moze z toho nieco byt ?

Príspevok v téme: moze z toho nieco byt ?
ivana789

ahojte, mam 15 rokov a moj problem zacal jednou navstevou v koznej ambulancii, lekarka ma poslala ze sa mam objednat na endokrinologiu ze sa jej na mne nieco nezda, tak som bola na endokrinologii a brali mi krv, asi po mesiaci prisli vysledky na ktore mi mama a lekarka povedali len tolko ze ak neschudnem prestanem mat menzes a nebudem moct mat deti, takze cez letne prazdniny idem na odtucnovacku do kupelov, ked som bola po papiere do kupelov tak na nich bolo napisane ze je potrebne gynekologicke vysetrenie, neviem co mozem cakat od tohto vysetrenia nakolko som panna, ako to bude prebiehat ? a fakt mozem prestat mat menzes ? je to vazne ?

aloevera

ja som mala tiez podomny problem a bola som nutena schudnut tiez, to vysetrenie nebolo strkrat najprijemnejsie ale vidis ze som tu a zijem ...takze ziadne strachy

machulka006

ivanka - nadmerná hmotnosť zo sebou prináša fakt veľa problémov, viac ako len kozmetický defekt..
jedným z problémov je aj "blbnutie" hormonálnej činnosti v tele... zvlášť v tvojom veku je to nebezpečné...
too, že môžeš stratiť menštruáciu je naozaj pravda, pravdepodobne máš naozaj zlé výsledky, takže s tou váhou treba začať niečo robiť...
tá odtučňovačka v lete ti určite prospeje...
gynekologického vyšetrenia sa neboj, aj keď si panna (ja som bola po prvý krát v 11tich, ak ťa to posmelí) :)... v tvojom prípade ťa gynekolog/ička bude vyšetrovať cez konečník, tzn. zavedie tiprst do konečníka a druhou rukou prehmatá podbruško...nie je to nič bolestivé...len ten pocit cudzieho prsta v zadku nie je nič lákavé :) ale to prežiješ, neboj sa... je dosť možné že ti spraví ešte ultrazvuk, pravdepodobne ti tiež sondu zavedie do konečníka...toho sa tiež neboj...
myslím, že v tvojom prípade bude podstatná časť vyšetrenia - rozhovor... lekár/ka sa ťa bude pýtať na menštruáciu (kedy si dostala prvý krát, ako ne/pravidelný máš cyklus, či máš silnú menštruáciu, či máš pri nej bolesti, atď...tiež sa ťa bude pýtať na prekonané závažnejšie choroby a operécie, na choroby v rodine, na to či berieš nejaké lieky a v akých abmulanciach si ešte sledovaná)....
to by malo byť asi všetko...
držím ti palce