Cena abortusu

monika 29

cena potratu je 6543 Sk presne + 800 sk a 350 sk za odber krvi( ale cena za ziadost a odbery je u kazdeho gyn ina), + zena ktora ma uz neviem presne aku krvnu skupinu musim dostat pred zakrokom injekciu ktora stoji 1500 sk

leerka

ja som za potraty v pripade, ak by som vedela ze dieta je postihnute...viem, ze by osm sa o neho nedokazala postarat, nemala by som na to ani nervy ani nic...

eva s., mas pravdu, je ze to strasne, lebo skutocne tvoj brat nema zo zivota vobec nic a vy tiez nie....ale drzim palce...

moniqa87

eva., na margo tvojho prispevku, mnoho zenam lekari povedali, ze ich dieta bude postihnute a nech idu na "vyskrab" (presne tak necitlivo sa vyjadrili ti lekari), ale napriek tomu sa tym zenam narodili zdrave deti a je to mnoho pripadov...
takze este lekari nie su taki profici, aby naozaj odhadli postihnute dieta aspon na 90%, takze z tohto hladiska je diskutabilne, ci ist alebo neist na potrat, ked percento omylov lekarov v tejto oblasti je este stale vysoke, pretoze z "postihnutych" plodov sa rodia zdrave deti dost casto...
ale nikomu to neberiem, urcite nie je lahke vychovavat postihnute dieta...
btw, nezacnite sa tu hadat, ze odkedy je clovek clovekom a dokedy su to "len" bunky, lebo taketo debaty su neverending stories...
okrem toho, tema bola kolko stoji potrat a nie "aky nazor mate na potrat"... ja tiez neschvalujem potraty, ale divim sa vam, ze sa o tom mate este chut dohadovat...

eva.

a to si nechcem ani predstaviť, čo bude ak bude niečo s rodičmi. Sú už postarší a dokonca ma pár krát vystrašili infarktom. Takže ak je dieťa choré, potrat schvaľujem. Brat keď bol malý chodil aj do kúpeľov( teraz už nechodí) a ja som tam videla hrozne choré deti. A tá starostlivosť akú poznáte, je len v televízii. Skutočnosť je iná.O deti sa nestarali, celý deň boli pomočené v mokrých plienkach a posteliach. Kŕmili ich raz za deň a to tak drzo, že skoro deťom zuby vyrazili.
A tie čo ako tak sedeli, zatlačili do jedálne, aby jedli sami. Videla som ako im do jedla tečú sliny a sople a ešte sa to snažili ako tak zjesť. Tie sestry nebrali deti ako človekov. Ale to bolo pred 20 rokmi. Možno sa nájdu výnimky. Ale za takéto správanie sa im nečudujem. Každý deň byť s takýmto deťmi je hrozné. Tak si treba dobre rozmyslieť, či mať choré dieťa albo ísť na potrat.

eva.

tak toto len zkopírujem, lebo som to písala do inej sekcie. ja som za potrat, ak je to zo zdravot.hľadiska.
Mám postihnutého brata. Je to strašný pohľad, veľmi veľká starostlivosť. celá rodina sa obetuje. treba ho krmiť, prebalovať, je len na vozíku.
kto to neprežil nevie o čom hovorím. viem, povieš si, že by si sa postarala aj o choré dieťa, ale to dieťa narastie a raz bude dospelé, veľké a silné. brat má 35 rokov a rodičia s ním nevládzu. je agresívny, keď sa zatne nič s ním nepohne. my nevieme, čo je dovolenka, čo je len tak sedieť pri TV, ani len obyčajné prechádzky. návštevy k nám nechodia. Ja som sa ani nevydala. vždy som mala výčitky, keď som išla von, že musím pomáhať doma, kamarátky ku mne nechodili, a keď som išla von ja tak max. na hodinu. Keď bol malý mama hovorila, postaráme sa, je zlatý, skúsime mu pomôcť. a nedalo sa. A teraz, keď vidím zničenú mamu, zrobeného otca, lebo on strašne veľa robil, aby nás uživil, lebo mama bola doma, tak mi je do plaču. máme zničeny život. znie to kruto, ale je to tak. Ja mať tvoju možnosť na zistenie či bude postihnuté alebo zdravé, využijem to. Vieš môj brat nežije ale živorí a prežíva. Nič nevníma. A to nie je život. Ani pre neho a ani pre nás.

jucika

jezisi - zena rano pride spravia potrat a na obed moze ist domov.takto to funguje u 90% zien.
Lenkam- to, ci to stoti za to, ci je to vrazda, alebo nie, treba nechat na osobu, ktora stoji pred rozhodnutim. Narozy sú rozne. Ano, je to ziva bytost od urciteho casu, ale do tej doby su to bunky, ktore sa delia. Moj nazor je, ze netreba sudit nikoho, lebo casto to najlepsie, co mozu urobit je potrat. a radsej potrat hned po zisteni tehotenstva, ako by mali to malinke nenavidiet, resp. ak by to malinke iba trpelo, alebo bolo postihute. O to dieta sa treba starat atd., takze to musi rozhodnut osoba, ktorej telo to male ma vynosit. Iny problem je zase to, ze ked niekto nechce male, tak by sa mal chranit, lebo tych moznosti-ako sa chranit- je vela.

lenkam

Cena je velmi velka - smrt vasho dietatka, SMRT - fakt, ked troska pouvazujete je to smrt a vase trapenie na cely zivot, depresie, neschopnost sa radovat, mysliet, prezivat nieco hlboko...mam taku svokru - strasne postihnutie a predstava, ze moj muz mohol mat dalsieho surodenca a nic by sa nedialo, v pohode.len preto, ze bolo " pozde" na co? na jeho zivot???aj o mne mama chvilu uvazovala..*som rada, ze mi dala sancu, dakujem jej a Bohu, super a vas povzbudzujem porozmyslajte..pozrite nieco o postabortivnom syndrome a ked mate problem - hladajte centra, kde vam mozu pomoct- problem v rodine, okolie a pod.cena za potrat je privysoka.teda vlastne ani nie, kedze zabijame bezbranne-keby ste videli film nemy vykrik, ako sa brani..a pomaly mu trhaju rucky, nozky, casti- je to dieta, ziadne dieta si to nezasluzi, ani poskodene.mam teraz 4-mesac.dcerku a viem aka je bezbranna, povedali mi, ze moze byt postihnuta, je straasne zivotaschopna, zdrava jak buk.nehovorim, ze kazdeho pripad - skuste aj knizku . kto uveri mi. Porozmyslajte - vidim na svokre, ze je to strasne trapenie, uplna deformacia a postihnutie celej rodiny.tak drzim palce!!!