Mlieko

mira

Ak sa domáha mlieka, môžeš ho odúčať postupne. Ak mu ho neosladíš, nebude tak chutiť. Prípadne mu ho zriediš prevarenou vodou.
Kašu môžeš uvariť s vodou a do hotovej zamiešať obilné sušené mlieko - ovsené, pohankové, ryžové , sú chuťove veľmi podobné mlieku.

Tieto mlieka ale vo veľkom množstve tiež zahlieňujú, takže sú len na prechodné obdobie.

mii

damian, prosim ta ako mam dietatu, kt. je zvyknute kazdy den na ranajky jes bud rozok s mliekom alebo gulicky s mliekom a na veceru napr. krupicnu kasu vysvetlit, ze to prenho nie je zdrave a mal jest ine? a cim to napr. nahradit ked mi nechce zjest hocico. ani jogurty by nemal? ja osobne mlieko nepijem ani syry. no myslela som, ze ako dieta z toho mozno vyrastie. no co tu citam asi by som to mala zatrhnut. len ako ???

damian

ZDravy sedliacky rozum hovori, ze kravske mlieko je pre telata, ludske pre ludi, mysie pre mysi, psie pre psov a podobne. Struktura mlieka kazdeho cicavc je prisposobena vyzivovym poziadavkam toho konkretneho cicavca.

Ludske telo sa nedokaze vysporiadat s obrovskym naporom hormonov, vapnika, bielkovin (a pod) z kravskeho mlieka. Okrem toho kyseliny v zaudku sa zvysuju a dochadza k prekysleniu tela. Je to jednoduche, logicke a lahko pochopitelne.

Davame detom mlieko aby spali. Aj v nemocnici nase sestry davaju zohriate mlieko starsim ludom, aby spali, hlavne ked spat nehcu. Nik sa nepyta, preco sa po mlieku (hlavne teplom) chce spat. Odpoved je, ze zatazuje organizmus a dochadza k rychlej unave.

damian

Mary-anne, tieto veci su zname prinajmensom od 70-ych rokov. Tieto veci nie su novinkami, problem doposial bol v tom, ze korporacia sa snazili tieto veci nezverejnovat a utajovat studie, ktore davno vylucili mlieko zo zoznamu zdravych jedal.

To, ze Tebe zatial nic z mlieka nie je, je vysledkom Tvojej imunity a dokaz toho, ze telo ma obrovsky potencial vysporiadavat sa dlhodobo zo zatazou v podobe patogenov, volnych radikalov, prekyslenostou a pod. Telo kazdeho cloveka nesie viac, alebo menej. Avsak aj nasmocnejsia imunita to jedneho dna vzda. POtom, ked sa objavi rakovina prsnika ci kolorektalna rakovina, potom ludia nariekaju, ze "ved som doteraz bola stale zdrava, nikdy som ani len anginu nemala". Mam nemalo takychto ludi a preto to pisem.

mira

Pravdaže.
Ak ješ jogurt kvôli tráveniu - baktériám mliečneho kvasenia , je ich dosť v kvasenej zelenine /tradičná kvasená kapusta, nepresolená a bez škodlivých účinkov mliečneho produktu.

milan30

Ohľadne škodlivosti mlieka sa sem už rozoberala dávnejšie jedna téme a bolo tam dosť argumentov proti. Ináč je spústa stránok a článkov, ktoré píšu o škodlivosti mlieka hlavne teda kravského. Okrem iného, mám to odskúšané na deťoch, ktorí pili denne 1/2l mlieka a boli často chorí, sopľaví a zahlienený. A po vysadení sa im stav značne zlepšil. Tí čo pijú mlieko a sú zdraví, tak majú len šťastie, ale rozhodne nie sú zdraví z toho, že pijú práve mlieko.

mira

To sa vie už pár desiatok rokov. No vedecké kapacity, ktoré kedysi tak vrelo doporučovali mlieko /vraj kvôli vápniku !/ si nemôžu priznať chybu. Utrpela by ich prestíž.
No a je tu mliekárenský priemysel so svojimi ziskami.