Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Cena abortusu

Inner

bella12,

asi by si mala vediet, ze interrupciu nepodstupuju ani tak mlade baby, ako si to mylne vacsina mysli, ale zrele zeny s priemerne dvomi-tromi detmi. Takze im urcite materinsky cit nechyba, ale mozno prave ta strecha nad hlavou a chleba do ust. Neviem, ci mas deti, ale znama nedavno rodila svoje prve dieta, "vyslo" ju na 2000 € (vratane porodu, kontrol u lekara, vybavicky, kociara, postielky, atd.). Nie kazdy na to ma. Matka, ktora podstupuje interrupciu si vela, vela vytrpi. urcite to neberie tak lahkovazne, ako to niektori opisuju. Poznala som taku pani, skolabovala kvoli tomu niekolko krat. Nevies, kto ma aky zivot, ake problemy a ake (nielen financne) zazemie. Je to tazke rozhodnutie pre kazdu zenu i dievca. Ak tu pises o Bohu, tak nechaj jeho, nech sudi...

bella12

Čo je väčší egoizmus: postarať sa o dieťa, rozdeliť sa s ním aj s tým málom čo mám a dovoliť mu narodiť sa a žiť, alebo ho radšej nechať zabiť? Ak je prvá možnosť egoizmom, čo je potom tá druhá? Ako môžem niekoho odsúdiť na smrť, keď ja sám som dostal dar života, ktorý si plne užívam?

Myslím si, že v dnešnej dobe si ženy a dievčatá, ktoré žijú sexuálnym životom, dosť dobre uvedomujú, že práve pohlavným stykom dochádza k počatiu nového človeka a že žiadna antikoncepcia nie je stopercentná. Majú preto myslieť pre samotným pohlavným stykom na to, či majú ukončenú školu, stabilnú prácu a strechu nad hlavou, aby v prípade tehotenstva neostali rodičom "na krku". Nie žena je v prípade neželaného tehotenstva obeťou, ale jej nevinné dieťa, ktoré sama s partnerom povolala k životu.

Nakoniec, matka môže ísť na interupciu a tváriť sa, že žiadne dieťa nikdy nemala. Raz však - po smrti sa s ním aj tak stretne, pretože telo možno zabiť, ale dušu nie. Momentom počatia má dieťa úplne sformovanú dušu a je plnohodnotným človekom. Boh v písme hovorí: aj keby matka zabudla na svoje nemluvňa, ja na Teba nikdy nezabudnem. Ak by som teda raz mala stretnúť so svojím potrateným dieťaťom ako tá, ktorá rozhodla o jeho osude, nie je pre mňa lepšie radšej ho prijať a vychovať? Prečo si nechať zaťažiť dušu takou veľkou vinou?

Incredibile

No tak toto su tak egoisticke odpovede, nehnevajte sa na mna! Ked baba na potrat chce ist , tak nech ide a ziadne ze: ved uz nikdy nebudes sama , lebo dieta bude s tebou ? NO VED PRAVE TO ! Ked nemas ukoncenu vysoku skolu, nemas stabilnu dobre platenu pracu a vlastnu strechu nad hlavou , tak ti NAOZAJ NIC INE NEZOSTANE , len byt dalsich 20 rokov na krku svojich rodicov " STASTNYCH DEDOVCOV " - akoze stastnych... Nepiste mladym babam o materinskom cite... nech sa rozhodnu ako chcu, aj tak si myslim, ze primarny problem pri mladych dievcatach je, ze odkoho si pozicaju 300 eur a nie materinsky cit ...

bella12

angel-sk,

nerob nič proti svojej vôli, po potrate by si si to veľmi vyčítala - veď už teraz sa tej myšlienke brániš. Priateľ je mladý a nechce prevziať zodpovednosť. Pre muža je to jednoduché riešenie - nech priateľka ide na potrat a je po probléme. To je ale z jeho strany sebecké, pretože myslí v prvom rade na svoje dobro (žiadne starosti, nič sa od neho nebude vyžadovať) a nie na dobro tej, ktorú vraj ľúbi. Ak by ju naozaj ľúbil ako seba samého, posielal by ju na zákrok, ktorým sa vzdá svojho dieťaťa a navyše musí pri ňom čeliť zdravotným a psychickým rizikám? Nemal by skôr stáť pri nej a pri ich spoločnom dieťati ako utekať a nechať ju samu? Žena ide vždy sama proti sebe, ak sa rozhodne pre potrat, pretože materinský cit je do nej hlboko vpísaný, ženskosť a materstvo sú v nej bytostne spojené - a toto si asi nemôže plne uvedomiť žiaden muž.

Akú máš istotu, že by ste aj po potrate ostali spolu, neskôr sa vzali a mali ďalšie deti? Nebola by skôr interupcia spoločného dieťaťa začiatkom konca vášho vzťahu? Žena trpiaca postinterupčnou traumou cíti hnev voči všetkým, ktorí jej potrat radili a odporúčali, na ktorých slovo dala. Nevie odpustiť ani im, ani sebe, že sa nimi dala ovplyvniť. Pre väčšinu takých žien je práve partner, ktorý ju na potrat naviedol, neustálou živou výčitkou a spomienkou na to, čo urobila a ich vzťah po krátkom čase končí - ich vzťah nie je taký pevný, aby dokázal uniesť ťarchu potratu.

Neboj sa, nezostaneš sama - s dieťaťom už nikdy nebudeš sama. Verím, že nájdeš podporu aj v rodičoch, veď ide o ich vnúča. Neboj sa rozhodnúť sa pre dieťa, a to aj za cenu, že by Ťa Tvoj priateľ kvôli tomu opustil. Len vtedy by si sa dozvedela skutočnú pravdu o jeho láske k Tebe. Ak to nie je on, určite existuje muž - ten pravý, ktorý bude naozaj milovať Teba aj Tvoje dieťatko.

www.alexisporadna.sk
www.zachranmezivoty.sk

jankaaaaaaaa

ty budes dieta v seb nosit 9mesiacov, rozhodnutie je prevazne na tebe. ak ho nebudes velmi chciet, radsej ho donos a potom ho daj na adopciu, je vela bezdetnych parov co by si zelali dieta a nemozu.. ja myslim ze je to lepsia volba ako ist na potrat

jankaaaaaaaa

skus si precitat aj na tomto fore napriklad co prezivaju zeny co podstupili potrat. ake depresie, zdravotne problemy, mnohe z nich uz nikdy nemozu mat deti.. kasli na priatela lebo ako pise lionesss asi ta velmi nema rad.. aj sama zena dokaze plnohodnotne vychovat dieta a kedze on je ocom dietata zo zakona musi na neho prispievat financne, takze je to na tebe

lionesssssss

angel-sk... len taká hypotetická otázka...

ty si myslíš, že tvoj priateľ ťa ľúbi? že s tebou ostane na veky vekov ak sa takto chová k situácii, ktorú spôsobil aj on?

ty si dáš zabiť vlastné dieťa proti svojej vôli a on ťa pri najbližšej možnej príležitosti kopne ťažko do prdele...

stojí ti to za to?

stojí ti nejaká pseudoláska na krátko od chlapa, ktorý ťa má zjavne v paži za to aby si zabila svoje dieťa?

angel-sk

Mam 19 rokov v septembri budem mat 20 zistila som že som v 3tom tyždni ale moj priatel to dieta nechce vraj finančne nieje zabezpečeni...že to teraz neide že si rodinu založime ked budeme zabezpečeny..newiem čo mam robit? ist napotrat? ale ked ja nechcem...ale ani sama nechcem ostat s dietatom dakujem

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Cena abortusu - Fórum - ZDRAVIE.sk