili zo dna na den... a svojej mame za to dakujem...

good luck

Moni, neobuva sa do teba x ludi, iba tu diskutujeme, nemozes to brat hned tak. Ale aspon vidis, ako to vidia aj ostatni. Ty si branis svoje, ale druhe odskusane nemas. A prave to som ti chcela napisat, co uz napisala Klaudi, ze tie, co maju "akoze" nespoplatnene studium, su dotovane statom!! Su to zmrdi, co ti mam na to uz aj povedat. Musela by si si sama odkusat. Tiez uz tu nechcem mliet dookola to iste.

klaudika

ja sa nechcem do nikoho navazat... ale tak nemam rada ked niekto zovseobecnuje, alebo napise co pocul (jedna baba povedala), nehnevajte sa,ale mna to uraza, a podcenuje moje usilie, kt. na to musim vynalozit... kiez by som mala len take problemy ako su skola... no stastne to deti...

jaja

nechapem co riesite,pretoze celkovo je obrovsky rozdiel medzi jednotlivymi odbormi na hociktorej lubovolnej vysokej skole,neda sa to zovseobecnovat.monika ma pravdu v tom,ze na niektorych skolach su externisti zvyhodnovany,aj u nas je to tak.Inde mozno nie su,ktovie.takze takato diskusia nikam nevedie....bodka

moniqa87

slusne som vyjadrila svoj nazor... dalej s vami nedebatujem, ani sa nehnevajte, ale ked sa tu do mna zacne x ludi obuvat, tak ja nemam chut ani potrebu sa s niekym hadat...
good luck, pdf TU - anglicky jazyk a matematika, nastastie u nas su externe len jednoduchsie obory ako elementarna a predskolska pedagogika... keby boli externe aj tie tazsie, tak by to bola asi opicaren...
zbohom, tusila som, ze niekomu svojim nazorom stupim na otlak, ale pokial viem, este mam zo zakona aj pravo na vlastny nazor, dovidenia teda

klaudika

moniqa tak to sa velmi mylis ze skoly nedostavaju za externych studentov peniaze... prave tie co nespoplatnuju studium dostavaju dotacie...
a tak ako good luck, ani by som si z mojho platu nemohla dovolit platit desattisice za skolu... nechapem ako si kazdy mysli ze ten co zaraba si moze platit skolu len tak.. nezarabaju vsetci statisice

good luck

klaudika, Monike to mozes vysvetlovat. Ona ti hned povie, ze mi sa TRT musime ucit, staci povedat 2 vety a presli sme, alebo ze si to vlastne platime a tympadom prejdeme. To je ako hrach na stenu hadzat. Kto nevyskusal nevie. JA VIEM, lebo som vyskusala obe. EXTERNE STUDOVAT sa lisi v tom, ze je TAZSIE a omnoho.dovidopo

good luck

Monika, a este som ti zabudla povedat, ze co s takymi studentmi, ktori maju malo platenu pracu?! Mam kopu spoluziaciek, ktore dostavaju minimum, co si z toho mozu dovolit? Platit niekolko tisicove seky?! Ved je to chore. Ja osobne mam tiez nap-cu plat, preto 2x nevyskakujem, keby som to mala stale platit, tak som bezdomovec. Zavidim "kolegyni", ktora tu pise, co ma uz vlastnu firmu, zamestnaj ma :D, budem makat :D.
P.S: u nas napriklad celu zimu na vikend minuly rok vypli kurenie. Externisti sedeli v kabatoch a mrzli sme, kazdu prestavku sme leteli do automatu po caje a kavy. JE TO OK? Za toto mam platit?! Nech si uz oko vyseru, dementi, sorry za vyraz! Slovenske skolstvo...magori

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

spoplatňovanie Vš - Fórum - ZDRAVIE.sk