Pocit staleho smadu

Príspevok v téme: Pocit staleho smadu
smadna

Tak sa mi zda, ze prilis casto citim smad. Neviem, ci je to normalne a ci to znaci nejake ochorenie (mysli, ze aj cukrovka sa prejavuje nejako takto). Neviem povedat, kolko vypijem cez den. Mozno 2 litre cistej vody + nejaky poharik dzusu, kofoly atd. Proste 3 litre tekutin to denne bude urcite (minimalne!) No v takomto obdobi??? Je to ok?! Fakt nechapem. V lete je to normalka, ale si aj teraz v kabelke nosi flasticku vody, pretoze ked chodim po meste, tak si z nej sem-tam cuckam. Ale uz zacinam mat obavy. Jednoducho niekde som a pijem ako duhy (ovsem vody :-P), kym ostatni vobec necitia potrebu byt. Potom zas vkuse beham na zachod. Co znaci prilisna potreba prijmu tekutin? Ale ziadne odveci prispevky, prosim, fakt ma to zaujima.

....

Preco neskocis k lekarovi,dat si skontrolovat cukor v krvi,ale aj odpad cukru v moci.A ako si na tom s mocenim?Nemocis casto?Ja mam nejaky podobny problem,ale v krvi mam glukozu v norme,no v moci mam vysoky odpad glukozy.Az tak casto pit nepotrebujem,ale zase nemozem pit nic sladene,okamzite to ide von.

whee_ee

hmm..no ja mam stitnu celkom fajn..akurat trochu zvysenu produkciu neviem coho... kazdeho pol roka mam kontroly.aj na kardio..a tak..:D.. takže neviem.. a ci treba specialne odbery??.. no to ja neviem... ale mne zsatial nikto nepovedal ze mam daco s cukrom:D... a to sme mali cukrovku v rodine..

stitnazlaza

ahojky, ja som mala tiez podobny problem a aj dodnes mam ... tiez pijem strasne vela vody a nesladenych cajov, ja to uz radsej ani nepocitam, ale zistili mi, ze mam zvysenu funkciu stitnej zlazy, a ze to mam z toho...ako som zacala chudnut, asi po dvoch mesiacoch som si vsimla ze velmi vela pijem... mohlo to by aj cca 5l denne :)za cca 4 mes. som schudla 20kg...

smadna

whee_ee, jezisi, nieze si uz aj ty nieco vsugerujes :D. Ty si celkom ok, a dufam, ze aj ja. Z tych 10 litrov nevypijem ani polovicu. Mozno tie 4 (skor 3-4). Ale pocuj, to by mi zistili pri hocijakom odbere, alebo si musim specialne poziadat o odber kvoli cukrovke? Ale tak snad nie, len ja som hrozna, nieco precitam a uz si myslim, ze to mam.

Btw, " :) " toho priblbleho smajla si si mohol usetrit :D. Najma pokial si napisal, je to priznak cukrovky. (jak by si sa mi do tvare smial, nabuduce potoc kutikom dole :-P)

whee_ee

ano, nadmerne prijimanie tekutin...ale 3 litre? to nie je nadmerne..mam podobny problem ako "smadna", už som to pisala..a na krv chodim pravidelne, som sledovana na viacerych ambulanciach a cukor mam ok.. :) ..a pri cukrovke je aj neopodstatnene chudnutie a tak daaale..

mary-anne

no odbornik skuseny nie som, ale tiez zazivam toto iste.. stale musim mat pri sebe vodu, cistu vodu podotykam. ci v praci, ci doma. stale.. no sice v noci nepijem, som rada, ze spim:-) no mna casto bolievala hlava, ze som skoro nic nepila, tak som to zmenila, uz ma boli menej.. ale tiez vypijem teraz minimalne tri litre vody a aj viac. a cez leto este viac.. no citim sa fajn, az na to caste chodenie na wc:o)

whee_ee

no, tak som citala... pretože som sa tiež bala, ked mi zacal blbnu tlak a vkuse som pila;).. no..ak si vadna, tak potom asi aj ja..lebo aj ja teraz vkuse pijem..ale u mna to suvisi aj so zmenou zivotneho stylu.. a tiež vypijem minimalne 2 litre cistej vody filtrovanej.. tak neviem.. a tiež sa citim neprijemne ked nemam vodu na blizku:D... a pritom predtym som tiež bola rada, ked som vypila aspon nieco..no ktovie:)

smadna

whee_ee, ja vseobecne rada pijem (vodu), ale zvycajne vecer. Aj v lete sa mi stavalo, ze cez den malo, ale potom vecer som bola fest a furt smadna a som to dobiehala. Lenze teraz je to tak pribezne, iba sa cudujem, ze obcas nic nerobim a predsa vkuse pijem. Vies, ziadna aktivita a predsa vkuse smadna. Napriklad si teraz dve hodky pisem seminarku, ale uz som vypila 3 pohare vody. Ja neviem, asi sa budem fakt riadne sledovat. Ale fakt diky, ze si napisala!