Prečo majú cigáni zdravé deti?

Príspevok v téme: Prečo majú cigáni zdravé deti?
lilis

Rozmýšlali ste nad tým prečo majú cigáni zdravé deti? Teraz myslím tých čo žijú v otrasných, špinavých podmienkach, ani hygiena nie je bohvie čo. Zjedia hocičo aj zo smetiaka. Nechodia na pravidelné kontroly v tehotenstve a ani ta strava čo by mala byť v tehotenstve nemajú. Tak ako je to možné, že nemajú deti s razštepom pery, alebo Downov syndróm atď...
Aj teraz sa narodilo jednej ciganke bezdomova pod mostom zdravé dieťa No chápete to?

mate59

nemajú zdravšie deti ako biely,ani sa cig. populácia nedožíva na Slovensku tak vysokého priemerného veku ako Slováci.

LETICIA

to je blud, ze maju zdrave deti, ja skoro kazdeho cigana, ktoreho vidim, ma skrizovane oci a v hlave vymlete, ja ked som bola v porodnici, som videla cigancata s rastepom, postihnute, ale zato si mozu len oni, ze sa hemzia rodina medzi sebou, pocas tehotenstva chlascu, piju, mozno aj nejake drogy a vela inych veci...

kukikuk

cigani nemaju vobec zdrave deti, kde ste na to prisli?! Robim v detskej nemocnici v oblasti plnej ciganov, tak to vidim. Kazde jedno ma niekolko druhov parazitov, pocnuc crevnymi cez kozne parazity atd. Uz aj u nich sa vyskytuje obezita a cukrovka. Pri beznych ochoreniach rychlo nesu deti do nemocnice a nechavaju ich tam aj 2 tyzdne po vylieceni. Lebo ich taktika je: je mu tam teplo, stravu ma, tak nech tam bude co najdlhsie. A my vsetci im to platime

J111

Takpovediac sa zžili. Ja som mal minulý rok živnosť, nemal som žiaľ zákazky, živnosť som mal cca. 2 mesiace, ale to, čo som musel tento rok doplácať mi vyrazilo dych, cirka 500 eur, vrátane samozrejme úrokov. Keby som si nedokázal privyrobiť, tak skončím pod úrovňou ... . Mne to pripadá tak, že otvorením si živnosti sa človek dostáva pod úroveň ... ., ani vás neošetria, ak necvaknete. To mi je kultúra!!! Ten, čo nič nerobí, nič nepokazí a ešte aj dostane odmenu.

ajjaja

Tiež si nemyslím, že cigáni majú zdravé deti. Keď sú aj choré, tak oni lekárom nebehajú. A tie vrodené vady čo majú ... Presne ako tu niekto spomínal - my do tých osád nevidíme, ťažko toto posudzovať...

Pipipia

A kto hovori ze cigani maju zdrave deti? Ved predstav si co oni jedia, ako ziju, to neni hygiena takze nemozes povedat ze to je zdrave dieta. Maju vseliake choroby, mozno mor, lepru a ja neviem co este. To ze nechodia k doktorom kam ich asi ani nepustia, tak niesu zdravi.

3nttt

lilis- nikdy sa nepytaj ze preco ty (v tomto pripade tvoja sestra) a preco nie oni. ja ta chapem ze si nahnevana ale nijako si nepomozes a nic tym nevyriesis. nikdy nikomu nepraj nic zle. aj ked su aki su ( a to mozem povedat ze ked vidim v tv nejaku cigansku osadu tak mi vybehne tlak na 500:)

jajka001_

preco si myslite ze cigani maju zdrave deti? bezne sa pohybujete po osadach a detskych domovoch a diagnostickych ustavoch?